Slowniki... pytanko

  • 2 Odpowiedzi
  • 950 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Slowniki... pytanko
« dnia: Październik 09, 2001, 13:34:20 »
Mam takie pytanko - potrzebuje jakiegos "soluszyn" - czyli rozwiazania problemu. Otoz chcialbym miec slownik polsko-jakistam (konkretnie zalezy mi na niemieckim, ale angielski i francuski tez mile widziany), z tym, ze slowniczek powinien byc dosc spory (minimum 100.000 wyrazow), tak zeby mi sie na cos nadal, a nie tylko do zabawy. Bardzo fajny jest w pecetowej wersji slownik Collinsa, no i taki by mi podchodzil tez na PalmOS. Niestety, jak na razie znalazlem Collinsa, owszem, ale tylko angielsko-niemiecki, a na dodatek wersje demo (pelna wersja kosztuje jakies tam grube dulary). Pytania:
1. Czy zna ktos jakies slowniki odpowiadajace moim wymaganiom
2. Jesli nie ma takich slownikow, to interesowalby mnie programik zarzadzania baza danych, w ktorym mozna wpisywac, edytowac, kasowac i szukac rekordow, tak aby utworzyc sobie wlasny slownik. Do rozwazenia bylaby mozliwosc importowania pliku ze slownikiem z peceta, ale taki plik (100.000 wyrazow!) jest z reguly dosc spory, wiec jest problem kompresji, itp. Co wy na to?

*

Offline Cezex

  • ***
  • 493
    • RedFish
Slowniki... pytanko
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2001, 16:43:40 »
www.ectaco.com - jest tam wersja dla Palma
reszta na palmgear

Slowniki... pytanko
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2001, 20:53:41 »
Jako słownik nieźle sprawuje się MobileDB. Niestety używałam tylko wersji Lite, gdzie nie dało się edytować baz na Palmie - spora wada, zwłaszcza jeżeli często uzupełniasz słownik. No i objętość też jest przyzwoita czy może właśnie raczej niezbyt przyzwoita: 4 tysiące słów = 170 KB :( Pomijając, że trzeba to skądś zaimportować :(
chyba ze potrzebujesz raczej podręcznego czy wyspecjalizowanego słowniczka, który zmieści się na przeciętnym Palmie :) wtedy MobileDB powinno wystarczyć. W przeciwnym razie pozostaje szukać i czekać...