PocketMirrorPro

  • 10 Odpowiedzi
  • 944 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pegass

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
PocketMirrorPro
« dnia: Czerwiec 22, 2001, 14:37:00 »
Cześć









Jeśli ktoś z Was używa Pocket Mirror w wersji Professional, bardzo proszę o kontakt na pegass@poczta.fm.









dzięki i pozdrawiam




Pegass

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
PocketMirrorPro
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2001, 13:41:00 »
Po to jest forum, aby uczestnicy dzielili się doświadczeniami. Jako że używałem PocketMirror Pro, gdy miałem m500 i nie miałem żadnych problemów, zatem pewnie nie potrafiłbym Ci pomóc. Synchronizował wszystko, prócz pocztą, a tym zajmowała się u mnie Eudora Internet Suite.

*

Offline Cezex

  • ***
  • 493
    • RedFish
PocketMirrorPro
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2001, 20:04:00 »
Używam IIIc. Ekranik jest wyraźny a dzięki regulacja jasności można go ustawić zarówno do pracy na dworzu jak i w całkowitych ciemnościach. Niestety w nocy (nawet przy małym podświetleniu) ziarnistość bardzo męczy oczy.









Dziś widziałem m505 - ale cudeńko :) Malutkie, leciutkie no i jak wygląda :)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
PocketMirrorPro
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2001, 20:11:00 »
Ja już z ciężkim sercem oddawałem m500 po testach, a co dopiero m505... tego bym chyba nie oddał, musieliby odrywać siłą :]

*

Mastertext

PocketMirrorPro
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2001, 21:25:00 »
Dla mnie M5o5 to kicha! Mój Vx niewiele się od niego różni, a do jego wad wszyscy się zdążyli przyzwyczaić. Czy Carl Yankowsky odszedł właśnie z tego powodu? Karty pamięci są fajne tylko że ja mam ok 4 MB wolne cały czas, to co bym w nich nosił. Synchronizacja mojego trwa ok 2-3 minuty - zdążę wypić kawę:) Gdyby Vx bez powiększania wymiarów był też telefonem GSM oddałbym za niego każde pieniądze!

*

Mastertext

PocketMirrorPro
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2001, 21:32:00 »
Zapomniałem dopisać - życzę Palmowi jak najlepiej (iPaqi do paki:) ale chyba wszystkich nas czekają trudne chwile. Właśnie koresonduję z facetem z Kanady który też ma podobne zdanie - najbardziej obiecujący rynek Palma to europa opentana przez GSM :) Znalazłem też słowo "benchmarketing", które się może komuś przyda:) IMO jak Palm pójdzie na konkurencję z Pocket PC, przegra z kretesem. Mogę mieć tylko nadzieję, że tak się nie stanie.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
PocketMirrorPro
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2001, 22:16:00 »
To, czy są Ci potrzebne karty pamięci, czy nie, to zależy od zastosowań - mnie będzie potrzebne więcej pamięci, niż jest obecnie, bo wsadzam na Palma dużo dokumentów, które na bieżąco są mi potrzebne (specyfikacje,dokumentacje).




Synchronizacja - faktycznie, dlaczego komputery są takie szybkie, podczas uruchamiania przeglądarki WWW też można by wypić kawę. Zamiast czekać obecnie 5 minut na skompilowanie się dużego programu moglibyśmy przecież jechać na wakacje!




Jeśli nie jest potrzebne Tobie więcej pamięci, większe możliwości rozbudowy oraz szybsza synchronizacja, to nie znaczy że produkt jest kichą! Dla mnie seria m500 ma prawie wszystkie funkcje, jakich wymagam od PDA - wymiary, waga i możliwości.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
PocketMirrorPro
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2001, 22:26:00 »
Karty pamięci to nie tylko więcej miejsca, ale także pamięć nieulotna na której można robić kopię danych. Wytrzyma ona wyczerpanie się baterii palma i co najwazniejsze, do jej wykonania nie potrzeba komputera! Ja ustawilem swoje urzadzenie na automatyczny backup o 4:45 (zazwyczaj wtedy spie)

*

Mastertext

PocketMirrorPro
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2001, 12:11:00 »
Może źle się wyraziłem, nie chodziło mi o to, że M5xx to produkt byle jaki, tylko, że "góra urodziła mysz". Zmiany wprowadzone przez Palm w tej serii są w mojej ocenie nazbyt kosmetyczne by okreśić tę linię proguktów jako "mocne uderzenie". Czegoś takiego firmie Palm dziś chyba najbardziej obecnie brakuje. Na rynku przecież cały czas jest obecny Vx, który nb. znacznie staniał. Czy zatem warto wydać dodatkowe $100-150 na slot rozszerzeń i nieco szybszy procesor? Takie pytania zadaje sobie dziś wielu użytkowników. Gdyby jednak seria M5xx oferowała to co oferuje + soft graffiti i możliwość obracania obrazu o 90 stopni (ułatwienie do pracy z arkuszem kalkulacyjnym) + znacznie lepszą czytelność wyświetlacza + wbudowane funkcje GSM (oczywiście przy zachowaniu tych samych gabarytów), to Palm nie miałby dziś praktycznie żadnej konkurencji na rynku. Tak niestety nie jest a szkoda.

PocketMirrorPro
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2001, 13:04:00 »
Panowie, ten spor przypomina proby wyliczenia zawartosci cukru w cukrze! Kazdy moze sobie znalezc cos co go kreci wsrod produktow Palm`a.




Mozna powiedziec, ze Vx jest obecnie produktem sfery "budzetowej" z zachowaniem eleganckiego wyglądu i sporymi mozliwosciami. A m505 to jego "bogatszy" krewniak dla chcacych miec kolor i rozszerzenia mmc/sd.




Mam m505 i nie sadze zeby mial ciemny ekran (po to jest backlight zeby z niego korzystac). Musze uczciwie przyznac, ze jest wolniejszy od Visor Platinum ale jest to dla mnie do przyjecia biorac pod uwage inne zalety.

*

Mastertext

PocketMirrorPro
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2001, 20:45:00 »
Ja sie nie upieram przy Vx. Chodzi mi tylko o to, że M5xx to seria nie tak perfekcyjnie przemyslana jak inne.