Nowy CLIE - krok w przyszłość?

  • 23 Odpowiedzi
  • 3517 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« dnia: Marzec 14, 2001, 20:35:00 »
Wiadomo już trochę szczegółów o nowym CLIE, ciekaw jestem Waszych opinii. Osobiście najbardziej ciekawi mnie fakt, kiedy to urządzenie dostępne będzie poza Japonią (czy w ogóle) i czy będzie wyposażone w "normalny" interfejs, tzn. bez "krzaczków".




Najważniejsza cecha to nowa rozdzielczość 320x320, która jest naprawdę zdumiewająca. Jeden piksel w obecnych urządzeniach będzie reprezentowany przez 4 piksele w nowym CLIE, a to stwarza ogromne możliwości i zwiększa czytelność &


Poza tym PocketPC przestanie być uważany za multimedialny PDA (czy to aby na pewno jest PDA???), PalmOS także będzie mógł odtwarzać muzykę i video. Zastanawia mnie, czy premiera CLIE nie przyćmi trochę blasku Palma m505, na którego tak bardzo czekamy. Czas pokaże, na razie pozostaje pomarzyć...




Piszcie co sądzicie o CLIE, ja jestem zachwycony!

*

Offline eolek

  • 31
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2001, 21:40:00 »
Zgadzam się z tobą, ale nie jestem pewien czy CLIE szybko przywędruje do Polski. Nie wprowadzonego "starego" kolorowego modelu.

*

Mastertext

Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2001, 00:23:00 »
Moim zdaniem coś z tym Clie jest nie tak. Za bardzo pod względem funkcjonalnym przypomina mi Compaqa albo HP. Wydaje mi się, że zamiast słuchania muzyki czy oglądania filmów w notesach elektronicznych ważniejsza okaże się integracja z telefonem. Miałem kiedyś Nokia Communicator 9000 który bardzo mi ułatwiał życie ale krótko działał na bateriach więc w sumie był do bani. Gdyby z mojego Vx można było wyciągnąć antenkę i pogadać to gdzieś miałbym kolorowy ekran, muzykę i inne podobne udogodnienia.

Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2001, 14:23:00 »
Wedlug mnie bomba :). Co do przycmienia premiery M505 - tak chyba bedzie ale nie sie co dziwic skoro palm spoczal (takie jest moje zdanie). Wedlug mnie odtwarzac mp3 (lub innej muzczyki) to niezly dodatek szczegolnie dla kogos kto duzo podrozuje i nie ma miejsca w kieszeni jeszcze na walkmana :). Wydaje mi sie, ze powinni jednoczesnie wprowadzic wersje z czarno-bialym ekranem bo nie wszyscy potrzebuja kolorowego wyswietlacza, ktory zjada baterie w zastraszajacym tempie. CLIE jest super tylko pewnie zanim trafi do Polski to na rynku bedzie juz Palm 707m ;)

Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2001, 15:14:00 »
Bylem kiedys przez ponad trzy miesiace w Japonii i stad tak ksywka :). Odwiedzilem jeszcze ten kraj dwa razy. Na rynku japonskiej elektroniki znam sie calkiem niezle. Co do samej konstrukcji to nie ulega watpliwosci ze jest to konstrukcja przynajmniej  o klase lepsza od konkurentow z Palma i Visora. Tu nie ma nawet dwoch zdan. W tej samej cenie co konkurenci mamy dwukrotnie wieksza rozdzielczosc kolorowego ekranu, odtwarzanie plikow ATRAC, plikow video itp. Tu jednak moj optymizm sie konczy. Japonski rynek elektroniki uzytkowej jest bardzo hermetyczny. Pamietam, ze dwa lata temu moj kolega pracujacy w Centertelu nie chcial wierzyc ze w Japonii produkuje sie telefony komorkowe z i-mode i to w wadze ponizej 70 gram. Jak to sie przeklada na konstrukcje japonskie skierowane na rynek europejski? Nijak! Mam w domu lampowy wzmacniacz firmy Nakamichi kupiony w Ginza, "dzielnicy elektroniki" (i innych uciech tez :). Wzmacniacz sklada sie z dwoch monoblokow i jest o niebo bardziej zawansowany od konstrukcji hi-end skierowany na rynek europejski. Jak go kupowalem to nie moglem uwierzyc ze jest tak tani. A okazalo sie ze nigdy nawet sie nie znalazl w katalogu europejskim czy amerykanskim. Pisze to aby wyrazic ze fakt ze Clie bije na glowe konkurentow nie znaczy ze my bedziemy cos z tego miec w najblizszym czasie.




PS. Przypomnialo mi sie, ze kiedys pytalem faceta sprzedajacego elektronike i aparaty fotograficzne (w dzielnicy Tokio Suginami-ku) dlaczego niektore produkty nie wyplywaja poza rynek japonski, na co on mi odpowiedziej ze zaibatsu (duze firmy) traktuja ja jako poligon doswiadczalny. Moze to jest jakies wytlumaczenie?

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2001, 15:38:00 »
Czesc,




yokozuna - tego sie wlasnie obawiam, w koncu do dzisiaj nie widzialem "na zywo" kolorowego Clie! - a przeciez to juz zadna nowosc. Chyba dojdzie do tego, ze PDA z rynku japonskiego bedziemy traktowac jak prototypy z targow komputerowych - mozemy obejrzec i pomarzyc, ale nigdy nie dostaniemy ich do reki - chyba ze technologia zostanie wdrozona przez inne firmy (w naszym przypadku poczekamy na Handspring i Palm...)





Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2001, 18:24:00 »
W tekscie CNet pojawił sie fragment:




\" A Sony representative said that the new Clie will launch in the United States this year, with an announcement expected sometime around midyear. \"




http://news.cnet.com/news/0-1006-200-5136591.html?tag=cd_pr









Wiec jest szansa ze pojawi sie wersja w USA. A jak tak to bede pewnie sciagał Clie do PL i sprzedawał na PP

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2001, 19:56:00 »
Tylko wiesz, tanio mają być :)




Nowe Clijątko, to istna rewelacja! Wielka szkoda jednak, że nie potrafi pokazać nam 16-bitowego koloru, co przy ekraniku 320x320 na pewno dałoby wiele. Jeśli wejdę w posiadanie tego cuda, MD recorder chyba pójdzie na półkę :) Chociaż.. nee... gumy do żucia Sony są nieco za drogie :)

*

Mastertext

Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2001, 20:32:00 »
yokozuna, przecież wiesz, że ATRAC 3 szumi:)

Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2001, 13:30:00 »
Ciekawe kiedy Sony doda do tego jeszcze telefon komorkowy ( tak jak VisorPhone ).









Czy aplikacja TV Scape sluzyc ma do ogladania telewizji ?!









Poprzednio napisaliscie, ze CLIE bedzie mialo mozliwosc sluchania rozglosni, czyzby byla tam zamontowana jakas antena, czy tez mowimy o rozglosniach internetowych.









Ciekawa wizja przyszlosci palmtopow:




- organizer & browser information ( internet i databases )




- travel mate ;) ( maps )




- phone




- radio




- tv




- audio/video player




- audio recorder




- remote controller




- electronic walet




- bluetooth connectivity




- game pad ?









co by jeszcze dodac .... sam juz nie wiem









I kiedy wreszcie dostepny za podobna cene na calym swiecie ... albo chociaz w \"drugiej Japonii\"




;)









pozdrawiam




Czarek





Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2001, 13:31:00 »
oooooo... jak mapy to jeszcze GPS :)









tsharek

Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2001, 15:05:00 »
Przepraszam, ze pisze dopiero teraz ale mialem niestety troche obowiazkow :(. Wczoraj (14/3/2001 - bo dochodzi roznica czasu) na kanale AvantGo Palm Infocenter.com byl opublikowany taki artykul Mike Cane "Sony to US Market: Sayonara?"  w ktorym autor pisze ze Sony nie tylko nie chce sprzedawac nowego Clie w USA ale poniewaz sparzylo sie na rynku amerykanskim to w ogole sie z niego wycofac z organizerami. Jednoczesnie wyczytalem juz miedzy wierszami w paru zrodlach, ze firmy zajmujace sie "consumer electronics" (ogolnie) chca sie zwrocic na inne rynki. Jakie? Wydaje sie dosyc oczywiste, ze raczej ku Europie niz Afryce czy Ameryce Pld., tak wiec moze sa jakies nadzieje na Clio w Europie? Oby!




Zaszumienie ATRACa podobnie jak innych kodekow zalezy od bitratu. ATRAC3 i 4 zostal wymyslony jako format uniwersalny, aby nie powtorzyla sie sytuacja z VQF Yamahy i heavy metalem ktory brzmi "bezjajecznie" czy partiami spiewanymi czy skrzypiec na mp3 Fraunhofera (brzmi jakby artysci byli nieco zawiani). Tak wiec to genialna przecietnosc. Nie jest zly, ale rewelacja to tez nie jest. Ale na pocieszenie moge dodac, ze dzwiek w Clie jest do "odkrecenia" tak wiec mozna bedzie umiescic na listku SD cos w mp3 i go odtworzyc. Zalezy to tylko od inwencji programistow. Swoja droga po raz pierwszy Sony zaakceptowalo nie swoj format hardwaru (SD zostalo wymyslone przez zaibatsu Matsushita). Znak czasu? Zawsze lansowali z uporem swoje wlasne rozwiazania.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2001, 18:53:00 »
yokozuna - SD w Clie? Slyszalem tylko o MemoryStick. Swoja droga to chcialbym CF ewentualnie MMC.




Jak spisuje sie ATRAC w przypadku klasyki i metalu?

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2001, 19:29:00 »
Dwa lata temu kupiłem sobie MD Sharpa i bardzo mnie męczyło by wsadzić w niego mp3. Oryginalnie ma wbudowany atrac 24, ale wtedy na sieci przeczytałem, że po małej fizycznej ingerencji (coś z dsp) jest to możliwe. Wtedy też zacząłem interesować się kompresją. Jeśli chodzi o klasykę to bardzo długie i jednostajne dźwięki są po jakimś czasie deformowane (stąd efekt zawianego artysty - jeśli kiedyś słyszałeś jak ktoś męczy wiolonczelę to wiesz, że zdarza się to nadzwyczaj często). Jeśli chodzi o metal to duże natężenie dźwięku w tle które buduje nastrój pod tekst, jest przy tak silnej kompresji (ze względu na w miarę jednostajne brzmienie - czytaj: huk) traktowane jak szum tła. O ile klasyka jest komiczna to metal jest tragiczny.

Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2001, 19:40:00 »
No wczoraj w Yomiuri Shimbun (wydanie japonskie) stalo jak byk "SD". Moj japonski jest mniej wiecej taki przedszkolaka ale niektore skroty sa zapisywane w romaji (po naszemu :) tak wiec jestem pewien co bylo tam napisane. Co nie znaczy ze to prawda, bo Yomiuri solidnoscia przypomina Gazete Wyborcza (tzw. teoria faktow prasowych).




Chamer, masz racje ze CompactFlash bylby najlepszy bo to po prostu standard przemyslowy. No ale kazdy chce wypromowac "jedynie sluszne" rozwiazania :(. Troche szkoda.





*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2001, 19:43:00 »
Szkoda - wlasnie tego slucham :(




W sumie to mp3 w palmtopach traktuje troche jako ciekawostke, wole samodzielne odtwarzacze - lepsza jakosc...

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 16, 2001, 20:00:00 »
Kurcze, powiem Wam ze marze (oczywiscie NIGDY sie to nie spelni) aby moje wszystkie urzadzenia byly ze soba kompatybilne!!! Abym nie musial np. zmieniac klawiatury po zmianie palmtopa. Wlasnie bawie sie m105 i port bez problemu mozna tak rozwiazac aby pasowal do serii III. Ale zminiono obodowe i po wszystkim... - potrzeba nowych akcesoriow. Chcialbym tez mozliwosc jednolitego standardu komunikacji pomiedzy urzadzeniami - to byloby piekne (i tansze!). Heh, rozmarzylem sie...

Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2001, 20:19:00 »
Masz racje, oddzielne odtwarzacze to lepsza jakosc i wieksza praktycznosc. Moze ja jestem konserwatywnym ramolem, ale o ile czesto nosze mojego walkmana w tylnej kieszeni dzinsow to nie zrobilbym tego z kombajnem PDA-telefon-mp3. Po prostu siade i trrraach! Mimo, ze ta czesc ciala jakos nie przypomina analogicznej czesci ciala Jagienki z Krzyzakow (wypowiadam sie za siebie :).




Ja tez chcialbym aby niektore rzeczy zostaly ustandaryzowane i to nie tylko w przypadku PDA. Ile musze sie namordowac z glupimi formatami tekstu! Tak wiec dobrze by bylo jakby wszystkie formaty zapisu i zlacza byly zawsze takie same.... Bebechy urzadzen mogly byc zmieniane przez producentow zgodnie z ich wola..... Podobnie jak przy samochodach. Srubki i zlacza sa ustandaryzowane, ale same samochody - nie. Ech, rozmarzylem sie.....

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2001, 20:25:00 »
Ustandaryzowana komunikacje mial zapewnic Bluetooth, ale po tym jak czytalem jakis test to zaczynam watpic. Kolesie wykazali sie duza doza cierpliwosci, zanim wszystko ze soba chodzilo, a przeciez nie kazdy ma tyle nerwow... No bo nie wystarczy wcisnac "ON"... Kocham elektronike i gadzety, ale nie zamierzam traktowac ich jak tamagotchi, "to" ma mi sluzyc, a nie ja "temu"!!!

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2001, 21:41:00 »
Dobra drodzy użytkownicy pytanie tygodnia: Clie czy m505?

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2001, 21:54:00 »
Jak bedzie dostepne to CLIE, jak nie bedzie CLIE to m505 :)

Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2001, 22:24:00 »
I ja tak mysle :)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 19, 2001, 11:43:00 »
Patrzcie i podziwiajcie!




Parę zdjęć Clie 700 :)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Nowy CLIE - krok w przyszłość?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2001, 11:46:00 »