Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma

  • 31 Odpowiedzi
  • 3954 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« dnia: Czerwiec 12, 2001, 14:43:00 »
Wszyscy ci którzy korzystają z Palmów powinni wypowiedzieć się do czego im najbardziej brakuje w palmie i jaki program rozwiązał by ich problemy. Wasze głosy obrobimy i wybierze np. 5 najbardziej popularnych pomysłów i wystawi pod głosowanie, o ile propozycje okażą się sensowne:) To przecież

mogą być pomysły na konwertowanie w locie z iso na win podczas synchronizacji i odwrotnie albo na przewalenie pewnych publikacji na doc lub AvantGo, np. takich jak rejestr dłużników, czy kursy walut. A może wygra pomysł, żeby wspólnie namawiać do tworzenia polskich kanałów na AvantGo lub zrobić system dla lekarza rodzinnego. Nie wiem.

Warto to sprawdzić a potem zaprojektować aplikację i ją napisać. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto to zakoduje. Tak czy inaczej będzie to jakiś konstruktywny wkład w Pamowanie po polsku.


*

Offline Pawel

  • 35
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2001, 16:33:00 »
1)Polskie kananaly Avanto Go: Wyborcza, Polityka, Wprost




2)Polskie Ebook najlepiej w iSilo




3)Program pocztowy/makro sciagajacy poczte o okreslonej godzine (np w nocy, przez modem, bez posrednictwa PC)




4)Moj specyficzny problem program ktory w oparciu o zegr systemowy wskazuje ktore z dwu autobusow odejdzie pierwszys (dwa autobusy oczekuja na odleglych o 100m przystankach koncowych a jada w podbnym kierunku...)




5)Prosty tani program do monitorawnia codziennego wagi




(wbrew pozorom trudno znalezc)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2001, 16:53:00 »
Tym bardziej prosimy o pomysły, bo programistów wielu i czasem im ich brakuje :)




Wiele mam takich ciekawych i drobnych i niektóre będę realizował w miarę dostępności czasu.




1. Kalkulator macierzowy (kiedyś ktoś wspomniał), bo bardzo ciekawa sprawa, trochę intrygująca każdego ambitnego programistę. :)




2. Trzeba będzie pomyśleć, jak zrobić plany polskich miast lub całej Polski, posiadając mapy wektorowe. Przystosować do współpracy z modułami GPS itd itp. Brzmi pięknie... ;)




3. Program TV, ale z możliwością pokazania aktualnie emitowanych audycji, wyszukiwania ich, ustawiania przypominaczy









Może któreś z dobrych programów Palmgear wpisze do swojej pokaźnej bazki. Niech Polska pokaże, że też ma dobrych programistów :)









Pomysłów może być naprawdę wiele, w końcu Palmy, to nasi cyfrowi asystenci i kompani, więc służą do ułatwiania życia. :)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2001, 16:59:00 »
No i jeszcze rozkład jazdy MPK (myślę nad funkcjami od kilku miesięcy, nie za intensywnie, ale myślę :) ) - dobry pomysł Paweł z tą funkcją, dodałem do lysty lysty :)

*

Offline Cezex

  • ***
  • 493
    • RedFish
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2001, 17:45:00 »
Baza z autobusami jest super pomysłem, niestety ona zajmuje nie lada miejsca - poza tym problem polega na tym, że wielu znas jest z różnych miast i trzeba by nie lada pracy aby przystosować kilka miast.









Najbardziej mi się podoba pomysł MacBirdie'go na program TV który pokazuje co aktualnie leci w TV.









Jak mi coś wpadnie do głowy to dam oczywiście znać :)

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2001, 19:08:00 »
Problem rozkladu jazdy MPK jest piekny i do zrealizowania (jest program Metro rowniez w wersji dla Tokyo - radze rzucic okiem na rozmiar bazy danych), ale niestety nie w Polsce. Moge napisac o przykladzie Poznania - nawet te rozklady ktore sa wywieszane przez MPK nie sa zbyt wiele warte bo tolerancja +/- 3 minuty jest w praktyce za duza (sam opracowywalem podobna baze tylko na peceta to wiem), a bywa czesto ponadplanowa (tu rzuce dwa hasla ktore kazdemu poznaniakowi wyjasnia wszystko: teatralka i Tatra RT6-N1). W wyniku CALA siec sie wali. W dodatku niektore z autobusow (np. te ostatnie w rozkladzie jada prosto do zajezdni bez zatrzymywania sie) i nieprzewidziane remonty, awarie, fantazja kierowcow parkujacych na Gwarnej i placu Wolnosci.... Nie zrozumcie mnie zle - chcialbym takiej bazy, ale obawiam sie ze autor odwali kupe nikomu niepotrzebnej roboty :(.




Ale pomysl roznych aplikacji jest przedni! Pomysle co byloby najbardziej uzyteczne dla mnie i podziel;e sie opinia. Tak z glowy nie chcialbym rzucac bo moglby to byc "magnetozbowid i sokogramofon" :).

*

Offline sp5xsc

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond WM6.1 ROM:1.93.401.2 PLK RADIO:1.00.25.07
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2001, 19:27:00 »
OCZYWISCIE bede sie powtarzal w nieskonczonosc:









PLAN MIASTA (na poczatek niech bedzie nawet Stare Miasto w Warszawie jak nie ma mocy przerobowych na cala stolice)




wspolpracujacy z odbiornikiem GPS + wyszukiwanie ulic wg. spisu + umieszczanie samemu na planie dodatkowych znaczkow-ikonek z doklejana notatka









Uparty jestem, no nie !?

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2001, 19:57:00 »
1). Polskojzyczny program do wyliczania kosztów eksploatacji samochodu (zużycie paliwa itp)




2). Aplikacje do sprzedaży obwoźnej (magazyn, fakutrka itp.)




3). Polski program do SMS-owania i zarządzania książką telefoniczną w słuchawce.









Wydaje mi się iż prawdziwy ruch w sprzedaży Palmtopów rozpocznie się w Polsce dopiero, kiedy istnieć będą polskojęzyczne aplikacje. Istotną sprawą są też aplikacje biznesowe które mogą zachęcić podmioty gospodarcze do zakupu urządzeń.

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2001, 20:16:00 »
Problem rozkladu jazdy MPK jest piekny i do zrealizowania (jest program Metro rowniez w wersji dla Tokyo - radze rzucic okiem na rozmiar bazy danych), ale niestety nie w Polsce. Moge napisac o przykladzie Poznania - nawet te rozklady ktore sa wywieszane przez MPK nie sa zbyt wiele warte bo tolerancja +/- 3 minuty jest w praktyce za duza (sam opracowywalem podobna baze tylko na peceta to wiem), a bywa czesto ponadplanowa (tu rzuce dwa hasla ktore kazdemu poznaniakowi wyjasnia wszystko: teatralka i Tatra RT6-N1). W wyniku CALA siec sie wali. W dodatku niektore z autobusow (np. te ostatnie w rozkladzie jada prosto do zajezdni bez zatrzymywania sie) i nieprzewidziane remonty, awarie, fantazja kierowcow parkujacych na Gwarnej i placu Wolnosci.... Nie zrozumcie mnie zle - chcialbym takiej bazy, ale obawiam sie ze autor odwali kupe nikomu niepotrzebnej roboty :(.




Ale pomysl roznych aplikacji jest przedni! Pomysle co byloby najbardziej uzyteczne dla mnie i podziel;e sie opinia. Tak z glowy nie chcialbym rzucac bo moglby to byc "magnetozbowid i sokogramofon" :).

*

Offline BAD

  • 23
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2001, 21:28:00 »
Za rozkład jazdy MPK w Poznaniu już się brałem... ale po ściągnięciu 1000 plików z www.info.poznan.pl o łącznej objętości 8MB odpuściłem... zostało jeszcze 5000 i wcale nie ubywało... biedny teleport się spocił a i Ci w InfoComie się pewnie zastanawiali co za debil ciągnie wszystkie przystanki ;)









Mapa poznania ;) jest ;) trzeba zhaczyc appletkę InfoComu ;)









Program TV dzięki Raksowi ma szansę powodzenia




O dzięki Ci Wielki Bracie... mam nadzieję że jeszcze nie wiedzą... hue hue hue









Co do programów do GSM to jak nie bedzie wtyczek do Palma to nie bedzie programów...









hmmm




Ja coś dowalę od siebie - program do PacketRadio bez TNC ;-P (baycom) Jest na Ami trza by przeportować...









Pozdr. Robert




P.S. Mam coś dla poznaniaków ;) jest w 75% skończone, mam nadzieję że komuś się przyda... hi hi dam cynka za jakiś czas

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2001, 23:54:00 »
Mam podobne potrzeby co mecenas i utożsamiam się z Jego wypowiedzią.




Potrzebuję programu do przechowywania wystawionych faktur i wszystko co wiąż się z możliwoscią analizy sprzedaży czyli bazą klientów, towarów, rabatami, uwagami specjalnymi itp.




Poruszany wielokrotnie temat programu TV rownież mnie bardzo interesuje (moze dobrze, że paulo przestal go uaktualniać).




Myślę, że wszelkie (nawet najmniejsze) POLSKIE programy na OS-a przyczynią się do zwiększenia sprzedaży PDA w Polsce. Myślę, że programy biznesowe i rozrywkowe są kluczem do sukcesu Palmów w naszym kraju. Jeśli oprogramowanie będzie spełniało wymagania życia codziennego i pomagało palmiarzom w sytuacjach codziennych, to PDA upowszechni się szybko.









Reasumując: stawiam na biznes i rozrywkę.

*

Mastertext

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2001, 00:43:00 »
A co sądzicie o programie dla lekarzy, którzy chodzą na wizyty domowe? Mogliby synchronizować wizyty do zrealizowania a potem dane o wizytach zrealizowanych. Poza tym imprezy (kina, itd.) jako AvantGo (coś jak Expedia). I jeszcze lekarstwo na urzędy skarbowe:) Poza tym popieram program do GSM i MZK, mapy i TV. I jeszcze jedno - klawiatura interpilota - wygodna ale w int nie ma zbyt wiele polskich znaków może by zrobić coś podobnego do keyboard hack, czy jak to się tam nazywa (polskie razem z łacińskimi).

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2001, 01:11:00 »
Widze ze Poznan aktywnie pracuje !!!. Dzieki czekam na wyniki.




Co do wtyczek do GSM (oprocz Motoroli i Nokii) to faktycznie nie ma na rynku, ale coraz wiecej telefonow ma IRDA wiec nie ma problemu.




Kanaly Avanto Go: Wyborcza, Wprost, oraz fkn.pl prawidlowo opracowany.




Yokozuna - mieszkam na Gwarnej - dzieki za troche rozrywki wieczorem haha.





*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2001, 01:23:00 »
yokozuna: jeśli o mnie chodzi, to nie narzekam tak bardzo na zróżnicowanie czasu przyjazdów MPK w Poznaniu, bardzo często autobusy/tramwaje przyjeżdżają punktualnie, głównie te drugie. Praca nie poszłaby na marne! A poza tym takiej przyjemności nie można sobie żałować. :)




Co do rozkładów, to jest jakieś 80 linii, więc nie sądzę, aby to było 8MB. Najwyżej 1MB wszystko zajmie, bo przecież ile kodu html dochodzi tutaj, a kilka pomysłów na zmniejszenie objętości mam, poza kompresją oczywiście. W końcu minuty można zapisywać jako char, nie tekstowo :)




Do mieszkańca danego miasta by należało zrobienie sobie planu interesujących go linii, w końcu nie każdy jeździ wszędzie. :)




Z drugiej strony w tym jest siła internetu, że parę osób z każdego miasta by się znalazło, aby swoje dorzucić do projektu. Oczywiście nie mówię również o pełnych listach, tylko najważniejszych, najczęściej używanych. Odpowiedni format bazy bym wymyślił, z programikem na peceta nawet :) Wszystko da się zrobić :)









BAD:




1. programy do GSM na IrDA :) od dawna szukam jakiegos opisu jakie to dane trzeba wysylac OBEXem, aby otrzymac np. wpis do ksiazki lub sciagnac SMSa, moze masz cos na ten temat?




2. trzeba zrobić zlot poznańskich koderów :)

*

Offline Cezex

  • ***
  • 493
    • RedFish
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2001, 08:33:00 »
Fkn.pl w wersji offline będzie dla iSilo, już nad tym pracuje :)




Tylko brak mi czasu aby to skończyć, cierpliwości...

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2001, 09:13:00 »
Cze! Pomysly sa fajne: plan miast... , TV, itd




Moje propozycje to :




1. Cos takiego jak GSMTools tylko z pelnym beckupem ksiazki telefonicznej (chodzi o wszystkie dane dotyczace danej osoby nie tylko nr. domyslny)




2. Zarzadzanie finansani i kontami z mozliwoscia wpisywania stawek oprocentowania na danych kontach i dat ich realizacji, oraz ustawieniami automatycznych zlecen przelewow




3. Dobry i polski program do Faxowania (odbior i wysylka)




4. Dobre kanaly polskich gazet (GW, Polityka, Wprost, Rzepka, Inf gospodarcze: {waluty, oprocentowania, gieldy kpitalowe, notowania surowcow i polproduktow na rynkach swiatowych itp} itp)

*

Offline Pawel

  • 35
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2001, 11:22:00 »
1) Plan komunikacji miejskiej. Moim zdaniem nie trzeba 1000 plikow. Potrzene sa czasy odjazdow z kocowego przystanku i odleglosc w czasie do kolejnych. W sumie potrzeba 4 lub 6 podobych rekordow na kazda linie: (dni powszednie + soboty + niedziele) x w te i z powortem. To bylby komplet na jedna linie, czyli jedno *.pdb. W do tego jeden pcr. Zrezygnowalbym z opcji wyszukawania polaczen, no ewntualnie przerzucil do conduita.




2) Brak dobrego programy SMS GSM Tool jest koszmarnie nieprzejrzyste, SMS z Mobile Internet Kit nie umie odczytac SMS z pamieci Nokii, tylko z chipa. Potrzebne jest cos latwego w obsludze, przydatna bylaby funkcja wyboru CSMS - zapamietania kilku z mozliwoscia wyboru - mam kilka kart.




3) Edytor w formacie iSilo.




4) A tak w ogole ma ktos jakies ciekawe polskie ebooki? Osobiscie spedzilem troche czasu ze skanerem, OCR i iSilo...




Chcialbym normalnie kupic ale nie ma gdzie.




Moze wiec brakuje rozsadnej platformy dla eBook, z formatem dajacym mozliwosc indywidualnego zabezpieczenia kluczem generowanym dla HotSync Name lub seriala palma. Kupilem ostanio ebook z WiZ ale przeglarka i format sa prymitywne (zadnych bardziej zaawasowanych funcji, rozrzutne gospodarowanie pamiecia). Moze wiec naprawde potrzeba rozsadengo programu do ebook? Najlepiej zeby zrodlowka byla powszechnie dostepna. Wtedy format sie przyjmie. Moze polska inicjatywa GNU?

*

Offline Pawel

  • 35
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2001, 12:21:00 »
A poza tym uwazam ze nalezy pozasypywac: Wyborcza, Wprost, Polityke, Rzeczpospolita, prosbami o otwarcie kanalow AvantGo. Jak napisze zainteresowanych 1000 osob. To moze ktos uruchomi skrypt na serverze, czy co potrzeba. Przy okazji moze to zadoptowac do WAPu.  Reczne tworzenie kanalow to "aiming the moving target".

*

Offline Dro

  • 1
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2001, 17:19:00 »
Programem na który chętnie wydalbym kilka złotych to aplikacja ktora potrafi czytac ksiażkę telefoniczna zapisaną w karcie pamięci telefonu komórkowego, edytować ją na PC oraz synchronizować z bazą kontaktów w Palmie.




Myślę,że przyszłość powodzenia aplikacji na Palma to połączenie możliwości telefonu komórkowego oraz komputera. Oczywiście do czasu kiedy fukcje te przejmie sam telefon!

*

Offline Badi

  • 26
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 13, 2001, 17:35:00 »
witam




nie bede sie rozpisywal zabrdzo i zrobie to kjrotko i zwiezle aczkolwiek na temat:









1) dobry klient pocztowy - pozwalajacy naprawde odbierac i wysylac poczte byc moze multi mail pro ma duzo do zaoferowania, ale nadal brakuje mi paru zeczy.









2) dobry program do zazadzania telefonem, niestety takich programow jest niewiele a te ktore sa zostawia sporo o zyczenia









3) jeszcze lepszy edytor niz wordsmith ;)









4) no i pare zeczy...

*

Offline yaqui

  • 24
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2001, 20:49:00 »
A moze byt slownik ortograficzny.

*

Offline yaqui

  • 24
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 13, 2001, 20:50:00 »
A ktoby wprowadzał dane do programu TV?

*

Offline BAD

  • 23
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 14, 2001, 00:46:00 »
Czytaj forum uważnie - dane się SAME wprowadzają ! ;)









Robert

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 14, 2001, 01:39:00 »
W moim przypadku dane przylatują emailem od biur prasowych danych kanałów :)

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 14, 2001, 11:22:00 »
MacBirdie. Nie moge sie juz doczekac. Kiedy Oficjalna Premiera? :)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 14, 2001, 21:36:00 »
Jeśli chodzi o premiery, stosuję terminarz ID Software: "When it's done" :)




trudno powiedzieć kiedy i na co będę miał czas, zależy od aktualnej weny twórczej (czy mam akurat ochotę na PHP, czy pisanie na Palma, czy może akurat tworzenie seriali brazylijskich ;) ). W każdym razie wszystkie efekty mojej działalności będą ogólnodostępne :)

*

Offline Pegass

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 15, 2001, 11:59:00 »
Funkcjonalności nie rozszerza to nijak , ale marzy mi się SCRABBLE na palmiątko. Wszystkie te strzelanki i pasjansy nudzą sie szybko - a scrabble wręcz przeciwnie. Byłbym w stanie zapłacić za taką grę nawet kilkadziesiąt złotych. Jeśli ktos miałby ochotę napisać coś takiego, to nie trzeba wyważać drzwi bo tutaj jest wszystko na ten temat. Jest także dosowa wersja nosząca nazwę SLOWBAL - jest mała, szybka i zawiera dane z Oficjalnego Słownika Polskiego Scrabblisty - mozna ją bezpłatnie pobrać tutaj pod hasłem Slowbal. Jakby ktoś coś takiego zrobił...to by było miło ;)









pozdrowienia




Pegass

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 17, 2001, 11:19:00 »
Jezeli szukacie progamu Tv na palma to polecam www.palmtv.tnt.pl

Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 17, 2001, 15:22:00 »
Oj chyba ktos tam dawno nie zagladal Johny Bravo. Czytaj uwaznie dyskusje

*

Offline r4lph

  • 21
Pomyły na rozszerzenie funkcjonalności Palma
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 29, 2001, 20:05:00 »
Haj! Wiem, ze troche pozno sie odzywam, i nie doczytauem do konca szyskich postow z tego tematu jeszcze wiec jesli sie powtorze to sorry, ale mam zajebiste rozwiazanie dotyczace programu tv!









http://www.raks.com.pl/raks/Sprzet.html




http://www.raks.com.pl/raks/Pilot.html









Przyblize o co mi chodzi:









Z tego co wiem to program pilot downloaduje codziennie (lub co jakis inny okres czasu - niepamietam) aktualny program tv w formie zwyklego pliku txt z odpowiednim ukladem wszystkich informacji.. Dodatkowo ten MEGAPILOT.. Ma takei same mozliwosci jak Palm, czyz nie? Po co wydawac 2 banki na ten MEGAPILOT, skoro to co nam potrzebne - program.. jest darmowy?









A wiec trzeba zrobic tak:









+ Program ktory by sciagal aktualna baze pilota z netu.. Poprawnie ja odczytywal, bo poco zbedne kb ktore zmienialy by forme pliku




+ Program podobny OmniRemote, ktory by czytal dane z naszego palmowego programuTV i np wlaczal televizor kiedy bedzie trzeba? albo sciszyl o ktorejs tam poze? Nie wiem.. dodatkowe bajery to chyba juz mniejszy problem :)









Jakies propozycje i pomysli wysylajcie tutaj lub na ralph@techno.pl :)









Pozdrawiam!