PDAclub.pl

Pozostałe platformy => Palm OS => Wątek zaczęty przez: puszcza w Marzec 17, 2017, 16:24:20

Tytuł: Palm M500 - potrzebuję przewodu ładowania oraz garści porad
Wiadomość wysłana przez: puszcza w Marzec 17, 2017, 16:24:20
Hej,
Szukałem Palma z monochromatycznym wyświetlaczem i wybór padł na m500. Problem jest taki, że kupiłem urządzenie bez przewodu. Nigdzie w rozsądnej cenie nie widziałem przewodu ładowania, może ktoś z Was mógłby mi odsprzedać jeden? Jest to Palm Universal Connector:

https://en.wikipedia.org/wiki/Palm_Universal_Connector (https://en.wikipedia.org/wiki/Palm_Universal_Connector)

 Jeśli nie będę próbował sam zmontować jakiś dok ładujący - jak rozumiem wystarczy mi do tego zwykły 3-żyłowy kabel USB i schemat wtyczki Palma gdzie dane piny muszą stykać się z +. - i uziemieniem?

1) Listę przydatnych programów widzę pod przypiętym linkiem. Są tu jakieś ograniczenia przez które programy nie będą działać z moim OS? Powinno to być 4. https://pdaclub.pl/forum/oprogramowanie-palm-os/ciekawe-programy-na-palmos/?PHPSESSID=lqesmkpo5etnfpn3mb6ejcrnm2 (https://pdaclub.pl/forum/oprogramowanie-palm-os/ciekawe-programy-na-palmos/?PHPSESSID=lqesmkpo5etnfpn3mb6ejcrnm2)
2) Jest tam wspomniany temat z listą gier, ale nie mogę znaleźć - ktoś mnie poratuje? Jak nie, to co od siebie polecicie? Pograłbym w jakieś przygodówki/rpg - generalnie czytane rzeczy.
3) Czytałem o podkręcaniu procesora - jakie narzędzia tego typu polecicie dla m500?

Edit: Widzę, że potrzebuję  FastCPU_Gray.prc oraz AfterBurner:

http://www.hardwaresecrets.com/palm-overclocking/ (http://www.hardwaresecrets.com/palm-overclocking/)

Jeśli ktoś miałby odpowiednie pliki to prosiłbym o PM, w necie widzę same martwe linki.

4) Jest jakiś sprawny emulator GameBoya? Pograłbym na takim palmie w Pokemony, może jakieś inne emulatory starych konsol?
5) Jaki czytnik książek polecicie?

Pozdrawiam.