Word i Exel do Palm`a

  • 9 Odpowiedzi
  • 1157 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Cezex

  • ***
  • 493
    • RedFish
Word i Exel do Palm`a
« dnia: Lipiec 03, 2001, 09:17:00 »
Czy ktoś z Was mógłby się podzielić swoją opinią dotyczącą następujących programów:




- Quickoffice




- Documents To Go




- TinySheet + Wordsmith









Który z nich jest najlepszy (najbardziej kompatybilne z Officem) ?

*

Mastertext

Word i Exel do Palm`a
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2001, 19:04:00 »
IMO dwa pierwsze są OK ale:




Quickoffice - brak formatowania w tekstach w Quickword




Docs To Go - brak możliwości wprowadzania f-cji w arkuszu + na mój gust za dużo ikonek po instalacji




trzeciego zestawu nie próbowałem.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Word i Exel do Palm`a
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2001, 20:28:00 »
Trzeci zestaw IMHO bezwzglednie najlepszy...

*

Offline Cezex

  • ***
  • 493
    • RedFish
Word i Exel do Palm`a
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2001, 07:59:00 »
Czyli ten co ja urzywam :)




Dzieki !

Word i Exel do Palm`a
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2001, 13:35:00 »
Doc. To Go zostal kilka razy uznany za Best General Utility (mn.ZD Net 2cows) ostatni raz w tym roku! Sam bardzo polecam(dostajesz rowniez darmowy program do ogladania plikow PDF, otwierania zalacznikow w Mail-u i WhatzUp program laczacy ToDo's z kalendarzem...POLECAM

*

Offline Pawel

  • 35
Word i Exel do Palm`a
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2001, 12:24:00 »
Mam 1 ale malo uzywam. W zasadzie potrzebowalem




arkusza, zeby cos czasami policzyc i zobaczyc to na wykresie.




Probowalem tez ToGo i WS. WS to kombajn ktory probuje zastapic Notepada i Doc readera. Te moze zastepuje OK, ale ja uzywam do tego Crytpto Pada i iSilo. Ktore robia to lepiej. Co mi po zastepstwie MemoPada bez szyfrowania. Czy readera Doc bez iSilo. CO do glownej aplikacji to wyfdaje mi sie ze w wiekszosci zastosowan mozna/nalezy oddzielic prace nad samym tekstem od jego skladania. Na palmie wole wiecej funkcji to pracy nad tekstem np speller czy thesaurus. IMHO poskladac i wydrukowac trzeba i tak gdzie indziej. A poza tym tak naprawde to  bym chcial procesor tekstu pracujacy z formatem iSilo.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Word i Exel do Palm`a
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2001, 15:18:00 »
Sorki, ale WS to nie zastepca memo i doc readera. To odzielny edytor dokumentow, tu chodzi o EDYCJE i SYNCHRONIZACJE dokumentow Word z PC!. I Silo to rewelacyjny reader tyle ze HTML, i chyba kazdy go uzywa, ale ma inne zastosowanie. W WS owszem zintegrowano funkce readera doc i memo, ale mozna je traktowac jedynie jako dodatek.




Edytor tekstu do iSilo? a jak to bedziesz synchronizowal z PC? do htmla? W sumie tak, tylko po co... Wole Dreamweaver na desktopie...




Niech tylko poprawia sprawe synchronizacji PL znakow w WS i bedzie super.




Jak chcesz synchronizacje Excela to zobacz TinySheet - jest super.

*

Offline Pawel

  • 35
Word i Exel do Palm`a
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2001, 16:10:00 »
To nie moj pomysl WS reklamuje sie jako 3 w 1 (word+notepad+reader). Uprasza sie zeby byl domyslnym notepadem... Wiec zadane 3 w 1 tylko dokladnie 1 w 1. Ta dodatkowa fukcjonalnosc uwazam za doskonale zbedna, po co marnotrawic zasoby... Na pelnej synchronizacji w iSilo w obie strony mi nie zalezy, uzywam tego do wlasnorecznie przeniesionych ebook'ow (rowniez z obrazkami) i chcialbym moc poprawic na Palmie gdy zobacze ze OCR zrobilo blad. Zreszta nie widze powodu by dokument w formacie iSilo nie mogl sie przynajmniej czesciowo synchronizowac do worda. ISilo moglby byc oszczenym i wygodnym formatem do dokumentow typu formatowany. Choc iSilo to chyba troche nadzbior funkcjonalnosci. tekst. WS funkcjonalnosc Worda i WS jest przeciez tez rozna. Piszemy wszak synchronizacja a nie kopiowanie.









Probowalem TinySheet, ale ocenilem ze QuickSheet wygodniej tworzy wykresy i tyle. Nie pamietam ktory ma wiecej funkcji matematycznych.

*

Offline Cezex

  • ***
  • 493
    • RedFish
Word i Exel do Palm`a
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2001, 16:15:00 »
Jak w TinySheet zrobic wykres ? Nie moge tego nigdzie znaleźć :(

*

Offline Pawel

  • 35
Word i Exel do Palm`a
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2001, 10:39:00 »
Chyba mi sie pomylilo z MiniCalc'kiem. Arkusza uzywam czesto do wizualizacji pomiarow, wiec specjalnie szukalem takiego z najlepszymi wykresami, wypadlo Quicksheet'a