jak przeslac fotke z komorki na palma

  • 7 Odpowiedzi
  • 560 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jak przeslac fotke z komorki na palma
« dnia: Styczeń 25, 2005, 21:47:08 »
problem jest nastepujacy: przesylam przez IRDE fotke z sony erica T310 na palma, po zakonczeniu transferu mowi ze nie obsluguje tego formatu. Mam w palmie zainstalowany MGIphoto(costam). Co trzeba doinstalowac zeby mozna bylo kopiowac fotki?

*

Offline kari

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fortuna gardłem się przelewa! :D
    • Biały Ikar
  • Sprzęt: Nexus 4
jak przeslac fotke z komorki na palma
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2005, 22:29:36 »
raczej się nie da :(, ale jeśli się mylę, to prosiłbym o jakieś info na ten temat (i nie chodzi tylko o ten model telefonu).

a dlaczego ma się nie dać?? a więc palm i telefon mają w sobie zupełnie inne systemy operacyjne, które działają na różnych rodzajach plików. to tak, jak byś chciał zwykłego exeka odpalić na czystym linuxie.

kiedy wgrywasz jakiś lik do palma (grafika) musi on zostać przekonwertowany najpierw do odpowiedniego formatu (*.pdb, czy jakoś tam) i do tego służą odpowiednie programy na kompie. przy przesyłaniu bezpośrednio z telefony, takiego programu niema.

choć według mnie, takie coś dałoby się zrobić, ale musiałby być program, który konwertowałby obrazki na palmie.
Visor Neo, Dell Axim X30, Treo 650, Universal, iPhone 3G, 3GS, HP Pre 3, Nexus 4
iPad 1 16Gb, iPad 1 3G 32Gb

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
jak przeslac fotke z komorki na palma
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2005, 23:40:04 »
Możesz taką fotkę zapisać na karcie pamięci przy użyciu programu McFile. Uruchamiasz program i wtedy przesyłasz plik z telefony, McFile gdzie go zapisać.
Istnieje też kilka programów graficznych, które przechwytują taki plik i otwierają na palmie np. Resco Viewer.

*

Offline bronek

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Era G1
jak przeslac fotke z komorki na palma
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2005, 11:19:46 »
albo AcidImage - można zapisać fotkę na karcie jak i w pamięci wew. palma


*

Offline kari

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fortuna gardłem się przelewa! :D
    • Biały Ikar
  • Sprzęt: Nexus 4
jak przeslac fotke z komorki na palma
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2005, 13:12:39 »
a jest coś dla PalmOS3.x ??
bo jak narazie, to albo wyskakuje mi fatal error, lub wszystkie programy są dla wersji 4, lib5 :(
Visor Neo, Dell Axim X30, Treo 650, Universal, iPhone 3G, 3GS, HP Pre 3, Nexus 4
iPad 1 16Gb, iPad 1 3G 32Gb

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
jak przeslac fotke z komorki na palma
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2005, 13:30:01 »
McFile wymaga Palm OS 3.5, więc powinien działać. Poza tym m130 ma system 4.1

*

Offline kari

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fortuna gardłem się przelewa! :D
    • Biały Ikar
  • Sprzęt: Nexus 4
jak przeslac fotke z komorki na palma
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2005, 14:02:04 »
wiem, ale ja niestety (choć nie tak do końca) posiadam visora z palm 3.5 i bez kart rozszerzeń :(

[Dodano: 2005-01-26 15:45:03]
a da się to zrobić, w drugą stronę??
z palma na telefon?? z tego, co się orientuje, to palm, też wszystko wysyła w swoim formacie (za wyjątkiem textu), więc potrzebny by był jakiś palmowy program do konwersji na jotpegi, czy coś takiego???
Visor Neo, Dell Axim X30, Treo 650, Universal, iPhone 3G, 3GS, HP Pre 3, Nexus 4
iPad 1 16Gb, iPad 1 3G 32Gb

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
jak przeslac fotke z komorki na palma
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2005, 17:22:38 »
Cytat: kari
wiem, ale ja niestety (choć nie tak do końca) posiadam visora z palm 3.5 i bez kart rozszerzeń :(
Sorry, pomyliłem Was :)

Cytat: kari
a da się to zrobić, w drugą stronę??
z palma na telefon?? z tego, co się orientuje, to palm, też wszystko wysyła w swoim formacie (za wyjątkiem textu)
W palmach z kartą pamięci nie ma żadnego problemu z wysyłką bo pliki mogą być na niej przechowywane w natywnej postaci.

W Twoim przypadku jest trudniej. Nie słyszałem o sofcie, który by w locie konwertował pliki na format natywny i wysyłał przez irdę.
Możesz pobawić się w utworzenie wirtualnej karty pamięci wydzielonej z RAM-u, wiem, że kiedyś takie programy były.