Sony vs. reszta świata

  • 7 Odpowiedzi
  • 1160 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Sony vs. reszta świata
« dnia: Kwiecień 23, 2001, 23:12:00 »
Już zupełnie nie wiem, podoba mi się kolor i wiem że wygodnie jest jak palm jest wąski, znaczy cienki, ale literki na ekranie clie po prostu są niesamowite. To już nie uproszczone pismo, żywcem przeniesione z ekranów telefonów komórkowych, to piękne okrągłe literki. Jak dla mnie nr 1 to Sony. Wcześniej designerzy Sony ujęli mnie zewnętrznym wykończeniem. Potem zapowiedź szybkiego wprowadzenia bluetooth w memory sticku, teraz ten wyświetlacz. Najlepiej by było mieć wszystkie trzy w ręce (505, 330, clie) i wtedy decydować, ale ja powoli skłaniam się w stronę clie.









Powiedzcie jak to dla was wygląda, co dla kogo jest w palmie ważne i który model w związku z tym najbardziej by wam odpowiadał.









Pozdrowienia dla wszystkich

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Sony vs. reszta świata
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2001, 23:34:00 »
Jak ktoś napisał w jednym z wątków na forum SPUG:




jasny wyświetlacz z 65k kolorów od Prisma, 320x320 od Sony, conajmniej 16MB ramu, soft graffiti od Handery itd itp i mielibyśmy idealnego PDA na Palm os :)









Ja mimo piękna, jakie Sony potrafi nam dać, pozostaję przy m505, bo obraz mimo że nieco wyprany w porównaniu z Prismem, wyglądać będzie identycznie, jak w Clie 700, ponieważ tutaj również jest wyświetlacz typu reflective - mniej męczy oczy, mniej pożera baterii i widać cokolwiek (a nawet dużo) przy świetle słonecznym :)




Teraz Twoja kolej, Chamer :)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Sony vs. reszta świata
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2001, 23:36:00 »
Wykonałem mały montaż w którym widać, ile lat w rozwoju technologii jest Sony przed resztą świata w niektórych dziedzinach :)

*

Offline paulo

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
Sony vs. reszta świata
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2001, 00:04:00 »
Witam !!!









Mam pytanie: ile takie cudo kosztuje ????









Tak sie sklada, ze kumpel kumpla siedzi w Japonii, moze bylby w stanie przslac ???
:: paulo :: happy HTC SENSATION user :: GG 1521349 ::

Sony vs. reszta świata
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2001, 00:06:00 »
A ja szczerze uwielbiam te spikselowane fonty w Palmie. Gotow jestem nawet powiedziec, ze o atrakcyjnosci urzadzenia w pewien sposob decyduje wyglad fontow.









Przyklad.




Jakbyscie sobie wyobrazali wspolczesna stylistyke stron WWW bez czcionki Tahoma?

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Sony vs. reszta świata
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2001, 00:11:00 »
Ja osobiscie lubie standardy, troszke nie chce inwestowac w MemoryStick. Ale caly czas sie zastanawiam co wybrac, chce w koncu kolor bo mniej meczy oczy w slabym oswietleniu, mam w miare mozeliwosc regularnego ladowania baterii wiec sie nie martwie o ich zywot. Na jeden dzien pracy mi spokojnie starcza, a to jak dla mnie ok. Brakuje mi funkcji HandEry, mam teraz Palm III wiec rozmiar PDA akceptuje, aczkolwiek jak nosilem Palm V czy IBM c3 to byla wieksza wygoda, nie ma co porownywac!




Chcialbym wiekszy wyswietlacz, ale chcialbym tez kolor. Wybiore raczej pomiedzy HandEra a m505.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Sony vs. reszta świata
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2001, 00:16:00 »
HuBsOn - albo Verdana! Bez tych czcionek nie mogę żyć jako webmaster, choć Arial też się do wielu rzeczy nadaje :)









Faktem jest, że czcionka Sony powinna mieć dwa piksele grubości, ale w ten sposób może chcieli pokazać w sposób szczególny przewagę rozdzielczości 320x320 nad cztery razy mniejszą w innych urządzeniach Palm OS...

*

Offline eolek

  • 31
Sony vs. reszta świata
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2001, 20:02:00 »
Ja preferuję większy ekran, landscape mode, prawdziwy układ audio HandEry nad kolorem i wielkością m505.