Kanon softu palm os

  • 22 Odpowiedzi
  • 2750 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Kanon softu palm os
« dnia: Marzec 16, 2001, 16:48:00 »
Palma mam niedługo, bo od grudnia. Zapchałem już swoje 8Mb, a teraz walczę o podniesienie funkcjonalności. Większość z Was siedzi w tym biznesie od dłuższego czasu, pomóżcie więc żółtodziobom i zarzućcie listę swoich pięciu czy dziesięciu ulubionych programów (może nawet jeśli ktoś znajdzie chwilę czasu to pokusi się o niedługi komentarz do wybranego softu).

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2001, 18:04:00 »
1. Launch 'em - operacje na aplikacjach




2. Datebk 3 - poprawiony datebook




3. TealPhone - do spisu telefonow




4. ToDO Plus - rozbudowany todo




5. Wordsmith - edytor teksu doc




6. Avantgo - internet w drodze




7. 1-2 Convert - przelicznik miedzy standartami wag itp




8. Multimal - poczta e-mail




9. IOU Mate - kto cos pożycza lub komu ja jestem winny




10. Passwords - wszystkie moje hasla









To chyba 10 najczęsciej używanych przezemnie aplikacji.

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2001, 19:00:00 »
Zgadzam sie z przedmowca przy czym ja bym raczej zainstalowal Action Names zamiast DateBk3 i Tealphone. Aplikacja ta jest kombajnem obslugujacym zarowno adresy jak i kalendarz itp. Co wiecej jest tansza niz obie powyzsze aplikacje razem (chyba,  ze nie ma dla ciebie to znaczenia np. wygrales milion w bierki lub jestes fanem patcherow). Z tego tez powodu, a takze wiekszej intuicyjnosci aplikacji polecalbym takze iambic Maila, chyba ze "za twoim przewodem laczysz sie z poczta w cradlu" to wtedy MultiMail jest nie do przebicia. Reszta jest kwestia smaku. Ja na przyklad jestem zacieklym zwolennikiem SilverScreena bo ten launcher jest najbardziej estetyczny, ale inne nie sa zle a moze i bardziej funkcjonalne :). Aha, nie zapomnij o hackmasterze (lub x-masterze i pewnej porcji hackow :).









P.S. Co poinstalowales ze zajelo to 8 mega??? Aha, zawsze mozesz przesunac pare aplikacji do pamieci flash, na czym zyskasz z pol mega (zalezy od modelu).

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Kanon softu palm os
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2001, 19:41:00 »
Przede wszystkim mam kilkanaście baz danych w thinkDB2 + AvantGo + Fireviever i kilka fotek + Knight Move + DocToGo i kilkanaście dokumentów = prawie 5Mb. Też jestem estetą i wolę Silvera :).




Mam palma Vx. Czym się grzebie we flash'u?




Z góry dzięki za odpowiedź.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Kanon softu palm os
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2001, 19:46:00 »
ollie - do flashowania: FlashPro

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2001, 20:01:00 »
No to troche po kolei:




1) zapomnialem dodac ze Action Names 4.54 tez niezle zastepuje To Do Plusa (choc nie do konca)




2) jesli masz sporo baz danych to sprobuj je skompresowac PalmZipem (pZip) - jest do sciagniecia z //klyatskin.da.ru , moze tez skompresuje obrazki, Knight Move powinien skompresowac na pewno




3) do dlubania we flashu sluzy FlashPro i JackFlash, mowiac szczerze polecam raczej te pierwsza aplikacje. Musisz pamietac ze nie wszytko nadaje sie do przesuniecia do flasha. Mozesz tam przesunac aplikacje ale raczej nie rob tego z bazami danych. Czesem zdarzaja sie tez bledy jesli bedziesz to robic na zasadzie z flasha - do RAMu (np. antywirus InoculateIT). To znaczy - nic sie nie stanie tylko programik bedzie musial byc zainstalowany ponownie.




4) co do AvantGo to w przypadku niektorych stron obrazki mozesz sobie smialo odpuscic co zostawi troche miejsca









I zasada generalna - sila Palma jest roznorodnosc oprogramowania. Prosze, daj znac co chcialbys z nim robic. Najpierw nalezy zdefiniowac co chcesz z nim robic a pozniej dopasowac do tego aplikacje, a nie odwrotnie.

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2001, 20:10:00 »
Ooooooooo!!!! Wlasnie na newsach palmpage.pl wyczytalem ze najnowsza wersja Fireviewera bedzie miala lepsza kompresje co zmniejszy zajetosc pamieci twojego Palma (lub zwiekszy ilosc obrazkow) :)

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2001, 20:12:00 »
Co do Hack'ów co możecie polecić? Jakie ciekawe dodatki warto sobie zapakować? Czy Hackmaster jest w czymś lepszy od X-mastera? Czym różnią się FlashPro i JackFlash? Używałem tylko tego drugiego...

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2001, 21:03:00 »
Roznica pomiedzy Hackmasterem a X-masterem jest glownie cena ;). Choc slyszalem, ze X-master jest bardziej funkcjonalny...Nie chce sie wypowiadac autorytatywnie. Wiem, ze sporo ludzi chwali sobie tego drugiego i przedklada nad hackmastera (do niedawna - herezja). Ja wciaz uzywam Hackmastera, raczej z przyzwyczajenia niz z jakichs innych powodow.




Funkcjonalnie oba flashery sa podobne, aczkolwiek niektorzy producenci softu  pisza wprost o niekompatybilnosci JackFlasha z ich produktami. Nie wiem na ile to rzeczywisty powod, a na ile wydumany.




Ja mam zainstalowane nastepujace hacki:




1. Afterburner - do podkrecania Palma (lub "odkrecania" do 10 MHz jak w przypadku Mahjongga czy kalkulatora)




2. Fix AN Find Hack (bo uzywam Action Names)




3. 3 AlarmHack (zarzadzanie alarmami - teraz domyslnym alarmem jest "Ojciec Chrzestny" co robi wrazenie ;)




4. NoLinesHack - wymazuje kropkowane linie pod napisami




5. PowerLaunch - automatycznie wlacza aplikacje przywlaczaniu Palma




6. StreakHack - nieco zmniejsza pulsacje ekranu, a przede wszystkim jeszcze bardziej podrasowuje maszynke :)

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Kanon softu palm os
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2001, 21:36:00 »
Potrzebny mi jest kalkulator z liczbami zespolonymi i możliwością robienia wykresów i jakiś gadżet do nokii, logo coś w tym stylu (na IrDA), jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to wpiszę.

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2001, 22:34:00 »
Kalkulatory to polecam powerOne, ktory to juz sam musisz zadecydowac. Ja sie na tym zupelnie nie znam. (www.infinitysw.com).




Gadzet nokiowy to skocz tu:  //primatesys.com Monkey Logo czy jakos tak.




Mozna sie przerzucic na cos innego np. ja mam Panasonica 95 (93 + Irda). Przeznaczony tylko na rynek azjatycki (jak Nokia 3210 z vibra):(, ale w Europie tez dziala!

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2001, 22:36:00 »
Zabrzmialo to szorstko - chcialem napisac ze Panasonic umozliwia wgranie wlasnego menu startowego. Nic wiecej zadnej reklamy, czy kryptoreklamy.

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2001, 22:40:00 »
Aby jezyk gietki (tu palce :) wyrazily co pomysli glowa... Chodzilo oczywiscie o LOGO STARTOWE a nie menu!!!!!!!

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2001, 22:51:00 »
Aby jezyk gietki (tu palce :) wyrazily co pomysli glowa... Chodzilo oczywiscie o LOGO STARTOWE a nie menu!!!!!!!

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Kanon softu palm os
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2001, 01:36:00 »
(nie patrzcie na zegarek cierpię na bezsenność ;)




Dzięki za pomysły.









Mam jeszcze jedno pytanie: nie każdego stać w naszej kochanej polskiej rzeczywistości na oryginalne programy, ale jeśli już takie kupujecie to skąd? PalmGear?

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2001, 14:13:00 »
Tak PalmGear

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2001, 15:21:00 »
Ja kupuje je zazwyczaj bezposrednio u producentow, zazwyczaj jak juz sie konczy okres probny :). Czasem bezposrednio u producenta jest taniej niz np. w Handango. Sa to oszczednosci rzedu dolara czy dwoch, ale chyba warto.

*

Mastertext

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 19, 2001, 20:14:00 »
Według mnie co do managera hacków to Evplugbase - darmowy i stabilny, co do softu - odjazdowy hack PopupNames, tylko trzeba się trochę nim pobawić by zrozumieć gdzie może być przydatny. No i oczywiście BigClock bo bez tego żyć trudno.

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 19, 2001, 22:03:00 »
Dodam, ze BigClocka moze z powodzeniem zastapic ClockPro. No i troche zabawy nigdy nie zaszkodzi, nie samym chlebem czlowiek zyje :). Ja mam zaistalowane: Triplane Ace, ChessGenius i Mahjongga.

*

Mastertext

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 19, 2001, 22:33:00 »
Jam zbieram "durne programy" np. Tie, Currency, Drunk, Palm Mirror, Handy Shopper, Palma Sutra, Omni Remote, File Box  itd.  Ciekawi mnie do czego można zastosowac taki "karlulator". Znalazlem nawet PalmRazor ale jest kiepski. Wiele z nich jest dostępnych za darmo. Nie lubie takich które zastępują wbudowane aplikacje. Jedyny problem jaki mam to QuickOffice vs DocsToGo. A poza tym Germany i Interpilot. Mam polski systrem operacyjny na mój Vx ale to jest bez sensu generalnie bo człowiek traci związek z komputerem.

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2001, 15:12:00 »
Co do mnie jesli mialbym wybierac miedzy Quickoffice a DocumentsToGo i WordSmithem to:




1. jesli potrzebujesz tylko edytora tekstu a masz 400 mega wolne- Wordsmith




2) jesli potrzebujesz edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego wielostanowiskowo (np. masz dwa cradle - w domu i w pracy) to QuickOffice




3) jesli jak wyzej tylko jednostanowiskowo i raczej przegladanie i modyfikacja niz tworzenie dokumentow -DTG 3.003









A "durne programy" nie sa wcale takie glupie jesli tylko spelniaja to co obiecuja. Ja mam na moim palmiku zainstalowane Planetarium i to jest odlotowy program!

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 21, 2001, 11:49:00 »
Kupilem Documents ToGo proffesional!Mozna zarowno edytowac jak i twozyc nowe dokumenty! Poraza tylko cena 50 USD! Acha i niepolecam wersji na CD! Transport 20 USD i niespodzianka na cle... 230 zl. :( Jestem bankrutem!

Kanon softu palm os
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2001, 09:45:00 »
Ja do puli dorzucam swoj ulubiony kalkulator Easy Calc oraz MonkeyMessenger, ktory usprawnia wysylanie SMSow (pisanie na Palmie jest szybsze niz na klawiszach telefonu).









Dalej bedzie kryptoreklama. Uzywam Kasiuty do pilnowania stanu konta w banku. Naprawde oszczedza mi wielu przykrosci w postaci wpadania w debet.