Szybkosc pisania odrecznego

  • 8 Odpowiedzi
  • 1272 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szybkosc pisania odrecznego
« dnia: Kwiecień 30, 2001, 14:25:00 »
Mam pytanie do osob ktore duzo pisza odrecznie. Czy mozna dojsc do takiej wprawy iz pisze sie rownie predko jak dlugopisem? Na emulatorze z myszka idzie mi calkiem dobrze ale czy sa jakies problemy o ktorych nie wiem? Chcialbym docelowo duzo pisac np. wyklady - czy ktos juz praltykowal?

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Szybkosc pisania odrecznego
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2001, 20:26:00 »
Wiem (nie po sobie), że się nauczyć pisania w Graffiti tak szybko, jak długopisem. Ja jednak zainstalowałem sobie Simpliwrite i jest znacznie lepiej, ponieważ piszesz normalnym odręcznym pismem, nie hieroglifami, nie psuje się również charakter pisma. Gorąco polecam.

Szybkosc pisania odrecznego
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2001, 22:11:00 »
Mozna sie nauczyc pisac rownie szybko, ale twierdze, ze to jednak na dluzsza skale czasu bardzo meczace - oprocz tego, ze sie pisze, trzeba jeszcze kontrolowac, co z tego wychodzi.









Co do wykladow, to chyba jednak poroniony pomysl. Zwykly kawalek papieru daje Ci ta przewage, ze informacje mozesz w znaczacy sposob rozlozyc na stronie i wykonywac czytelne ilustracje. W Palmie brak jest mozliwosci watawiania obrazkow, ale tak czy siak rozdzielczosc 160x160 nie nadaje sie do tego. Co jeszcze. Zwykly MemoPad potrafi byc zdradliwy. Jest tylko jedno undo i nie ma mozliwosci pominiecia zapisu zmian. Jedno zaznaczenie niechcacy i mozesz skasowac sobie cala notatke. Do pisania tekstow poza domem Palm jest niepewny (zwlaszcza dlugie pobyty poza domem). Brakuje mu baterii backupowej. Niedosyt energii i po notatkach - chyba, ze zapiszesz backup w jakims flashu.









I jeszcze odnosnie Graffti - po pierwszych tygodniach uzywania, czcionka Graffiti zaczyna sie wdzierac do pisma recznego! - to potwierdzony przypadek.









Ale oczywiscie nie jestem przeciwnikiem Graffiti. Jest wygodne. Duzo wygodniejsze od wyswietlanej klawiaturki. Kiedy juz sie nauczysz alfabetu Graffiti uznasz poslugiwanie sie nim za zupelnie naturalne.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Szybkosc pisania odrecznego
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2001, 00:22:00 »
Hubson ma sporo racji - Grafitti znacznie wplywa na charakter pisma, psujac naturalna harmonie ruchow i plynosc przejsc pomiedzy literami... Dla dluzszego notowania polecam zewnetrzna dolaczana klawiature, sprawdzilem emirycznie, uzywam na wykladach od sporo ponad pol roku.









Teoretycznie jest mozliwosc wstawienia notatki graficznej do Memo, jest do tego programik TealNotes, ale ja raczej pisze w WordSmith (brak ograniczenia 4KB + opcje formatowania) a tam TealNotes nie dziala. Poza tym 160x160 raczej nie umozliwia wiekszych "malunkow".









Pozdrawiam

Szybkosc pisania odrecznego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2001, 08:27:00 »
Dziekuje za odpowiedzi.




W przypadku programu WordSmith lub podobnego do ilu stron mozna zapisac (porownujac do formatu A4)?




Do Chamera - Mowiac ze program nie ma ograniczen do 4KB+ opcje formatowania masz na mysli ze mozna pisac az do "zapchania" palma?




Do hubsona - Czy przeniesc dane do flesza mozna w m100 (bo chyba na nego sie zdecyduje) czy tez dotyczy to palmów z dokladanymi pamieciami flash?




Do MacBirdie - czy program o ktorym piszesz jest free? Jesli nie to ile kosztuje, a moze gdzies go dostane za free :)?

Szybkosc pisania odrecznego
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2001, 09:41:00 »
Dziekuje za odpowiedzi.




W przypadku programu WordSmith lub podobnego do ilu stron mozna zapisac (porownujac do formatu A4)?




Do Chamera - Mowiac ze program nie ma ograniczen do 4KB+ opcje formatowania masz na mysli ze mozna pisac az do "zapchania" palma?




Do hubsona - Czy przeniesc dane do flesza mozna w m100 (bo chyba na nego sie zdecyduje) czy tez dotyczy to palmów z dokladanymi pamieciami flash?




Do MacBirdie - czy program o ktorym piszesz jest free? Jesli nie to ile kosztuje, a moze gdzies go dostane za free :)?

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Szybkosc pisania odrecznego
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2001, 15:55:00 »
Simpliwrite free nie jest, ale można sobie zrobić wersję free, potrzebny tylko PWPat**er ze strony www.pda*****.net :)




Znam osobę, która Ci pomoże :)

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Szybkosc pisania odrecznego
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2001, 16:25:00 »
Nie sprawdzalem ile moga miec maksymalnie dokumenty, ale mialem juz spore wielostronnicowe i nie bylo problemu. Choc sie ciut dlugo otwieraja.









Odpowiem na pytanie do Hubsona - m100 nie ma pamieci Flash, chodzi to o pamiec w ktorej masz system operacyjny.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Szybkosc pisania odrecznego
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2001, 16:31:00 »
Trudno przewidziec ile stron zmiesci sie na Palm, to zalezy od ilosci pamieci urzadzenia, ale ja juz mialem czasem powiesci w formie DOC, a mam tylko 2 megsy!