Klawiatura a polskie znaki

  • 2 Odpowiedzi
  • 1195 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klawiatura a polskie znaki
« dnia: Maj 15, 2001, 07:06:00 »
Witajcie,




Ostatnio miałem okazję pobawić się klawiaturą do PALMa - tą składaną. Przerzuciłem sobie oprogramowanie. I cała rzecz bardzo mi się podoba, mam tylko pewne wątpliwości, co do polskich znaków.




Chciałbym ewentualnie używać zestawu m100 + klawiatura jako prostej maszyny do wklepywania tesktów (i późniejszej obróbki ich na PC), ale nie wiem, czy nie byłoby zbyt dużym problemem "nauczenie" jej polskich znaków.




W m100 mam Bociana, który sprawdza się bez zarzutu.




Czy jeżeli będę miał klawiaturę, będę musiał kombinować jakoś inaczej, czy jest coś, co pomoże ominąć ten problem równie bezboleśnie.




Aha, no i czy klawiatury sprzedawane w różnych państwach (np. w Niemczech, Polsce i Stanach) czymś się od siebie różnią (układ klawiszy), czy są takie same.




Będę wdzięczny za pomoc.




Pozdrawiam




Kuba Paluszkiewicz

Klawiatura a polskie znaki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2001, 16:19:00 »
Zobacz dział programy - Polska









tam jest program do klawiatury, mozna tez kupic program PiLoc który spolszczy menu i ma obsluge klawiatury

Klawiatura a polskie znaki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2001, 00:37:00 »
układy klawiatur narodowych różnią się - w wielu przypadkach nie ma to większego znaczenia - "podstawowe" litery/znaki mają ten sam układ a różnice dotyczą kilku specyficznych liter/znaków diakrytycznych ("ich ogonków") - chyba najgorzej jest z klawiaturą niemiecką - ma zamienione pozycje "y" i "z", co nie należy do przyjemności. Belgijska (flamandzka) też jest uciążliwa. A więc ostrożnie.