Palm Tx Ebooki

  • 5 Odpowiedzi
  • 17942 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Palm Tx Ebooki
« dnia: Luty 14, 2011, 23:51:32 »
Witam,

Znalazłem Pluckera jak i Weasly. Po przekonwertotorowaniu plików do .pdb i wrzuceniu na kartę Sd/palm/ebook.

Nic nie znajduje. Jakieś pomysły?

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Tx Ebooki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2011, 15:18:50 »
Czym konwertowałeś te pliki? pdb to tylko rozszerzenie, pliki o takim samym rozszerzeniu mogą mieć zupełnie inny format.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Palm Tx Ebooki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2011, 15:36:12 »
poza tym pliki nawet poprawnie skonwertowane nie mogą leżeć w dowolnym miejscu na karcie, bo program przeszukuje określone ścieżki
a nie wiem czy ta co podałeś się do nich zalicza

Odp: Palm Tx Ebooki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2011, 16:01:52 »
Używałem programu pdaConverter oraz txt2palm.

Co do konkretnej  ścieżki dla plików nie jestem pewien jaka ma być. To mój pierwszy palm i chciałem go używać jako ebook readera, ale coś ciężko jest mi go ogarnąć. Jednak iphone jest bardziej łopatologiczny :D

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Tx Ebooki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2011, 00:01:46 »
Książki na Pluckera konwertuj programem SunriseXP - http://www.plkr.org/download/windows#sunrise

Plucker szuka plików w następujących katalogach:
/Palm/Programs/Plucker/
/Palm/Ebooks/
/Palm/Launcher/

Odp: Palm Tx Ebooki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2011, 10:08:15 »
Mnie natomiast Plucker 1.8 resetuje palma przy większych plikach. Poza tym, gdy jest zainstalowany w pamięci Palma, nie widzi plików, które są na karcie (niezależnie od folderu, w którym znajduje się ebook)  Dodam, że chciałbym mieć readera, który nie wymaga kabla.

Stwierdziłem więc, że nie ma co się bawić z pluckerem i szukałem dalej.  Isilo ponoć jest dobry, ale płatny. Alreader jest za darmo tylko w wersji rosyjskiej (angielska płatna).
 Mobi Pocket Reader działa najlepiej, tylko że nie ma w nim polskich znaków (a zamiast ą, s zamiast ś itd.)

Swoją drogą to oburzające, że Palm oferował na nasz rynek urządzenia (u mnie palm TX) bez polskich znaków i że nie ma normalnego readera ebooków, z którym nie byłoby problemów.
Gdy miałem Looxa 600 z WM 2003 miałem multum programów do czytania i 0 problemów z nimi (choć był znacznie gorszy od TXa pod innymi względami).  Niestety pocket został skradziony..
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2011, 10:13:36 wysłana przez Seventhdreamer »