Palm z zagranicy a cło

  • 8 Odpowiedzi
  • 986 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Palm z zagranicy a cło
« dnia: Czerwiec 28, 2001, 23:07:00 »
Hej,




Mam dylemat - chce sprowadzic Palma z Niemiec unikajac przy tym placenia cła i podatku (bo wyszlo by to ok. 500 zl). Mam dwie mozliwosci - pojechac po niego samemu (ale podroz tez kosztuje) albo poprosic znajomego zeby wyslal poczta. I teraz pytanie - jak opisac taka paczke i co zrobic zeby nie poszla przez clo? Czy macie w tym wzgledzie jakies doswiadczenia/rady?




Pozdrawiam




Qubik

Palm z zagranicy a cło
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2001, 03:42:00 »
W Niemczech nie sa najtansze - wejdz raczej na jakis sklep internetowy w USA - ja kiedys sprowadzilem artykuly za ponad 1000$ i bylo bez cla. Moge tez ja Ci wyslac tylko napisz ktory Cie interesi - jestem akurat na Tajwanie i przykladowo Vx stoi tutaj 1250 pln  c3 jeszcze taniej.









Daj znac jak cos wymyslisz

Palm z zagranicy a cło
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2001, 07:13:00 »
Tylko ze ja juz kupilem tego palma, teraz musze go tylko jakos przywiezc :) Najchetniej jeszcze odbierajac na granicy niemiecki podatek w wysokosci 16%... tylko nie wiem jak to wszystko zrobic :)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Palm z zagranicy a cło
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2001, 12:52:00 »
Możnaby powiedzieć, że typowy facet, najpierw zrobi potem myśli (nie żebym nim nie był ) ;)




Myślę że dużo ryzykujesz - albo stawisz się po zwrot podatku i skierują Cię do Zoll (czyli +60%) , albo się uda i zapłacisz o 16% mniej. Z Niemiec towary o cenie powyżej chyba 70DM są już kierowane do oclenia... Zdaj relację, jak postąpiłeś, bo chciałbym zrobić podobnie :)

Palm z zagranicy a cło
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2001, 12:59:00 »
A co z trzecia mozliwoscia - wysylka poczta? :)

Palm z zagranicy a cło
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2001, 15:31:00 »
Z wysyłką poczta jest podobnie jak z przywozem i odzyskaniem niemieckiego VATu. Może ci się uda..... gdyby jednak nie to cło na palma jest takie jak na notebooki, czyli 5% + Vat (22%). Przy wartości palma 500 PLN cła i VATu zapłacisz dokładnie 140,50 PLN..... i może jeszcze jakieś opłaty administracyjne (raczej groszowe sprawy). Tylko pamiętaj, że kod taryfy celnej na plamy to: 847130000 i nie pozwól zastosować innego. Oczywiście będziesz potrzebował rachunku w oryginale do przeprowadzenia tej operacji.... Powodzenia

Palm z zagranicy a cło
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2001, 18:40:00 »
No wlasnie chodzi o to, zeby go wyslac jako cos innego - np. kalkulator naukowy...

Palm z zagranicy a cło
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2001, 22:25:00 »
Jesli chodzi o zwrot niemieckiego VAT:




- podobno mozna podbic dokumenty w niemieckiej ambasadzie w Warszawie w okienu nr 9 - trzeba tylko miec rzecz, ktora sie zakupilo.




W ten sposob odpada niemiecki celnik i problem zauwazenia przez polskiego.









Pozdrawiam




Bartek

Palm z zagranicy a cło
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2001, 20:13:00 »
Na granicy musisz niemieckiemu celnikowi pokazać towar,nastepnie postawi Ci stepel na dokumencie TaxFree i nic go wiecej nie interesuje.Nigdzie więcej nie okazujesz towaru ani dokumentu!Zwrot podatku odbierasz po przekroczeniu granicy,prowadzą to niektóre kantory na przejściach granicznych a w niektórych miastach PZMoty.Nie jest to 16%ponieważ wszyscy biorą prowizje.Powyżej chyba 150 DM zwrotu odbierzesz go w tym samym miejscu nie wcześniej jak na drugi dzień.Kantor musi potwierdzić autentyczność TaxFree w Austrii.