Seria 100 a III

  • 1 Odpowiedzi
  • 749 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DeL

  • 3
Seria 100 a III
« dnia: Czerwiec 22, 2001, 11:58:00 »
Który Palm wybrać 105m czy IIIex ? Główne ich zastosowanie dla mnie to organizacja czasu i poczta elektroniczna. Do tego posiadam nokie 6210 i chciałbym odbierać i wysyłać poczte w terenie. Jak jest z dostępnością akcesoriów dla serii 100 ? (GPS itp.)

Seria 100 a III
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2001, 11:48:00 »
Ja używam IIIe ale żonie kupiłem setkę. Jeśli chodzi o funkcjonalność to różnicy nie zauważam, poza tym oczywiście, że setka ma nowszy system. Dla mojej drugiej połowy dużo bardziej sugestywne są ikonki kopiowania do schowka i wklejania bo takie zna z aplikacji Małomiękkiego. Denerwujące jest umiejscowienie portu podczerwieni w setce. A do małego ekranu można się przyzwyczaić. Trochę grubo wystaje obudowa przy brzegach ekranu co przeszkadza przy operowaniu stylusem w tych miejscach.




Cieszy mnie wtyczka kabla do synchronizacji setki bo pasuje do trójki dzięki czemu mogę używać stacji dokującej w pracy (z kłopotami wprawdzie ale o tym pisałem w innym wątku).




Natomiast trochę inną sprawą jest przyrównanie do nich IIIxe bo chyba o taki Ci chodziło. Zdaje się że on ma flash-ową pamięć a więc i możliwość upgrade-owania systemu a to jest cecha niemal wymagalna jeśli myśleć przyszłościowo (aczkolwiek finansowo cięższa dla kieszeni). Oczami wyobraźni widzę moment kiedy nie będę mógł wykorzystać jakiejś aplikacji bo będzie wymagała systemu w wersji 3.5 albo nawet 4.0.




Oczywiście wybór należy do Ciebie :)