Palm m505 czy Visor

  • 9 Odpowiedzi
  • 4289 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Palm m505 czy Visor
« dnia: Luty 13, 2001, 11:39:00 »
cześć !




po pierwsze gratulacje za palmpage . jest OK. Jestem codziennym gościem. Ale do rzeczy. Mocno używam Palma Vx, od dłuższeg czasu czekam jednak na coś nowego ( kolorowego, blutooth, www , itp ) . Co radzicie czekać na palma m505 lub jeszcze dłużej na coś naprawdę przełomowego czy "wejść" w Visora kolorowego?

Palm m505 czy Visor
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2001, 12:15:00 »
Jestem w podobnej sytuacji jak ty, tez mam Vx i za bardzo nie wyobrazam sobie z płaskiego V przesc na bądz co bądz wiekszego  Prisma. Ja czekam na nowego malego Palma lub nowego malego HS. Dobrą opcja był by tez Clie kolorowy ale tego nie ma w Europie i USA. Występuje tylko w Japonii

Palm m505 czy Visor
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2001, 12:47:00 »
Czy wiesz coś więcej kiedy pojawią się nowy Palm i HS. Czy now HS będzie miał coś "przełomowegp" - blotooth ?





Palm m505 czy Visor
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2001, 13:50:00 »
Czy wiesz coś więcej kiedy pojawią się nowy Palm i HS. Czy now HS będzie miał coś "przełomowegp" - blotooth ?





Palm m505 czy Visor
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2001, 15:07:00 »
HS i Palm beda mialy pewnie bluetooth w module. Palm pojawi sie kwiecien/maj i tak samo HS

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Palm m505 czy Visor
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2001, 21:52:00 »
m505 wystartuje chyba od premiery na CeBicie - myslalem nad kupnem prisma, ale chyba sie jednak zdecyduje na nowego palma - PalmOS4.0 juz duzo gotowych rozszerzen SD, lzejszy, cienszy od prisma, ale nieco drozszy od niego :) Mysle ze wybor jest tylko kwestia tego, ile mozna wydac na to malutkie, cud-miod-urzadzonko :)

Palm m505 czy Visor
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2001, 12:10:00 »
Dokladnie mysle jak Mecenas, Visory maja przwage w gadgetah i to sporą....

*

Offline DejWi

  • 13
Palm m505 czy Visor
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2001, 00:19:00 »
Aloha,




wlasnie jestem na wakacjach w Kanadzie i kupilem sobie dwa miesiace temu Prisma. m505 jeszcze nie jest w sprzedazy i nie wiadomo kiedy sie tak naprawde pojawi. Na razie porownanie wypada na strone Handspringa. Palm OS 4.0 to napewno bedzie mila rzecz, ale nie moze byc powodem do wyboru PDA - dlatego ze to nie jest Windows i kolejne OSy nie maja na celu usuniecia bugow. Jak na razie nie spotkalem sie z problemem, ze czegos nie mozna zrobic na PDA. Watpie, zeby OS 4.0 dodal cos przelomowego. Jesli chodzi o reszte - gadzety, performane, itd. To maszyny te sa mniej wiecej rowne. Fakt, ze Visor ma juz troche gadzetow i nowe wychodza w przyzwoitym tempie (najbardziej ciesze sie z tego, ze moge miec 256MB na moim prismie), to m505 bedzie dysponowal uniwersalnym slotem SD (czy jakos podobnie).




Jesli mialbym jednak wybierac z uwagi na gadzety, to wzialbym jednak Visora, poniewaz tu gadzet "wchodzi"w PDA nie powiekszajac jego rozmiarow (no chyba, ze mowimy o GPSach czy innych szalenstwach), natomiast z tego co widzialem na zdjeciach wszystko, co podlaczy sie do 505 powieksza jego rozmiary.





*

Offline DejWi

  • 13
Palm m505 czy Visor
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2001, 00:26:00 »
A i jeszcze jedna sprawa, ktora boli mnie mocno. Roznica cen miedzy Kanada i Polska w cenach PDA i notebookow. Za Prisma zaplacilem 777CAD (okolo 2300zl) i zwroca mi z tego okolo 100CAD na granicy. W Polsce tymczasem cena netto to 2400. To jeszcze wyglada okay, ale jak sie porowna ceny notebookow, to dopiero szczeka potrafi spasc, na niektorych z nich roznica w cenach siega nawet 6000zl.




Paranoja...

Palm m505 czy Visor
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2001, 17:43:00 »
Witam wszystkich,




Mam także spory dylemat.




Kupiłem Visora Platinum. Niby wszystko ok, ale jak zwykle jest jakieś ale. Brak koloru! Wydaje się,że M505 to będzie to.




Rzeczywiście planują premierę na CeBicie a sprzedaż ok. połowy roku. Co do ceny to mono - ca 500 papierów, a color 600. Chyba sporo ale za platinum u nas także krzyczą z vatem ok. 2400PLN. W kwietniu w USA ma być dostępne Sony Clie color - może to jest wyjście? Ale ja osobiście nie lubię producentów którzy robią odkurzacze i komputery.




Jeśli chodzi o gadety to Palm się chyba budzi do "życia"- zapowiadają przystawkę - telefon coś podobnego do Visor Phone, BlueTooth....