Upiekszanie :)

  • 59 Odpowiedzi
  • 48172 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 12, 2006, 07:37:40 »
No to muszę mieć jakiegoś wybrakowanego TX :D:D u mnie są tylko opcje do wysyłania,  kasowania itp.  :huh:

*

Offline RoNi

  • ****
  • 815
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: TX, Tungsten E, Treo 680, Motorola Moto Z
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 12, 2006, 22:56:03 »
"Górny pasek -> options -> display options" nie masz tego?

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 13, 2006, 15:28:21 »
a rzeczywiście. widać że świerzak jestem :P

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2007, 04:55:50 »
Jak narazie Winlauncher dla mnie jest idealny. Już nie z powodu wyglądu (choć to też istotne - prosty i uporządkowany), ale z powody całej zmiany sposobu obsługi przy przenoszeniu plików i częstym używaniu aplikacji. WL ma te opcje, które coś robią - ZLauncher był jak dla mnie na 320x320 za bardzo "upakowany" i choć można było chować listwy urządzeń dalej był bardzo palmosowy.
Jak dla mnie WinLauncher jest ogromnym ułatwieniem, bez zbędnej liczby listw i guzików. A tak na marginesie, to uważam wygląd ikony stanu baterii i pamięci w ZLauncherze za koszmarny, przynajmniej na standardowych skinach, bez modyfikacji tego elementu.

a, no i czasem ktos zapyta - "palm z windowsem?" ;)

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 07, 2007, 14:41:14 »
popieram ... uzywalem Zlaunchera ale ... za bardzo jak to mowi przedmówca "upoakowany" srednio czytelne ... winlauncher jest idealny i prosty w osbłudze.... i ladnie wyglada :)) ja nie lubie zbednych bajerów .. a ten takich nie ma :P

*

elektryk

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 07, 2007, 14:52:00 »
chyba o to chodzi, zeby byl palmosowy? zeby nie mial nic wspolnego z windowsem. nie?

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 07, 2007, 17:59:26 »
ZLaunchera można bardzo "odchudzić", kwestia konfiguracji.

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 08, 2007, 20:28:57 »
a do T|T da się wkleiś takie windowsowe coś lub zmienić tapete na jaką kolwiek a jak tak to jak?

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 08, 2007, 20:43:52 »
Cytat: "suchar"
Bo na m100 to pewnie czegos takiego niema :P

Ale czemu ma nie być? Czy m100 chodził na jakimś innym systemie? Już nie takie launchery i udziwnienia wytrzymywał m105. :P
Zresztą dzisiaj chyba już tak wszyscy mają: jak czarno biały ekran to nic nie da się zrobić.  :wkurzony:

Ja tam zarówno na m105 jak i TT używałem niezawodnego MegaLaunchera http://www.megasoft2000.com/products.php?division=palm
Ma wszystko to co launcher powinien mieć, dla mnie w pełni wystarczał.

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 11, 2007, 15:26:38 »
Elektryk:
Cytuj
chyba o to chodzi, zeby byl palmosowy? zeby nie mial nic wspolnego z windowsem. nie?


Chodzi o to, żeby był funkcjonalny i prosty. Nie mam w zwyczaju prowadzić wojen ideowych z softem ;) jeśli coś jest dla mnie bardziej użyteczne, to dlaczego miałbym się kierować tą niemal rasistowską koncepcyjnie ideą?

Poza tym moim zdaniem podstawowy launcher palmosa jest wystarczająco dobrze zrobiony, jasny i sensowny. Zlauncher był jak dlamnie o "ładniejszych ikonkach" (przy czym nie neguję absolutnie przydatności kilku naprawdę fajnych rozwiązań - ale i tak zazwyczaj obecnych w większości alternatywnych launcherów). WinLauncher za to moim zdaniem ładniej uporządkowuje rzeczy na karcie pamięci dzięki prostemu okienkowemu zarządzaniu katalogami i jest taki właśnie staroszkolno windowsowy, jak win95 a nie xp z ikonkami z "happy meal". Natomiast podstawowe ikony w ZL mają ten sam plastikowo-komiksowy wygląd jak ludki i komputerki z windyxp

Ale jako że temat to "upiększanie" moja linia obrony leży całkowicie. Faktycznie Zlauncher był fajny pod względem konfigurowalności graficznej elementów - i jeśli ktoś poszukuje w palmie radości dla oczu to faktycznie, Zlauncher daje większe możliwości na "wyrażenie siebie".

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 14, 2007, 22:07:36 »
Nie kłóćcie się. Kwestia gustu.
Co do ikon, najnowsza wersja pozwala na ich zmianę, iconpacków jest bardzo dużo.
Gdy theme się komuś nie podoba, można obrobić na kompie, lub ściągnąć nowy...
Manager plików jest moim zdaniem o wiele wygodniejszy...

*

Offline Kilg

  • ***
  • 292
  • Sprzęt: Galaxy SIII
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 12, 2008, 23:15:18 »
Jakos nie widze, zeby ktos pisal o facer pro, a to bardzo zgrabny launcher, prosty i lzejszy od zlaunchera, jedyny minus to, ze jest to chyba program abandonware...
jest do niego skin autorstwa leslie franka,

ktory dopasowalem do swoich potrzeb (niedokonczone detale bo nie mam czasu ostatnio na takie zabawy, moze w przyszlosci... - jesli ktos by chcial prc, to pm.)
.

Kolejny abandonware ktory mnie kreci ( ;) ) to todayplus (z upgradem Today Plus GT) autorstwa Blueguild
Kilkanascie skinow znalazlem na 1src.com, do tego autorzy udostepniaja w dziale download skin do modifikacji wraz z kompilatorem.
Przykladzik:
WYGIWYGAINGW
What You Get Is What You're Given and It's No Good Whining
(The Science of Discworld by Terry Pratchett)

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 13, 2008, 00:19:58 »
Muszę powiedzieć że Facer wygląda całkiem dobre, aczkolwiek brakuje mi kilku funkcji z Zlaunchera, poza tym przyzwyczaiłem się, także nie zmieniam.

Wszyscy marudzą że Zlauncher jest pełny, ciężki i przepakowany. To wada?

*

Offline Kilg

  • ***
  • 292
  • Sprzęt: Galaxy SIII
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 13, 2008, 07:02:06 »
Wszyscy marudzą że Zlauncher jest pełny, ciężki i przepakowany. To wada?
Nie wiem jak T3 ktory ma przeciez szybszy procesor, ale na tx, zlauncher potrafil sie czasem zamyslic... na chwile. Poza tym, przy uruchamianiu wiekszych aplikacji (tudziez gier) musialem najpierw wylaczyc zlaunchera bo pamieci za duzo zajmowal.
Ale daleki jestem od przesadzania czy ideologii. Uzywalem zlaunchera i wiem jaki potrafi byc ladny, bardzo mi sie podoba pare rozwiazan (np lista tabow z boku ekranu). Wybralem facera bo potrzebowalem launchera z agenda i ta mi bardziej pasowala.
kazdemu wedle potrzeb... ;)
WYGIWYGAINGW
What You Get Is What You're Given and It's No Good Whining
(The Science of Discworld by Terry Pratchett)

*

Dino_Zaurus

Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 13, 2008, 09:47:55 »
popieram Kilg'a, odkad poznalem Facer Pro.. to nie zmienie na innego. uzywalem go nawet na Lowres w T600 i wygladal ladnie a na 320x480, dodatkowo z Fontsmootherem  i zmienionym DIA wyglada ok, a zarazem nie jest zbyt przeladowany :)

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 13, 2008, 13:18:32 »
Mój T3 zamula równo, ale z tego co mi się wydaje nie jest to kwestia Zlaunchera, ogólnie w porównaniu do Zire 72 to T3 działa jak traktor (z tymi samymi programami w środku).
Snails działają gorzej niż na T|T!, Luxor się tnie gdy dotykam ekranu rysikiem, gra w Chuzzle jakaś taka niekomfortowa, a TomTom podczas nawigacji klatki potrafi zmieniać nawet co trzy sekundy...

Lucass, obrazisz się jeśli poproszę o screenshota Twojego "wyglądającego ok" Facera? Ja się bawiłem kilka minut i uznałem że to nie dla mnie.

*

Dino_Zaurus

Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 13, 2008, 14:34:40 »
a prosze bardzo , wrzuce wieczorem, moj jest standardowy niebieski  z innym fontem LucidaMac

*

Dino_Zaurus

Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 13, 2008, 21:45:40 »








prosze bardzo Konrad :) a napisz czego ci w nim brakuje, moze ma jakies"ukryte " funkcje ktorych sie nie dogrzebales:)

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 13, 2008, 23:34:57 »
No jasne, ja napiszę czego mi brakuje, a Ty pewnie uznasz że się kłócę albo czepiam.  :mrgreen:

Rzeczywiście, zakładka Today robi wrażenie. Ale czy jest kompatybilna ze Snappermailem? Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć sposobu na wyświetlanie informacji o wiadomościach.

Wbudowany File Manager dosyć dobry, ale brakuje mi bardzo możliwości zaznaczenia kilku plików na raz.

Jedziemy dalej. Czy do zakładek można przypisać ikony? Czy każda zakładka może mieć inną tapetę? Czy każda zakładka może mieć inną czcionkę? Czy można zmieniać ikony aplikacji?

Co z dźwiękami? Jest ta opcja, ale nie wydaje się być tak rozbudowana jak w ZLauncherze...

Ukrycie wybranych zakładek? Zablokowanie ich hasłem? Przycisk otwierający menu "ulubione"? Wyświetlanie informacji o zasobach/energii na pulpicie? Pokazywanie dodatkowych ikon informujących o położeniu programu (rom, karta)? Zmiana kolejności ikon w zakładce lub jak kto woli "dragowanie"? Bezpośrednia przeglądarka karty pamięci integrująca się z wybranymi programami dzięki czemu możemy otwierać bezpośrednio pliki muzyczne jednym tapnięciem?


Rzeczywiście, jeśli chodzi o zakładkę "Today" to Facer zdecydowanie wygrywa. Gdybym jej aż tak używał na pewno wybrałbym Facera. Teraz pozostanę przy swoim wyborze. Polecam jeszcze spojrzeć na moje screeny. Czy rzeczywiście Zlauncher wygląda jakby był przepakowany? Chyba nie! Tutaj wszystko jest intuicyjne...
Btw, czemu te screeny mają jakieś takie nienaturalne kolory? Na wyświetlaczu wszystko wygląda sto razy lepiej... Musiałem bawić się w ich regulację, ale w końcu screeny zbyt niebieskie wyszły.






*

Dino_Zaurus

Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 14, 2008, 00:19:07 »
widzisz do calkiem innych rzeczy uzywamy launchera, mi ulatwia organizacje ikon w starym palmosowym stylu plus dostep do today ktory jest wygodny i troszke swiezszy wyglad (btw pobaw sue foontsmootherem, jak chcesz podesle ci fajne czcionki, doda efekt do twojego launchera i nie tylko bo podmienia nawet te systemowe) z file managera nie korzystam bo jezeli mam Resco Kombajn to nie bede go nieuzywac...

wyświetlanie informacji o zasobach/energii na pulpicie? mam takie dwie ikonki w pasku jak bateryjka i kosc jak je tapne to mi to wyswietla... opcji secure bookmarks by password nie ma... wada....przenoszenia ikon nie ma,

facer juz nie jest rozwijany, os tam pocketcraft na stronce robilo ale pewnie juz nic z tego... jako ze JA osobiscie lubie prostote , a zlauncher mi nie podszedl...uzywalem jeszcze chwile razem z facerem , hi-launchera ale kontekstowe menu mnie nie kreci :) w kazdym razie, kazdy ma to co lubi a palm os moze tez wygladac calkiem ladnie co widac na screenach...

BTW..konstruktywna rozmowa to nie czepianie sie ani klocenie, ja juz jestem za stary a ty jeszcze , mam nadzieje ze nie urazam, za mlody...ale dzieki takim ludziom jak ty Palm OS bedzie trwac oby wiecznie, -----Konrad ,czy ty jestes zarejestrowany u mnie na forum?,,,co powiesz na funkcje moda /? odp na PW....

*

Offline Kilg

  • ***
  • 292
  • Sprzęt: Galaxy SIII
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 14, 2008, 12:02:04 »

Wbudowany File Manager dosyć dobry, ale brakuje mi bardzo możliwości zaznaczenia kilku plików na raz.
resco...

Ciezko mi udzielic dokladnych odpowiedzi, bo sprzet ciagle w serwisie, a czesci z opcji o ktore pytasz nie uzywam. (do tego nie jest to zbijanie Twoich argumentow, ale raczej wskazowki dla potencjalnych "czytaczy")
Cytuj
Czy do zakładek można przypisać ikony?
nie
Cytuj
Czy każda zakładka może mieć inną tapetę? Czy każda zakładka może mieć inną czcionkę?
mozna różnicować zakładki między sobą, na pewno można zmieniać kolory czcionek, outline itp, nie wydaje mi sie, żeby dało się ustawiać inne tapety.
Cytuj
Czy można zmieniać ikony aplikacji?
nie - potrzebny zewnetrzny program - ja mam icons+
Cytuj
Ukrycie wybranych zakładek? Zablokowanie ich hasłem? Przycisk otwierający menu "ulubione"? Wyświetlanie informacji o zasobach/energii na pulpicie? Pokazywanie dodatkowych ikon informujących o położeniu programu (rom, karta)?

ukrcie zakładek - tak, hasło do nich - nie,
ulubione? - no nie do konca widzę potrzebę takiego przycisku - jest dock na ktory możesz wrzucić zdaje się do 8 programów
pamięć i bateria - wskaźniki na pasku - wyświetlają się w dymkach, dodatkowo zmienia się ikonka baterii (chyba z 8 -9 stopni rozładowania, można podmienić na wartości procentowe zamiast domyślnego, kurczącego się paska który jest dość mały)
Przy ikonach programów są małe znaczki symbolizujące kartę (jeśli program jest na karcie)

Brakuje mi:
możliwości łatwego robienia skinów
minimalnie większej konfigurowalności agendy - ale i tak jest lepiej niż ten plugin ze zlaunchera którego również chyba nikt nie rozwija
szkoda, że schemat zakładek nie ma możliwości synchronizacji z systemowym launcherem - trzeba dwa razy ustawiać
kiepsko działa opcja przezroczystości
wydaje mi się, że nie używa pełnej dostępnej gamy kolorów, nie wykluczam że programik typu force16 (bit) może poprawić jakość tapet.
i tyle
pozdrawiam
WYGIWYGAINGW
What You Get Is What You're Given and It's No Good Whining
(The Science of Discworld by Terry Pratchett)

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 14, 2008, 20:50:58 »
Resco, Resco, a ja przypominam, że Resco sporo waży, a do tego sporo kosztuje.  :evil:

Wydaje mi się że przeglądarka w ZLauncherze jest szybsza. Poza tym jest jeszcze jedna rzecz która mnie zadawala. Coś mi rąbnęło z systemem i przy próbie wyświetlenia okna sposobu wysyłania Palm się resetuje, inaczej mówiąc nie działa opcja "send" w Resco. A w ZLauncherze mogę wybrać od razu "beam" dla dowolnego lub kilku plików, w tym momencie to on mi skórę ratuje.

Cytat: Lucass
A ty jeszcze , mam nadzieje ze nie urazam, za mlody
Racja, nie ukrywam, jestem bardzo młody. Ale nie uważam tego za wadę. Po pierwsze mam troszkę inne spojrzenie na świat niż starsi, przynajmniej to mnie odróżnia, czasami się to przydaje. A po drugie ja kiedyś też będę stary.  :wink:

Kilg, jeśli chodzi o tą gamę kolorów, to mam wrażenie że ZLauncher ma tak samo...

Co do tych ikon baterii i pamięci to wiem doskonale że można na nie tapnąć, ale ja akurat mam troszkę inne zasilanie, Palm mi zawsze pokazuje 100%, nawet jak jest rozładowany. Dlatego też pokazywanie napięcia w ZLauncherze bez żadnego tapowania bardzo mnie zadawala.

Na Agendę nie narzekajcie, bo te pluginy do ZLaunchera to jest istna tragedia. Chyba nadszedł moment w którym wstając rano cieszę się z tego, że nie potrzebuję okna Today, bo w przeciwnym razie albo ZLauncher albo nawet cały Palm poszedłby w kąt. A mimo tego że Facer ma spełniać inne zadania z powodzeniem może konkurować z ZLauncherem. To tyle z mojej strony.

*

Offline Kilg

  • ***
  • 292
  • Sprzęt: Galaxy SIII
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:31:19 »
Skin UI - ciekawy program umożliwiający zmianę wyglądu przycisków, suwaków, strzałek i całej reszty PalmOS'owego "międzymordzia" stał sie (jakis czas temu) freeware
Program można pobrać przez stronę PalmPowerups lub bezpośrednio stąd, skórki do pobrania stąd - lub do znalezienia via google :)

edit: zmienilem opis, bo mi się z mySkin pomieszało, a to jest przecież alternatywa dla PalmRevolta - ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2008, 00:04:57 wysłana przez Kilg »
WYGIWYGAINGW
What You Get Is What You're Given and It's No Good Whining
(The Science of Discworld by Terry Pratchett)

*

Dino_Zaurus

Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:48:24 »
podziekowal, testujemy :P

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:49:55 »
Testujemy, a raczej testowaliśmy od dawna i byliśmy bardzo zadowoleni.  :P

*

Offline Cristian

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fly Away ^^
  • Sprzęt: Tungsten E2
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:28:24 »
A czy E2 mozna jakos przerabiać (jak tak to jakim programem) czy kończy sie na zmianie tapety ?? xD
:)

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 08, 2009, 22:23:05 »
Wszystkie programy wymienione w tym wątku działają na E2.

*

Offline rasquer

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to...Android!
    • ALTERgrupa - alternatywa dla Twojej strony!
  • Sprzęt: HTC Magic & BB 7290
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 26, 2009, 01:19:57 »
No no, nieźle, nie sądziłem, że można aż tak dopasować pulpit. Słyszał ktoś o nakładce dzięki której ekranik Home wygłąda jak iPhone bądź Manilla 2d z WM?
base64
YWx0ZXJncnVwYS5wbA==

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 23, 2009, 12:34:01 »

*

Offline sion2002

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HITUNE T68, BB 8700, SE K750, ZTE Blade, Ace
Odp: Upiekszanie :)
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:26:23 »
Tak jak wyżej - polecam TealOS http://www.tealpoint.com/softos.htm - prawie jak PRE  :wink: Mnie coraz barziej kusi WebOS
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2010, 22:31:13 wysłana przez sion2002 »
Zire 71 > V > E > M505 > T|T > Revo Plus > TJ35 > Treo 600 > M3000 > Treo 680 > HITUNE T68 > Blackberry 8700 > Eten G500 > XDA EXEC > HTC S730 > G900 > BB8700 > Nokija 9500 > Palm Centro > HTC Touch Dual > Samsung i5700 > BB8900 > HTC HD > ZTE Blade / ACE