Upiekszanie :)

  • 59 Odpowiedzi
  • 48225 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Lasta

  • 34
Upiekszanie :)
« dnia: Luty 01, 2006, 21:33:18 »
Witam!
Zakladam ten watek, aby znalazly sie tu wszystkie pomoce i programy do upiekszania swoich palmow :) Wypisujcie tu Launchery, programy do zmiany skinow, "paskow zadan" oraz ladne graficznie aplikacje z kontaktami, zadaniami itp. :)

Ja polecam :
PalmRevolt http://www.3gxsoft.com/palmrevolt/ - program do zmiany skinow, ktory nie musi byc uruchomiony(i chyba za to go cenie :)
TMP http://lilredspider.com/TMP/index.html - ladny graficznie i funkcjonalny organizer

PS: poszukuje programu do zmiany skinow i "paska zadan" typu PalmRevolt czyli zeby nie byl uruchomiony :))

*

Offline GOKU

  • ***
  • 487
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2006, 11:27:06 »
jest cos takiego jak chyba winlauncher - po wgraniu pulpit wyglada jak w windowsie chyba 2k albo 98SE. Start jest tez jak w windowsie

*

Offline Lasta

  • 34
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2006, 17:22:30 »
Znalazlem cos takiego: http://www.1src.com/forums/showthread.php?t=104633 Czy moge ustawic cos takiego na T|T3 ?? Jak tak to jakimi programami i jak. Z gory dziekuje [/list]

*

Offline Yano

  • 36
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2006, 21:10:09 »
a moze na pda forum zrobic takie maly dzial download, zeby wszystko bylo w jednym miejscu 8)

*

Offline Lasta

  • 34
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2006, 22:42:58 »
Yano jestem za.

I dodaje teraz program:

Z Launcher -  - Luncher pozwalajacy na zmiane stylu (bywaja zaskakujace :)

ZLauncher
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2006, 12:57:07 »
Pobawilem sie nim, jednak dla sprzetu o rozdzielczosci 160x160 to zdecydowanie kiepskie rozwiazanie - nie polecam.

*

Offline GOKU

  • ***
  • 487
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2006, 14:17:14 »
Zibi74, wlasnie do lo-res chyba Zlauncher jest najsensowniejszy, wsytarczy dac jakas neutralna tapete i nie widac nawet ze to lo-res :)

*

Offline Lasta

  • 34
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2006, 15:15:04 »
wlasnie bawie sie zLauncherem i nie wiem jak ustawic tapete ? Wlaczam app/Theme Manager.../Back Image i tam mam napis  -No Back Image- klikam na to i musze wskazac miejsce gdzie sa zdjecia, i ich nie wyswietla. Jakie maja miec rozszerzenie, gdzie maja byc, a moze potrzebuje jakiegos plug-inu ??

*

Offline Yano

  • 36
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2006, 16:51:04 »
potrzebujesz pluginu 8) jpeglib.prc bodajze

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2006, 13:00:58 »
Cytat: "Lasta"
Znalazlem cos takiego: http://www.1src.com/forums/showthread.php?t=104633 Czy moge ustawic cos takiego na T|T3 ?? Jak tak to jakimi programami i jak.

To co znalazłeś to jest VG dla programu mySkin działającego na T3, T5, TX i LD. Ty potrzebujesz motywu dla programu ClieSkinner. Zresztą w tym wątku kilka osób prosi o przygotowanie wersji dla Clie.

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2006, 13:19:01 »
hm.. jest jeszcze jakis launcher ktory wygladem przypomina windows ...  
dotychczas uzywalem Mega Launcher ale on ma mase zbednych dla mnie bajerów duzo zajmuje ... przerzucilem sie osatatnio na WinLauncher i mi sie podoba :] a z ciekawosci pytam czy jest cos jeszcze podobnego na Tungstena T :P

*

Offline Lasta

  • 34
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2006, 16:05:44 »
Ja mam ClieSkinner i jak go wlaczam to wyskakuje : Emergency mode Should I do emergency ClieSkinner cleanup? YES/NO  (klikam NO to sie wylacza, klikam Yes wyskakuje : Emergency mode Nothing to do! i sie wylacza) Co jest ??
Mam tez mySkin i on mi nie znajduje tego stylu : http://www.1src.com/freeware/fileinfo.php?id=1396 Jak mam go wczytac. Co zainstalowac ??

Mam Tungstena T3

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2006, 16:11:18 »
Kurcze, zamieszałem. Jest zupełnie odwrotnie, ten motyw jest tylko dla Clie i oczywiście odpala się go ClieSknnerem. Ty możesz używać mySkina więc ta wersja motywu nie będzie działać.

Czytałem ten wątek 3 dni temu a dopiero teraz zdecydowałem się odpowiedzieć, no i się pomyliłem...

*

Offline Lasta

  • 34
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2006, 21:42:35 »
Dodaje bardzo stylowy choc prosty skin do zLaunchera: http://jonathanpoh.com/palm/ (bardzo polecam)[/url]

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2006, 04:25:38 »
Ukazało się ciekawe rozszerzenie DIA (Dynamic Input Area) - Innovia DIA nie tylko poprawia wygląd tego pola, ale równocześnie znacznie poprawia jego funkcjonalność. Zastanawiam się jedynie jak to współpracuje z PiLoc-iem, sprawdzi ktoś? Ja niestety nie mogę gdyż nie mam pod ręką T3/T5.

*

Offline kov007

  • **
  • 232
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E61i, Palm Tungsten T3, Cybook
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2006, 08:26:49 »
Cytat: "Kusiu"
Ukazało się ciekawe rozszerzenie DIA (Dynamic Input Area) - Innovia DIA nie tylko poprawia wygląd tego pola, ale równocześnie znacznie poprawia jego funkcjonalność. Zastanawiam się jedynie jak to współpracuje z PiLoc-iem, sprawdzi ktoś? Ja niestety nie mogę gdyż nie mam pod ręką T3/T5.


PiLoc dziala normalnie. Ciekawe rozwiazanie choc przyznam ciasno sie nieco robi.

*

Offline Michlis

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: T3, HTC s710
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2006, 11:45:41 »
Cytat: "Kusiu"
Zastanawiam się jedynie jak to współpracuje z PiLoc-iem, sprawdzi ktoś?

U mnie układ klawiatury po przejściu na znaki narodowe kompletnie się rozsypuje tzn. znika jeden rząd przycisków, połowa spacji ginie, odstepy między przyciskami robia się dwa razy większe  :shock:

Natomiast pozostałe dwa układy wyświetlają sie poprawnie i są funkcjonalne.

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2006, 13:44:03 »
Do starych palmow szczegolnie zire SZCZERZE polecam launchera: Benc Launcher III ja mam ver 3.0.5 (www.benc.hr)
Jest tak dobry ze juz zapomnialem ze palm os wyglada inaczej:):)
-Desktopy podzielone sa na zakladki w kazdej mozna wrzucic sobie ikonki programow. Zakladki sami tworzymy i nazywamy.
-Na dole jest pelno informacji: stan baterii, czas, ilosc pamieci (mozna to zmieniac)
- jednym pociagnieciem wywalamy cala aplikacje razem z bibliotekami, danymi itp. Mozna wybrac opcje co ma byc wywalone.
- jednym pociagnieciem dostajemy pelne info nt danej aplikacji lacznie z zajmowana pamiecia, modulami, producentem itp
- wersja shareware nie jest upierdliwa - tylko co jakis czas (dosc rzadko) pojawia sie ekranik startowy i tyle.

Jest swietny polecam!
Jesli ktos testowal go na lepszych maszynach niz m150 to niech da znac:)

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2006, 20:41:03 »
A ja chciałem się spytać, czy ktoś trafił na program do PalmOS'a 5, nie będącego Launcherem i nie ingerującego w układ systemu do tego stopnia
(nie zmieniającego menu itd), ale potrafiącego zmieniać skiny i podkładać tapety? Coś na styl PalmRevolta, tylko z obsługą tapet.

*

Offline Wonski

  • **
  • 121
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 22, 2006, 09:39:43 »
macie jeszcze jakieś fajne lanchery na zire 71 ???

*

Offline GOKU

  • ***
  • 487
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 22, 2006, 10:17:32 »
w zasadzie wiekszosc powyzszych jest dobra do Zire 71, ale ja szczegolnie polecam Zlaunchera, na hires wyglada naprawde ciekawie

*

Offline Wonski

  • **
  • 121
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2006, 10:37:43 »
A zką kąd go mmoge zasać i czy jest darmowy ??

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2006, 10:06:05 »
Cytat: "Wonski"
macie jeszcze jakieś fajne lanchery na zire 71 ???

Albo na LifeDrive ?????
Bo na m100 to pewnie czegos takiego niema :P

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 10, 2006, 23:50:48 »
Jeśli chodzi o upiększanie to ten wątek (najlepiej od początku do końca, chociaż sporo tego jest) jest mocno obowiązkowy dla posiadaczy T|T3:
http://www.1src.com/forums/showthread.php?t=105030

Na jego piątej stronie jest link do tego archiwum: http://rapidshare.de/files/13575292/Archive.zip.html z plikami z Garneta na Zire 72 (jest też tam coś z T5, tak gwoli ścisłości).
Instaluje się te pliki na kartę, kopiuje z karty do RAM`u (ZLauncher'em, inne launchery nie wiedzieć czemu jednego z tych plików nie kopiują) i ma się opcję ustawiania tapety w Palm Applications (czyli pod ikonkami programów), w Favorites (jak ktoś je sobie doinstalował) i aplikację Media z Zire 72 - ulepszony odpowiednik Photos. Tapetę ustawia się jak w Garnecie - w Applications w menu Options w Display Options pojawia się podgląd tapety z możliwością zmiany nasycenia na miejscu.

U mnie na T|T3 działa to całkowicie bezproblemowo (zdarza się tylko, że pierwszy hot sync po ustawieniu nowej tapety w Favorites wiesza się na backupie Favorites, ale Launchera ten problem nie dotyczy). Widziałem też te same pliki działające sprawnie na T|E. Być może będzie działało też na Zire 71 (bo chyba to ten sam Palm OS co T|E ?). Niemniej przy instalowaniu tego na czymkolwiek innym niż T|T3 zalecałbym trochę ostrożności. Szczególnie na Zire 71 - nie czytałem nigdzie, żeby to na nim działało.

Jest jeszcze pewien problem z Media. Ta aplikacja synchronizuje się chyba tylko przy zainstalowanym na PC Palm Desktopie dedykowanym do Zire 72. Więc jeśli komuś zależy na synchronizacji, a nie chce zmieniać softu na PC to może można spróbować jej nie instalować. Nie jestem tylko pewien, czy ten program przypadkiem nie odpowiada w jakiś sposób za podgląd tapety w Display Options.

Wreszcie - warto nadmienić, że to jest rozwiązanie pirackie, chyba że ktoś oprócz starego Palma ma jeszcze nowszego z Garnetem na pokładzie.

A jeszcze poza tym, ponieważ skonstruowanie dobrej tapety pracującej w Hires+ jest w ogóle skomplikowane polecam tę stronę: http://www.jeannot.org/~js/cgi-bin/t3background.html - żeby się dostać do tutoriala jak się taką tapetkę robi trzeba tam wrzucić jakiś obrazek i przejść dalej, ale za to można sobie przy okazji podłożyć tapetkę pod Agendę (o ile ktoś jeszcze tego nie zrobił).

Jak widać - poniosła mnie pisarska inwencja. Miejmy nadzieję, że to się chociaż komuś do czegoś przyda (może nie wszyscy znają angielski na przykład  :) )

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 11, 2006, 09:10:49 »
Nie wiem, dlaczego tu nikt nie napisał ISpin-a http://www.taptarget.com/products/ispin.html Póki siedziałem na PalmOSie to nie mogłem się od tego oderwać!!! W darmowej wersji Lite nie ma coprawda zmianty tapet, jakiegoś Image Viewera i coś co nie rzuci się w oczy posiadaczom urządzeń z POS 4.x: paska zadań(który można w os5x wywołać zawsze i wszędzie), dzięki któremu w OS5 zyskujemy wielozadaniowość.

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 23, 2006, 15:55:47 »
Ja ostatnio bawiłem się upiększaniem. Wgrałem chyba jakiegoś revolta i co się okazało. Ekran mi obniżył odświeżanie i zaczą piszczeć. Wszystko zaczeło chodzić wolniej.

Wieć wywaliłem to coś i odrazu śmiga szybciej i lepiej.
Przy okazaji Ci co piszą że im ekran piszczy możę powinno się tym zainteresować.

Swoją drogą po tym zabiegu zwaliła mi się funkcja odpalania BT i WiFi z paska na dole. Po włączeniu wyskakuje mi grafiki a zasłania opcje. Wcześniej się to nie działo. Wiem że można hardreset ale mam już łądnie napakowanego palma i trochę mi szkoda.

Jeszcze jedno mnie strasznie wpienia i dziwie się że nikt z tym nic do tej pory nie zrobił. Wszelkie małe okna jak komunikaty czy opcje zawsze pojawiają się z okrądgłymi rogami. Fajnie, ale zawsze ekran i tak jest full biały to po co komu te pseudo nowoczesne zaokrąglenia skoro i tak ekranik ma tło białe i zasłania co pod spodem - chyba że można to obejść.

Ogólnie chciałbym sprawić by mój Palm był ładniejszy a może nawet mój, ale jak skoro nie ma dobrego softu :(

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 23, 2006, 19:59:09 »
Cytat: "LukeSky"
Jeszcze jedno mnie strasznie wpienia i dziwie się że nikt z tym nic do tej pory nie zrobił. Wszelkie małe okna jak komunikaty czy opcje zawsze pojawiają się z okrądgłymi rogami. Fajnie, ale zawsze ekran i tak jest full biały to po co komu te pseudo nowoczesne zaokrąglenia skoro i tak ekranik ma tło białe i zasłania co pod spodem - chyba że można to obejść.

Ogólnie chciałbym sprawić by mój Palm był ładniejszy a może nawet mój, ale jak skoro nie ma dobrego softu :(


SkinUI 2
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 23, 2006, 21:02:53 »
Z pewnością lepsze, pobawie się (Thx) jednak chyba ten OS tak ma że diaologi i mniejsze okna zawsze są w kwadracie nawet jeśli są rogi zaokrąglone. :(

Upiekszanie :)
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 11, 2006, 22:56:22 »
A czy istnieje możliwość ustawienia tapety na głównym ekranie w Tungstenie TX ?? jeśli tak to jak :D:D ??

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Upiekszanie :)
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 12, 2006, 07:00:16 »
Cytat: "arielo"
A czy istnieje możliwość ustawienia tapety na głównym ekranie w Tungstenie TX ?? jeśli tak to jak :D:D ??


Standardowo - w opcjach rozwijanych z gory ekranu
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.