Palm dla handlowca lamera

  • 12 Odpowiedzi
  • 1427 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Palm dla handlowca lamera
« dnia: Kwiecień 18, 2001, 22:27:00 »
Mam pewien problem.









Otóż potrzebuję jakiegoś urządzenia do elektronicznego notowania ilości sprzedanago towaru. Mam około 40 grup produktów.




Muszę mieć wagę i łączną kwotę za którą sprzedałem dany towar pod koniec dnia.









Przeglądając ostatni Computer Bild zauważyłem Palma m100 2 mb za 266 DM. Pomyślałem, że kupno tego urządzenia byłoby nie głupie.




Sądzę (podkreślam sądze, bo nie jestem pewien) jest w nim arkusz kalkulacyjny. Można by w nim stworzyć 40 kolumn, a pod każdą




wpisywać kwoty transakcji danej grupy produktów. Można by potem utworzyć komórki sumujące daną kolumnę i takie obliczające łączną




wagę produktów danej grupy (cena za 1kg jest stała).









Co o tym myślicie?









I kilka pytań:




1. Czy w palmie m100 jest arkusz kalkulacyjny? Jeśli nie ma, to w jakich przenośnych komputerach są?




2. Czy można definiować komórki? Chodzi np. o to, by komórka A1 była sumą wszystkich komórek pod nią?




3. Czy 2 mb wystarczy na zapisanie 1000 komórek? Codziennie będę kasował.




4. Czy mogę go podłączyć do komputera i wydrukować raport?




5. Czy arkusz kalkulacyjny w palmie ma podobne funkcje matematyczne jak Excel?




6. Czy taki komputerek jest w miare trwały?




7. W jakich cenach w Polsce można dostać podobne?




8. Czy macie jakieś inne rozwiązania mojego problemu?









Pozdrawiam




Dominik

*

Offline paulo

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2001, 09:58:00 »
Do takich dzialan moze byc przydatny SalesWarrior, ma chyba wszystkie te funkcje o ktorych wspomniales, mozna rowniez przerzucac dane do Excel-a....









2 Mb spokojnie starczy na tyle danych....









Czy m100 jest trwaly nie wiem, ale Vx jest nie do zajechania (wliczajac upadki, piasek i mazanie paluchem).









Barziej szczegolowo, zapraszam na priv: paulo@tnt.pl
:: paulo :: happy HTC SENSATION user :: GG 1521349 ::

*

Offline Kyniu

  • 15
Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2001, 12:45:00 »
Tez polecałbym Palm'a V a moze nawet lepiej Vx (4x wieksza pamiec,  8MB w stosunku do 2MB w Palm V). Z aplikacji - na pewno da sie ten problem rozwiazac, a narzedzi jest na tyle, ze znajdziesz cos dla siebie. Za to bardzo rozbudowane zestawienia, zapiski, itd. mogłbyś prowadzić w "thinkDB". Jest to baza danych, taki bardzo miniaturowy Access, z naprawde rozbudowanymi opcjami. Właśnie sobie włączyłem i sprawdziłem - można w nim spokojnie pisać proste formuły, a do tego możliwość szukania, filtrowania, mógłbyś zapamiętać nie tylko kategorie ale i każdy produkt, a nawet odnotowywać każdą sprzedaż - jedna tabela to klienci, druga towary, a trzecia to dane o transakcjach.




Dostępne typy pól to: text, integer, long, float, list, checkbox, date, time, expression, memo, key, one-to-many, address join, address lookup, radio-button, image, conditional-expression, auto-incremental.




A idac dalej, nic nie stoi na przeszkodzie by zamowic mala aplikacje, dokupic drukarke z portem IRD'a i drukowac klientom faktury lub WZ-tki z Palm'a.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2001, 14:19:00 »
Jesli chcesz miec wbudowany exel to kup palma z win ce np




COMPAQ. 16 Mb RAM lub 32 starczy na wieksza ilosc danych.




Poza tym wymienne pamieci Compact Flash powoduja




ze mozesz to rozbudowywac. Tyle ze za 260 DM kupic sie tego nieda.

Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2001, 14:23:00 »
Znalazłem coś takiego:




 Welcome to SalesWarrior for the Palm Computing Platform, the software application specifically designed for the busy sales professional. SalesWarrior lets you dramatically leverage your Palm Computing connected organizer to track sales opportunities, leads, referrals, actual sales, profits, costs, sales tax and commissions.









http://www.iambic.com/pilot/saleswarrior/default.htm

Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2001, 15:09:00 »
Wieksza wygode dalby Ci komputerek typu Psion, np. serii 5. Ma duzy ekran dotykowy i wbudowany arkusz kalkulacyjny oraz 16MB pamieci. Jest niestety troszke wiekszy i nie mozna go nosic w kieszeni. Obawiam sie, ze jednak Palm do zabawy w arkusze kalkulacyjne to nie jest udany pomysl - na ekranie zmieszcza sie conajwyzej 3 drobne kolumny.









Ale jesli potrzebujesz cos, co mozesz miec zawsze przy sobie to tylko Palm.

Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2001, 15:30:00 »
A czy w m100 jest takie coś jak bazy danych?




Wogóle czy do tego palma można wgrywać jakieś programy z PC?




Bo dzisiaj wpadłem na pomysł, żeby zrobić kolumny kod produktu i cenę a potem szybciutko kwerenda i jest OK.





Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2001, 15:42:00 »
do m100 nalerzy dograc program w internetu bo w sobie nic nie ma. W sieci sa tego tysiace. Najlepsza strona jest www.palmgear.com Z pc do palma działa dobra synchronizacja naprzykład poczty e-mail lub arkusza kalkulacyjnego ale MS Exela tam nie wgrasz.

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2001, 16:00:00 »
Mycha - tak jak zaproponował Kyniu bdb rozwiązaniem jest ThinkDb 2, pod warunkiem że bedziesz go używać tylko na palmie (bo wtedy jest darmo), conduit do peceta jest płatny. Najlepiej jest wypróbować to na emulatorze, jest darmo i wszystko co możesz ściądnąć z www.palmgear.com lub icm.pda.tucows.com możesz bezstresowo sprawdzić.









do Alberta - w ramach ulepszania strony mógłbyś gdzieś wcisnąć najnowszy emulator ze skinami, co do romów to myślę, ze nasza szanowna społeczność sobie poradzi :) Zaraz ci to dorzucę do wątku o przyszłości PP.









Pozdrawiam wszystkich

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2001, 16:40:00 »
sorry Albert właśnie znalałem emulator :)









Mycha - jest w programach, w 15 min będziesz wiedzieć czy palm sie nada.

Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2001, 20:38:00 »
Ściągnąłem sobie emulator, rom (m1000). Wszystko działa.




Ale zassałem też demo SalesWarriora i nie wiem co zrobić, by to działało na emulatorze. Gdzie to umieścić? A thinkDB nie mogę znaleźć.




Pozdrawiam

Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2001, 21:24:00 »
Już udało mi się zainstalować SalesWarriora. Takie sobie...




Ale nadal poszukuję thinkDB i jakiegoś arkusza kalkulacyjnego. W miarę możliwości proszę o dokładne lokalizacje (bądźcie dobrzy dla szarej myszki :).




Pozdrawiam

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Palm dla handlowca lamera
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2001, 22:34:00 »
Mycha - skontaktuj się ze mną to ci prześlę - ollie@poczta.arena.pl