m505

  • 6 Odpowiedzi
  • 1430 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

m505
« dnia: Marzec 30, 2001, 10:06:00 »
Jak pewnie większość z posiadaczy Vx ( może się mylę ) myśli o kupnie m505. Po dłuższych przemyśleniach doszedłem do .... wątpliwości , o których chciałem się z Wami podzielić i jestem bardzo ciekaw waszych opini na ten temat.




A mianowicie : czy m505 to nie tylko marketingowy trick palma na przyciągnięcie klientów, którzy zaczeli odchodzić do konkurencji ( kolorowej ) , przecież poza kolorem w m505 nie ma nic rewolucyjnego. Czy nie warto poczekać na OS 5 , który zapowiada się naprawdę ciekawie ( nowy procesor , bluetooth , wielozadaniowość, kolor oczywiście ) ?




 Co myślicie na ten temat ?

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
m505
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2001, 23:02:00 »
Gdy tylko m505 się pojawił w Sieci oficjalnie, stwierdziłem że muszę to cacko mieć (nie posiadam jeszcze żadnego palma) - ostatnio jednak dużo złego czytam o wyświetlaczu tego modelu, który według wielu jest blady, ciemny i o wiele gorszy od wyświetlaczy Prisma, iPaq'a, czy nawet IIIc... Seria m500 ma jedną rewolucyjną zmianę wg mnie - slot SD/MMC.




W PalmOS 4 jest obsługa Bluetooth, ale nie ma wbudowanej synchronizacji danych z kompem, a na to raczej wszyscy czekają. Poczekam sobie, aż na własne oczy będę mógł zobaczyć, jak faktycznie wygląda wyświetlacz m505 i wtedy zdecyduję, czy wziąć jego, czy Prisma...




Oczywiście, można czekać na Palmy z OS5 i strongARM, pełnym Bluetooth i ja polecam to użytkownikom Vx, natomiast nowym poleciłbym bliższe zainteresowanie m505.




Ciekaw jednak jestem, jak będą uruchamiane dotychczasowe aplikacje Palm OS na nowej platformie - czy to będzie emulacja? Prawdopodobnie... Wielozadaniowość, silne procesory, kończy się idea prostego organizera, jaką głosił Palm Inc. tworząc Palm OS i swoje Palmiątka, teraz się chyba zabiorą za konkurencyjną walkę z platformą PocketPC, tym bardziej że opierać się będą na tych samych procesorach...

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
m505
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2001, 03:05:00 »
Nie do konca chce mi sie wierzyc w tak bardzo negatywne opinie o ekranie m505. Tak samo kiedys narzekali na wyswietlacz Compaqa Aero, a w rzeczywistosci nie byl taki zly, fakt ze byl ciemniejszy niz normalne TFT, ale taka jest konstrukcja ekranu. Wspomnialem o Aero, gdyz on tez mial ekran typu reflective, podobnie jak teraz m505.




Opinie sa rozne, fakt faktem, ze zanim pojawial sie IIIc to uslyszalm w Internecie ze ma ekran taki jak GameBoy Color, co jest chyba nieporozumieniem, biorac pod uwage ze ma sie to do siebie jak pies do jeza... ekran GameBoy jest fatalny (!) za to IIIc ma bardzo jasny wyświetlacz. Tak wiec na razie nie ufam plotkom do konca.

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
m505
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2001, 14:33:00 »
Maciek - mam znajomego, który zajmuje się alarmami. Od czterech lat zakłada ludziom alarmy w domach, a sam wynajduje same nowości i cały czas słyszę tylko o rosnących możliwościach systemów alarmowych. Z tej pogoni za lepszymi możliwościami nie instalował niczego u siebie w domu bo zawsze czekał na coś nowego, a kiedy to wchodziło na horyzoncie pojawiało się następne cacko. 2 tygodnie temu go okradli. Nie zawsze opłaca się czekać :) Ja mam Vx i kiedy 505 wyjdzie na rynek będzie miał ok. 6-mies. więc myślę że sprzedam go za jakieś normalne pieniądze (a nie sądzę żebym po roku wziął porównywalną sumę) i kupię 505, a potem jak mi się spodoba os 5.0 to zrobię tak samo. Podstawowym kryterium przy częstej wymianie sprzętu jest wzrost funkcjonalności, a ja osobiście sądzę że kolor to duży krok naprzód.









CHAMER - mam pytanie - czy może mieszkasz w innej strefie czasowej :) ???









Pozdrawiam wszystkich

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
m505
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2001, 22:20:00 »
ollie - zgadzam się całkowicie, byle tylko z rozsądkiem i aby starczyło na to wszystko kasy...  









PS. Mieszkam w strefie czasowej Łódź, a mam zaburzony zegar biologiczny, tzn. najlepiej funkcjonuje w nocy i najlepiej mi się śpi w dzień. Ponieważ jednak w dzień mam zajęcia, to ograniczam sen do 3-4 godzin na dobę... (można się przyzwyczaić...)

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
m505
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2001, 22:35:00 »
CHAMER - po starorosyjsku: Twardyś jak stonka ziemniaczana, kijem nie dobije.









A tak ogólnie to im szybciej zmieniasz sprzęt tym mniej tracisz na tym że się starzeje, osobiście zmieniam komórki średnio co 2 miesiące i wierzcie mi nie jest to wcale takie obciążenie dla portwela, dorzuca się po kilkadziesiąt złotych, a potem sprzedaje.









God bless capitalism.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
m505
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2001, 02:31:00 »
Mam cichą nadzieję, że jednak nie będzie ekran w m505 taki zły, jak go opisują.




Również uważam, że ciągłe oczekiwanie na coś nowego jest bezcelowe, tym bardziej że tempo pojawiania się niemal rewolucyjnych nowości jest coraz większe. Uzbieraj pieniądze i kup 505 :)