Serial vs USB

  • 8 Odpowiedzi
  • 1185 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Serial vs USB
« dnia: Marzec 20, 2001, 21:22:00 »
Dzisiaj na http://www.tech-report.com/ wyczytalem interesujacy artykul na temat porownania szybkosci cradla USB i cradla seryjnego Visora. USB jest szybsze (zawsze) 1,2 do 4 razy. A czy ktos probowal porownywac to z szybkoscia synchronizacji za pomoca zlacza irda? Bo teorie - teoriami, a praktyka-praktyka...Swoja droga dla mnie podlaczenie mojego Palma z pecetem za pomoca USB bylo rozczarowaniem, predkosc synchronizacji nie zmienila sie ani na jote. Ale za to zlacze szeregowe mam wolne :).

Serial vs USB
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2001, 17:43:00 »
Coś w tym temacie:




USB vs serial syncing comparison




On cramming stuff into your handheld as quickly as possible




Tu





Serial vs USB
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2001, 22:41:00 »
Albert, sorry ale chyba sie nie zrozumielismy - przeciesz ja pisalem o TYM SAMYM artykule....

Serial vs USB
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2001, 09:08:00 »
Fakt z zapracowania nie spojrzałem na twój link. Sorry

Serial vs USB
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2001, 12:02:00 »
Ja caly czas nie moge zrozumiec jednej rzeczy. Co z tego, ze podstawka jest USB, skoro zlacze podstawka-Palm to przeciez RS232, ktore chyba wiecej niz 115kbps nie wyciaga? Za USB przemawia fakt, ze COMy sa tylko dwa i nawet jak sie wsadzi dodatkowa karte I/O, to efektywnie 4COMow miec nie bedziemy (przerwania sa i tak tylko 2, wiec oprogramowanie szaleje i robia sie konflikty - probowalem). A w przelaczanie kabelkow (modem/mysz/Palm/komorka/aparat) nikt bawic sie nie bedzie. Dziwie sie tym producentom, ktorzy wypuszczaja na rynek nowe tech-zabawki wiszace jeszcze na COM lub LPT, to powinno byc juz zabronione.

Serial vs USB
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2001, 14:57:00 »
Hubson, masz racje ale tylko czesciowo. Probowalem z kumplem robic proby typu moj Palm IIIxe z oesem 3.52 i jego z palm IIIxe z pirackim (prototypowym??) oesem 4. Oba podlaczone do Palm Desktopa 4.o za pomoca przelotki USB-RS232 (nie firmowa Palma bo ta jest bardzo badziewiasta). No i jego Palemka jest zauwazalnie szybsza, o ile to nie wiem bo nie mierzylismy ale predkosc synchronizacji AvantGo i poczty jest szybsza chyba ze dwa razy. Dlatego pytalem jak to sie ma w praktyce bo w teorii interfejs szeregowy powinien byc waskim gardlem. Moze zreszta jest (trzeba by miec dla porownania jeszcze podstawke USB bez przelotek) ale nie do konca.




Zas co do IRQ to masz oczywiscie racje i podobnie co do nowych produktow na szereg/LPT. Aczkolwiek ja swojego zewnetrznego Zipa kupilem na port rownolegly ze wzgledu na kompatybilnosc wsteczna.

Serial vs USB
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2001, 22:05:00 »
mozna dodac dowolna ilosc COMow ograniczona jedynie iloscia dostepnych przerwan i adresow (ja mam np. 2 dodatkowe pracujace na osobnych przerwaniach czyli w sumie 4 COMy);




a co do USB to nie moge ruszyc z Visorem deluxem na USB;





*

Offline LEON

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Wizard X-plore 2.0
    • Jeszcze pracuję nad tym...
  • Sprzęt: Tungsten | T3, HTC Wizard, cyberkot
Serial vs USB
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2002, 09:24:45 »
Czyli jeśli mam Palm IIIc z Hot Sync na Serial i kupię oryginalną przjściufke lub zrobię samemu i tak poleci 115kb/s???
Bo ja już z tego nic nie rozumiem!!!!
Help me Guys...
* Leon
* X-Plore 2.0n :: IPL & SPL 2.22.0001 :: GSM 02.61.11
* 50°21'29.30"N; 19° 8'37.99"E
* Have a nice day 8)

*

Offline LEON

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Wizard X-plore 2.0
    • Jeszcze pracuję nad tym...
  • Sprzęt: Tungsten | T3, HTC Wizard, cyberkot
Serial vs USB
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2002, 19:20:18 »
Moim zdaniem powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie jaki max transfer ma złącze w Palmie, jeśli owy Palm posiada usb to wiadomo ale np mój IIIc ma tylko jedno, czy podłączając go do usb zwiększe transfer???
* Leon
* X-Plore 2.0n :: IPL & SPL 2.22.0001 :: GSM 02.61.11
* 50°21'29.30"N; 19° 8'37.99"E
* Have a nice day 8)