TUNGSTEN E co można z nim zrobić

  • 2 Odpowiedzi
  • 17366 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TUNGSTEN E co można z nim zrobić
« dnia: Lipiec 03, 2012, 20:10:29 »
Witam! Ostatnio na bazarku wyhaczyłem tego palma z stanie wizualnym bdb i nieznanym technicznym, bez ładowarki. W domu na szybko podlutowałem się pod styki ładowarki, podałem 5V i o dziwo palm działa i ma się dobrze  :grin:
Powiedzcie mi co mogę z nim zrobić, co obsłuży (chociażby odtwarzacz mp3, jakichś filmików i jakikolwiek czetnik - może nawet pdf'ów, jakiekolwiek narzędzia inżynierskie?), jak go podłączyć pod PC w celu transferu plików (mam win 7 64bit i nic nie wykrywa po podłączeniu), jak mu zmienić OS na coś ciekawszego; ogólnie wszystko co powinienem o nim wiedzieć, ew jakieś przydatne linki. Jest to moje pierwsze urządzenie z PalmOS więc jestem zielony, na co dzień działam na androidzie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2012, 20:13:41 wysłana przez opel2111 »

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: TUNGSTEN E co można z nim zrobić
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2012, 23:37:38 »
Hejka,
PalmOS jest stosunkowo starym systemem. Minęły już dawno czasy, kiedy ktokolwiek korzystał z tego działu, zresztą system ten nie był nigdy mocną stroną tego forum. Ktoś faktycznie mógłby usiąść przed komputerem na bite 40 minut i napisać piękne wypracowanie odpowiadające szczegółowo na każde Twoje pytanie. Tylko tak się zastanawiam, po jaką cholerę? W ciągu najbliższych pięciu lat mojego posta przeczytasz Ty, moderator dający mi ostrzeżenie i jakiś zabłąkany ćpun szukający tanich uszczelek do okien. Tym bardziej, że - popatrz - w naszym forumowym dziale PalmOS utworzono 4678 wątków, w googlach wpisując "PalmOS Applications" otrzymujesz ponad 74 miliony wyników, naprawdę uważasz że lepiej napisać posta na forum i godzinami, dniami czekać aż jakiś imbecyl zadecyduje się łaskawie odpisać niż po prostu przeszukać internet pod kątem poszukiwanych informacji? Tego typu tematów były miliardy, podobny post tworzy każdy nowy użytkownik tego systemu, co jakiś czas znajduje się ktoś komu się udaje kupić tanio jakieś archaiczne urządzenie z tym systemem i oczywiście pojawia się taki temat.
Tak dla ciekawskich - gdybym miał otrzymać zabawkę z Epociem, Geosem, Dip-Dosem, WinCE 1.0, lub jakimkolwiek innym systemem który już dawno zakończył żywot, to właśnie w pierwszej kolejności przeszukałbym internet, wiedząc, że jeżeli kiedykolwiek miały zostać jakieś ważne pytania, to raczej zostały już nie raz i nie dwa dawno temu zadane.
Pocket Tunes, TCPMP, Plucker, Palm Desktop. To Ci powinno w jakimś stopniu pomóc.

*

Offline shizy

  • *
  • 93
Odp: TUNGSTEN E co można z nim zrobić
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2012, 19:45:42 »
Wlazł tu właśnie zabłąkany poszukiwacz uszczelek do okien,
 na 64bit może być problem z palm desktop