Zasilanie Palma IIIc

  • 12 Odpowiedzi
  • 1302 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zasilanie Palma IIIc
« dnia: Maj 06, 2001, 00:53:00 »
Zadalem juz to pytanko w odpowiedzi na jakis historyczny watek, ale pewnie takich nikt nie przeglada, wiec pozwalam sobie stworzyc nowy watek.









Jak jest z bateria IIIc, jesli sie wyczerpnie to potrzymuje dane w pamieci przez jakis czas, czy od razu wszystko trace (pojemnosc pamieci Flash jest dla mnie za mala).









Czy w podstawce do IIIc mozna ladowac palma bez podlaczenia do kompa? czy podstawka ma osobny zasilacz, czy tez czerpie prad z rs'a? (mowie o zestawie standardowym dolaczonym do palma)









czy do IIIc standardowo dolaczone jest jakies skorzane lub skoropodobne etui jak w Deluxie?









czy jest spora roznica w jakosci ekranu Delux a IIIc (nie mowie o kolorach, ale o jakosci tego co widac, np. przy zalozeniu ze na IIIc mamy aplikacje czarnobiala)?

Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2001, 14:57:00 »
A i jeszcze jeden drobiazg. Czy zasilacz dolaczony do zestawu (jesli jest), akceptuje napiecie od 110-220 czy tylko 220?





*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2001, 18:17:00 »
Teoretycznie z chwila wyczerpania baterii palm powinien sie wylaczyc, a pozostala ilosc napiecia powinna podtrzymac dane przez jakis czas. Osobiscie bym na to jednak nie liczyl... Musisz raczej pilnowac stanu baterii, aczkolwiek sa dolaczane pamieci flash, zobacz test:




http://www.the-gadgeteer.com/flashplug-review.html









Mozna ladowac palma w cradlu bez polaczenia z kompem, zasilacz podlaczany jest do wtyczki rs, ale tylko po to aby na biurku nie bylo 2 kabli.









Do IIIc nie dolaczane jest etui, ale moim zdaniem klapka na ekran wystarcza









Jezeli chodzi o czytelnosc to zalezy. Jezeli zamierzasz pracowac na sloncu lub chociazby na zewnatrz to zapomnij o kolorze. Jezeli chodzi o wnetrze to IIIc ma nieporownywalnie lepsza czytelnosc a to za sprawa wysokiego kontrastu i bialego swiacacego tla. Jednak male odswierzanie i rozdzielczosc powoduje ze jezeli bardzo duzo czytasz, np. ksiazki i masz dodbre oswietlenie np. lampka to lepszy jest mono.









Co od zasilacza to juz nie pamietam...

Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2001, 22:27:00 »
Czy to znacza, ze jesli zamierzam _duzo_ korzystac z palma, zwykle pomieszczenia zamkniete - dobre oswietlenie, ale czasem rowniez na dworze, to polecalbys, jesli chodzi o jakosc ekranu, np Visora Deluxe zamiast Palm IIIc?





*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2001, 22:24:00 »
Trudna decyzja. Na dworze IIIc po prostu slabo widac, na sloncu wcale nie widac, to wada kolorowych TFT.




Ja osobiscie wole IIIc, ale do czytania ksiazek to jednak w dobrym oswietleniu deluxe mniej meczy oczy. Do innych zastosowan wole zdecydowanie IIIc, czytelnosc jest znacznie lepsza, ale to moja wlasna opinia.

Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2001, 22:32:00 »
A do pisania dluzszych tekstow? (Dluzszych jak na palma oczywiscie) i do nauki jezykow (supermemo) co bys radzil stary wyjadaczu ;)









A tak powazniej dzieki za wszystkie rady.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2001, 22:58:00 »
Jezeli chodzi o pisanie to ja na pewno wole IIIc, np. przy slabszym oswietleniu znacznie lepiej widac, a i nie ma Twojego odbicia na ekranie. Do nauki chyba tez wolalbym kolor, to zalerzy czy aplikacje ktore stosujesz go wykorzystaja.




Zobacz tez inne czynniki jak baterie (wbudowane/wymienialne) i rozbudowa. Deluxe ma springboard, a IIIc flash ROM, mozna uaktualnic system. Zreszta mam juz OS4 dla IIIc :)




















Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2001, 00:12:00 »
Dzieki! A ile pamieci jest do wykorzystania jako flash przy IIIC, szukam, szukam w interku i nie moge znalezc - jedynie ogolna informacje, ze od 500 do 850 w zaleznosci od modelu i systemu.









Czy znasz moze dokladna wartosc dla IIIc z Palm OS 3.5? Czy sa jakies programy do robienia backupow z kompresja w tej pamieci flash (pewnie wowczas owa pojemnosc nalezaloby pomnozyc przez 1.5 a wowczas byloby do dyspozycji od 850K do 1000K pamieci - sporo)





*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2001, 20:28:00 »
Trudno mi powiedziec, bo nie mam akurat dostepu do IIIc, ale wydaje mi sie w granicach 550KB wolnego miejsca we flash przy os 3.5. Moze to ktos potwierdzic???









Do kopi we flashu dobry jest FlashPack z TRG:




http://www.handera.com/products/prosoftwr.asp




Nie wiem czy obsluguje kompresje a nie moge akurat sprawdzic, bo mam jedynie os4 do dyspozycji, pod ktorym flashpro akurat NIE dziala!

Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2001, 14:32:00 »
Witam, a mozna by dostac ten  OS4 dla IIIc. Chetnie bym sobie potestowal i zainstalowal. Marcin









mstolars@elka.pw.edu.pl





Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2001, 19:43:00 »
ja tez byl bym zainteresowany versja OS4

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2001, 00:22:00 »
Podaj e-mail

*

Offline Cezex

  • ***
  • 493
    • RedFish
Zasilanie Palma IIIc
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2001, 08:42:00 »
Ja tez bym bardzo poprosil (jesli mozna to od razu z flasherem).




cpiekacz@idea.net.pl