Jaki Palm

  • 15 Odpowiedzi
  • 1931 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MFC

  • 12
Jaki Palm
« dnia: Kwiecień 09, 2001, 22:43:00 »
Mam pytanie ,mam zamiar kupićsobie  palam ale nie wiem na jakiego sie zdecydować ,który byście doradzili?

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Jaki Palm
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2001, 23:45:00 »
Poczekaj trochę, będzie teraz bardzo dużo nowości, więc ceny będą spadać.









W tym momencie poleciłbym:




-ekonomicznie - m105, IIIxe, Visor Deluxe




-drogo - Edge, Vx









nie kupuj palma z 2Mb pamięci bo po pewnym czasie stwierdzisz, że to bardzo mało.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Jaki Palm
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2001, 14:51:00 »
Jesli nie masz 'urazy' do MS to AERO COMPAQ z 16 mb RAM




ma wszystkie podstawowe aplikacje , jest mały i jak na mozliwosci wzglednie tani. LAtwa rozbudowa np RAM sprawia




ze ma to przyszlosc.

Jaki Palm
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2001, 19:54:00 »
Gdzie mozna teraz TANIO kupic tego Aero, najlepiej wysylkowo?

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Jaki Palm
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2001, 08:30:00 »
Dla Piotrka :




Adresy pod ktorymi mozna kupic np AERO




www.glen.com.pl  www.palmtops.pl www.pda.pl

Jaki Palm
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2001, 10:15:00 »
Win CE ? Oj porażka ! Czy Piotrek chcesz mieć te same kłopoty z palmtopem co z PC ? Podstawowe pytanie. Czy to ma być twój organizer czy mały pecet ? Organizer to palm + masa funkcji w postaci 10.000 programów na palmgear.com. Word Exel PDF'y to wszystko nie stanowi kłopotu dla Palma warzącego 120 g. Jeśli chcesz pochwalić się znajomym jaka masz fajna maszynkę to kup WinCe. Tylko potem jak ochłoniesz po rewelacyjnym kolorze i muzyce cisz w kont bo żywotność baterii i waga pozostawia wiele do życzenia. Twój wybór.

*

Offline MFC

  • 12
Jaki Palm
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2001, 21:24:00 »
A co sądzicie o palmie Cassiopeia E-115? Codzi mi jak to jest z programami do tego i jak jest z serwisem ogólnie palmów np Vx czy nie ma z tym problemów?

Jaki Palm
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2001, 20:30:00 »
Mam problem, chcialbym kupic Palma - i nie bardzo wiem co wybrac rozwazalem dwa modele IIIxe i IIIc , V troche droga.




Co polecacie ???

























Jaki Palm
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2001, 20:47:00 »
Pod www.palmtops.pl sa tylko Psiony.









Co do porazki z Win CE to nie jestem przekonany. Jesli chce miec edytor tekstu, e-mail i od czasu przegladarke www, to to od razu mam w Win CE, w Palm musze kupic jakis porzadny edytor (np WordSmith) i przegladarke. Do tego Win CE maja wiekszy ekran, lepszy glosnik, czesto dyktafon (co prawda krotki ale zawsze), wieksza pamiec (choc znajac Microsoft to specjalnie sie nie liczy), wiecej modeli ma CF, mozliwosc uruchamianai bezposrednio z CF, nie trzeba zmieniac przyzwyczajen. No nie wiem....

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Jaki Palm
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2001, 08:07:00 »
Sorry , www.palmtops.com.pl jest pelna gama palmow.




A dodajac do tego co powyzej, to w WIN CE jest ponadto




standardowo Viewer map, viewer jpg i bmp, MS MONEY (b.




ciekawy), ebook reader.




 Stabilnosc systemu znacznie wieksza niz to co znamy z W3.11-W98.  Fakt umieszczenia tak wielu programow




w standardowym produkcie, jest odpowiedzia na analizy swiatowe. To miedzy innymi fakt ze 90 % uzytkownikow




PALM OS uzywa wylacznie tego co 'dala fabryka', choc maja




do dyspozycji tyle softu z sieci. Ja nie mam watpliwosci, WIN CE bedzie kupowany przez 'zwyklych' i 'niezwyklych' uzytkownikow, czy to sie nam podoba czy nie. W wiekszosci przeciez uzywamy na codzien MS i dokąd nie zainstalujemy




roznych ingerujacych w system programow, to dziala.





Jaki Palm
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2001, 22:43:00 »
A ja moze bym kupil jakiegos palmtopa z PalmOS wlasnie ze wzgledu na te mnogosc programow, gdyby byly tansze, bo jednak od strony sprzetowej te z Win CE sa lepsze. Ponadto jesli doliczyc koszt kilku programow, ktore w Win CE sa standardem, to smiem twierdzi, ze palmtopy z Palm OS sa _okropnie_ drogie.

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Jaki Palm
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2001, 12:18:00 »
Większość programów płatnych da się zastąpić freeware'ami, które wcale nie są gorsze. Ponadto jeśli doliczyć koszt kilku programów które w Win CE NIE są standardem, to ceny są porównywalne.

Jaki Palm
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2001, 21:58:00 »
Na przyklad jakich?









Ponadto Win CE ma Unicode, co jest sporym plusem, dla osob ktore korzystaja z roznych jezykow. A w przypadku Palm OS nadal nie jestem pewien czy bede mogl pisac teksty po polsku i francusku rownoczesnie (jeden wyraz po pol. drugi po fr)!










*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Jaki Palm
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2001, 23:54:00 »
Piotrek - francuskie znaki są w standardowych dodatkowych literach, a polskie można ustawić przynajmniej dwoma różnymi programami, są tam również znaki do innych języków podstawowych jak niemiecki czy hiszpański.









Jeśli chcesz wiedzieć jakie ciekawe programy są darmowe to wejdź na icm.pda.tucows.com , server jest bardzo szybki bo jest jak mi się zdaje w Warszawie, więc w 15 minut bedziesz miał ogólny pogląd na ilość oprogramowania, a co do jakości to proponuję ściągnąć emulator i trochę programów. W ten sposób pozbędziesz się wątpliwości czy system ci odpowiada, czy też nie jesteś w stanie go wykożystać.









Pozdrawiam wszystkich

Jaki Palm
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2001, 06:31:00 »
A czy mozna uzywac jednoczesnie polskich i francuskich? Czy tez jest tak, ze przelaczenie np. na francuski automatycznie blokuje w danym momencie mozliwosc pisania i wyswietlania polskich znakow?









W przypadku emulatorow trzeba chyba dodatkowo rejestrowac sie na stronach Palma, by otrzymac Rom. Czy rzeczywiscie jest to konieczne jesli sie chce pobawic tylko chwile?

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Jaki Palm
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2001, 19:44:00 »
Francuskie są w standardzie, więc nie trzeba nic przełączać. Podeślij mi swój adres to powiem ci jak załatwić romy.









ollie@poczta.arena.pl