Tungsten T - dziwne rzeczy z ekranem po hard resecie

  • 6 Odpowiedzi
  • 1906 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tungsten T - dziwne rzeczy z ekranem po hard resecie
« dnia: Maj 15, 2009, 21:16:42 »
Witam
Jestem całkiem nowy i szczerze mówiąc - całkiem nie obeznany w temacie palmtopów. Z góry chciałbym przeprosić, jeśli będę coś opisywał nieprofesjonalnie- staram się to przedstawić łopatologicznie, żebyście nie mieli problemów z odebraniem tego, co ja, laik ma wam do przekazania :)
Oto problem: Kupiłem używanego Tungstena T (głównie z przeznaczeniem do czytania e-książek) i zrobilem hard reset. Po wszystkim (zakończeniu operacji :D ) palm się włącza i pokazuje mi się coś w stylu: Location: San Francisco, Set Date:, Set Time: . Rozumiem, że chodzi tu o ustawienia sprzętu. Używam rysika (tak to chyba sie nazywa), żeby zmienić lokalizację, lub datę, po czym wyskakuje mi "okienko" Find:". Dziwnę. Ale wporządku, próbuje coś odnaleźć. Jednka tu zaskoczenie, nie mogę nic napisać. Nic. Po każdym kontakcie rysika (?) z ekranem pojawia się ten ekran/okienko, a gdy próbuje coś nim zrobić, chociażby kliknąć(?) w tą ikonke w lewym dolnym rogu, brak jakiekolwiek reakcji.... Wiecie może co jest nie tak?
Pozdrawiam.

*

Offline mEatrikZ

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola MILESTONE
Odp: Tungsten T - dziwne rzeczy z ekranem po hard resecie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2009, 21:33:04 »
Poszukaj sobie programu do kalibracji, na przykład PowerDIGI. Myślę, że powinien pomóc.

*

Offline famous

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E63
Odp: Tungsten T - dziwne rzeczy z ekranem po hard resecie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2009, 00:18:31 »
Zrób jeszcze raz Hard Reset - no chyba, że już próbowałeś. Zobacz, czy coś się zmieni.

Odp: Tungsten T - dziwne rzeczy z ekranem po hard resecie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2009, 19:01:47 »
Pobrałem trial wersje programu PowerDiGI, tak jak radził kolega mEatrikZ. Jednak przed instalacją, tak dla pewności postanowiłem jeszcze raz zrobić hard reset i... podczas tego kalibrowania na samym początku zapętla mi się.... i nie da się przejść dalej. Wiecie o co biega?
Pozdrawiam.

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Tungsten T - dziwne rzeczy z ekranem po hard resecie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2009, 19:27:35 »
no to musisz tapać nie dokładnie w środki kółek, tylko trochę obok. Kiedy się "wstrzelisz", to kalibracja powinna zaskoczyć
Abre tu mente

*

Offline famous

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E63
Odp: Tungsten T - dziwne rzeczy z ekranem po hard resecie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2009, 20:01:44 »
Ja również miałem kiedyś podobny problem - u mnie z kolei pomagały jak najszybsze naciśnięcia, jedno kółko za drugim. Próbuj do skutku, choć sam wiem, że ich ganianie jest irytujące  :wink:

Odp: Tungsten T - dziwne rzeczy z ekranem po hard resecie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2009, 10:36:39 »
"  Po wszystkim (zakończeniu operacji :D ) palm się włącza i pokazuje mi się coś w stylu: Location: San Francisco, Set Date:, Set Time: "

Wydaje mi się że po HResecie najsampierw powinna być kalibracja - potem reszta...chyba że nie wspomniałeś że kalibrowałeś
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1