polskie i francuskie znaki

  • 7 Odpowiedzi
  • 1762 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

polskie i francuskie znaki
« dnia: Marzec 31, 2001, 01:42:00 »
Czy da sie na palmie pisac teksty, gdzie sa stosowane rownoczesnie polskie i francuskie znaki narodowe? Najlepiej tak, by moc je rowniez uzyskiwac w graffiti.

polskie i francuskie znaki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2001, 17:23:00 »
Do konca nie wiem jak wygladaja francuskie znaki narodowe :(. Ja pisze na moim Palmie po polsku, angielsku i niemiecku. Po angielsku to oczywiste - alfabel lacinski, niemieckie umlauty - z polozenia "international" co jest palmowym standardem, a po polsku - Interpilot 2.2 beta. Wszystko dziala pieknie i nic sie nie gryzie. Jesli znaki francuskie sa wsrod palmowego "Int'l" to nie widze przeszkod dlaczego ten sam zestaw mialby nie dzialac i w tym przypadku.

polskie i francuskie znaki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2001, 18:15:00 »
A jak wyglada sprawa przelaczania w twoim przypadku pomiedzy niemieckim i polskim zestawem? Czy tez grafitii po prostu bez problemow rozpoznaje te czcionki i nic nie trzeba przelaczac. Gdzie znajde cos wiecej o tym programie Interpilot. Dzieki

polskie i francuskie znaki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2001, 20:17:00 »
Po niemiecku pisze normalnie, tak jak pokazano w instrukcji Palma, a jak chce wrzucic polski "ogonek" to po danym znaku wpisuje cos w rodzaju cyfry "7". I to wszystko! Mozesz to robic z klawiatury wirtualnej albo w grafitti. Opis Interpilota jest na stronie palmpage.pl :), natomiast program jest do zassania z www.sergem.net.

polskie i francuskie znaki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2001, 17:01:00 »
A i jeszcze jedno male pytanko? Czy PalmOS uzywa Unicode? czy tez przyjete rozwiazanie przypomina stary Dos/Windows, gdzie na znak byl 1 bajt, i np. moglo byc tak, ze znak francuski z jednej strony kodowej, pokrywal sie z polskim z drugiej strony kodowej? Sorry za tyle pytan, ale jeszcze nie mam palmtopa i zastanawiam sie co wybrac Win CE czy Palm OS jesli wlasnie zalezy mi na pisywaniu tekstow po francusku i angielsku (jeden tekst i oba jezyki).

polskie i francuskie znaki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2001, 17:26:00 »
Nie chce czarowac, ze wiem jak to wyglada technicznie. Moge tylko powiedziec, ze wszystko dziala i mozliwe jest bezproblemowe koegzystowanie w jednym tekscie polskich i niemieckich znakow narodowych zarowno wprowadzanych przez ciebie, jak i sciaganych przez AvantGo czy jako poczta mailowa. Jedynym mankamentem sa dwa standardy polskiego kodowania (Win i ISO) ktorze czasem trzeba przelaczac recznie (ale to jeden ruch rysikiem) bo jedne strony AvantGo sa w jednym a niektore w drugim standardzie kodowania.




No i moja osobista rada. Jesli chcesz wybrac cos bez klawiatury to koniecznie Palm OS, a  z klawiatura to Psion. Zadnych WinCE (chyba ze jestes masochista..). Jak wygladaja polskie czcionki na Psionie - www.psiloc.com, warto tez niedlugo zajrzec na tworzaca sie strone kieszonkowiec.pl. A o Palmie to tu :)

polskie i francuskie znaki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2001, 18:11:00 »
dlaczego uzytkownicy Windows CE sa masochistami? :) Chodz przyznam, ze na razie janjbardziej sklaniam sie ku modelowi Visor Deluxe (czy ktos wie, czy w najblizszym czasie planowana jest jakas obnizka jego ceny?)





polskie i francuskie znaki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2001, 19:47:00 »
Dlaczego sa masochistami - bo po prostu aplikacje sa pamieciozerne i zwyczajnie zle zrobione! Moj znajomy mial iPaqa ktoremu okienka sie zamrazaly, a przy probie wielozadaniowosci wszystko "wyskakiwalo na pulpit". Wreszcie po jakims czasie zapragnal upgradu po ktorym wszystko padlo i skonczylo sie na serwisie.




Poza tym rada praktyczna - Palm ma duzy udzial w rynku wiec i wiecej jest roznych sprzegow na niego (to dla mnie wazne). Ja np. uzywam konta na www.visto.com i moge zassac dane z palma. A z WinCE to niemozliwe (he, he...)