Jaki palm wybrac, doradzcie

  • 3 Odpowiedzi
  • 1434 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki palm wybrac, doradzcie
« dnia: Kwiecień 28, 2001, 13:57:00 »
Hej!









Chcialbym kupic na dniach plama, zastanawiam sie pomiedzy dwoma modelami: handspring visor deluxe (ostatnio znalalzem w Polsce za 1200 zl), albo Palm III c kolor (za 1600 zl).









Glownie zalezy mi na nauce jezykow (supermemo), sprawdzaniu mailii, moze od czasu do czasu internet, oraz pisanie tekstow (jakis program typu Word).









Jaki model byscie wybrali deluxe czy III c, poniewaz pewnie bede sporo korzystal, zastanawiam sie czy nie zdecydowac sie jednak na III c, gdyz jak sie domyslam, ma chyba sporo lepszy ekran do dluzeszej pracy.









Chcialbym jednak miec mozliwosc zrobienia od czasu do czasu kopii zapasowej danych, Deluxe ma swoje zlacze, natomiast w przypadku palma musialbym kupowaz jakas mala przystawke 8 mb podlaczana do zlacza szeregowego (ok. 100 $ w niemczech). Mysle jednak, ze taka przystawka zupelnie by mi wystarczyla.









Czy sa rzeczywiscie spore roznice pomiedzy Palm OS w wersji 3.1 (taka ma Handspirng) a 3.5 (4 po uaktualnieniu) dla Palm IIIC. Na czym polegaja te roznice?









Zastanawiam sie jeszcze nad Palm m105, ale chyba jednak za te cene lepiej kupic Deluxa.









WIecej niz 1600 zl, z pewnoscia wydac nie moge, wiec inne modele nie wchodza w gre. Myslalem jeszcze o jakims uzywanym palmie z Win Ce. Warto kupowac uzywane urzadzenie?









Dzieki wszystkim za pomoc.





Jaki palm wybrac, doradzcie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2001, 13:10:00 »
Palm III c bo ekran, wbudowane baterie, mozna kopie robic we flash - flash pro,




Palm OS 3.5 jest troche lepszy ale wcale nie ma killer funkcji,









WinCe nie ma sensu kupować gdyz zywotnośc bateri tych urządzen pozostawia wiele do życzenia

Jaki palm wybrac, doradzcie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2001, 21:47:00 »
Ja też mam nie długo kupić jakiegoś palmtopa, głównie po to, aby używać na nim SuperMemo no i jeszcze przydałby mi się ten słownik do angielskiego, który jest opisany na tej stronie.




Tak sobie przeglądałem różne modele i doszedłem do wniosku, że PalmIIIxe jest chyba najodpowiedniejszy dla mnie. Ma 8 MB, więc można mieć gigantyczną bazę wiedzy, załadować sobie słownik i jeszcze mieć masę wolnego miejsca na inne rzeczy. No i wychodzi najtaniej ( 1300zł).




stanleyw@kki.net.pl

Jaki palm wybrac, doradzcie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2001, 00:50:00 »
Co do IIIxe to juz lepiej kupic Visor Deluxe, w Vobisie widzialem za 1200 zl.









Co do zywotwnosci baterii - Palm IIIC a Win CE to ze specyfikacji technicznych jest podobna - do 15 h (jedynie niektore nowsze modele WinCE z mnostwem bajerow maja do ok 8 h)?









Przyznam, ze nadal mam dylemat - czy wybrac Deluxa ze zlaczem Handsping, czy Palm IIIc co prawda bez zlacza, ale pewnie z duzo lepszym ekranem.









I jeszcze jedno - jak jest z bateria IIIc, jesli sie wyczerpnie to potrzymuje dane w pamieci przez jakis czas, czy od razu wszystko trace (pojemnosc pamieci Flash jest dla mnie za mala).









Czy w podstawce do IIIc mozna ladowac palma bez podlaczenia do kompa? czy podstawka ma osobny zasilacz, czy tez czerpie prad z rs'a?