Klawiatura GoType! i polskie znaki

  • 4 Odpowiedzi
  • 987 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Gr.

  • 1
Klawiatura GoType! i polskie znaki
« dnia: Lipiec 09, 2001, 09:33:00 »
Czesc!









Kupilem niedawno klawiature GoType! firmy Landware. Klawiatura spisuje sie dobrze, jest tylko jeden maly feler. Nigdzie nie moge znaleźć oprogramowania umożliwiającego wpisywania polskich ogonków z tej klawiatury.  Do polskich znaczkow uzywam Interpilota, ale jak rozumiem nie ma to wiekszego znaczenia.









Probowalem drivera do PPK (Palm Portable Keyboard - ta rozkladana), ale niestety nie dziala.









Czy ktos spotkał sie gdzies z takim driverem pod GoType!? Byc moze mozna samemu w prosty sposob taki kod przerobic?




Moze zwrocic sie do producenta? (chociaz w tym ostatnim przypadku nie liczylbym na szybkie efekty).









Gr.

*

Offline Pawel

  • 35
Klawiatura GoType! i polskie znaki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2001, 10:10:00 »
-Ja mam standardowa PPK i uzywam przerobionego w Szwecji drivera PPK:




The Polish keyboard driver




http://hem.fyristorg.com/scappk/




Pisalo chyba cos ze mozna ich poprosic o materialy jak ktos chce samemu podzialac.




-Przy nowej wersji interpilota (2.4) pisalo cos, ze obluguje klawiature polska. Nie probowalem.




-Poza tym ostanio (ostani tydzien) widzialm na PalmGear cos co sie nazywalo chyba Localizator (15 USD?)




moze to w czym pomoze




Pawel

Klawiatura GoType! i polskie znaki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2001, 10:45:00 »
HI!









Jakies miesiac temu zadalem pytanie ich (gotype) hotline-a i otrzymalem odpowiedz This is an issue we are currently looking into.  Unfortunately, we do not




 support the Polish language.









 At 12:16 PM 06/06/01 -0400









moze teraz tj. po miesiacu cos sie zmienilo ale watpie ....

*

Offline Pawel

  • 35
Klawiatura GoType! i polskie znaki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2001, 14:51:00 »
Uzupelnienie:









Keyboard Localizer GoType 1.0b









http://www.palmgear.com/software/showsoftware.cfm?sid=49274820001110102442&prodID=15967









Po prostu widzialem, nie mam z tym zadnych doswiadczen mam PPK...

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Klawiatura GoType! i polskie znaki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2001, 14:03:00 »
Czesc,









Jezeli chodzi o GoType to pisze na niej glownie po niemiecku, a umlauty sa obslugiwane...









Co do jezyka polskiego - wykorzystalem do tego funkcje skrotu w systemie (zakladka Shortcut w Prefs). I tak dla litery np. "l" przyporzadkowalem, ze po wcisnieciu klawisza "skrot" i wpisaniu "l" system zamieni to na "ł". Jedyny problem to przyzwyczajenie sie do tego ze skrot jest po lewo a nie po prawo jak alt (nie mam problemow bo pracowalem kiedys na laptopie compaqa bez prawego alta...). Drugi, wieekszy problem to brak rozroznienia pomiedzy duzymi i malymi literami w funkcji skrotu... Dlatego dla duzej litery przyporzadkowalem znak lezacy obok, np. dla duzego "Ł" przyporzadkowalem "k". troche durne i trezba sie bylo przyzwyczaic, ale mozna z tym zyc...









Keyboard Localizer to jeszcze niestety nie to, ale jest na dobrej drodze...