HandEra 330

  • 14 Odpowiedzi
  • 1292 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
HandEra 330
« dnia: Kwiecień 21, 2001, 12:55:00 »
Ciekawią mnie Wasze opinie o nowym HandEra 330




Pozdrawiam

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
HandEra 330
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2001, 14:26:00 »
Piękna sprawa. Jedyne co pozwala w tym momencie jeszcze myśleć o 505 to to, że jest cieńszy i ma 16-bitowy kolor. Nie wiem czy wszyscy widzieli te zdjęcia ale przy podwyższonej rozdzielczości nawet z normalnie pokazanym graffiti w aplikacjach mieści sie 20 programów a nie 12! Następna sprawa to widok horyzontalny - to samo - przy podwyższonej rozdzielczości w Quicksheet widać prawie 8 komórek! Koniec z niewygodnym przewijaniem. Jeszcze jedna sprawa która mi się podoba to na soft graffiti zostaje linia po tym co się pisze więc zapewne będzie mniej błędów w pisaniu, szczególnie dla ludzi, którzy tak jak ja nie mają klawiaturki :( A już zupełnie wyrwało mnie z butów kiedy przeczytałem o dwóch slotach - zdecydowanie najbardziej rozpowszechniony i chyba jeden z tańszych CF (ostatnio się przestałem interesować, więc jak ktoś może to potwierdzić to będzie ok) i nówka wprowadzona przez Palma SD gwarantują że nic co się pojawi na rynku nie ominie 330-tki. Dochodzi jeszcze głośniczek i coś tam jeszcze ale to już nie moja wizja palmtopa :) Jako że mam V to nie wiem czy byłbym w stanie przywyknąć do prawie 2 cm grubości, ale nie mówmy hop.









CHAMER - jak dla mnie to ten wątek mógłby się nazywać "największy przełom w dziedzinie palmOs"









powody:




1. GENIALNE obracanie o 90 stopni




2.chowane graffiti




3.320x240 !!!!! w palmie z palmOS !!!!!









Można się tylko zastanawiać jakim cudem Palm Inc. przy całej swojej przewadze na rynku (jeszcze :) nie potrafi przygotować takich cudów jak HandEra, Sony czy choćby Handspring.









Pozdrawiam wszystkich

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
HandEra 330
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2001, 16:06:00 »
Ale HandEra namieszała! Dotychczas się zastanawiałem, co lepsze - m505, czy clie700, jednak teraz byłbym chyba gotów zrezygnować z koloru na rzecz właśnie 320x240, wirtualnego Graffiti, CF + SD/MMC !




Jak mówił Ziółko - jestem w kropce :)

HandEra 330
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2001, 20:31:00 »
powiem krotko: wow!

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
HandEra 330
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2001, 20:53:00 »
mlf - zawstydzasz mnie, zmarnowałem kilka bajtów by wyrazić swe odczucia, a ty rzucasz mnie na kolana genialnością tej krótkiej wypowiedzi :)









Powtórzę za mlf : wow!









Mac - też się zacząłem zastanawiać, jakby ktoś mnie szukał to jestem w kropce :)

*

Offline yaqui

  • 24
HandEra 330
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2001, 21:25:00 »
Całkiem ładny. A jeszcze przed chwilą myślałem o Visor Edge lub m505.




Co za dużo to ...

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
HandEra 330
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2001, 00:30:00 »
Ja tez mam teraz problem z wyborem pda - kolor 505 czy funkcje HandEry, o ktorych marze juz od dawna...???




Sadze ze ten model bedzie naszym glownym tematem na irc we wtorek...

HandEra 330
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2001, 01:54:00 »
Wirtualne grafiiti mnie nie zachwyca - wole jak jest zawsze pod reka. Fakt, ze tego zwyklego nie da sie podswietlic, ani wyswietlac wprowadzonych pociagniec. To, ze trzeba bylo pamietac o wyswietleniu pola do pisania, wlasnie bardzo mnie denerwowalo w WinCE.









Wyzsza rozdzielczosc oczywiscie jest sprawa przyjemna, ale..




Od dawna programisci Palm przywykli do pisania aplikacji 160x160 pixeli. Jesli potraktuja HandEre jako tylko wybryk natury to 320x240 na niewiele sie zda. Zobaczcie jak jest w przypadku WinCE, ktory wystepuje w wersji 320x240 i 640x240 (jelis sie nie myle). Wyglada to tak, ze aplikacje zwykle nie sa dostepne na oba modele na raz. Jesli aplikacja jest zrobiona pod duzy ekran, to zapomnij o niej w wersji 320x240. Ale i na odwrot - czasami brak kompilata na duzy ekran. Niby system ten sam - a aplikacje nie przenaszalne. Oczywiscie PalmOS nie jest produktem MS, wiec byc moze na Palmach wyjdzie to lepiej, ale poki co jestem sceptyczny, dopoki sam Palm Inc. bedzie produkowal urzadzenia 160x160.









Akceptujemy wszystkie karty? - git! Co do wymiarow - liczy sie kazdy milimetr. Sasiad ma Compaqa Areo. Niby wymiary wzgledem PalmIII nie sa duzo wieksze, a jednak.. nie idzie juz go nosic w kieszeni jeansow. Pamietajcie: kazdy sprzet musi przejsc test kieszeniowy. Ku mojemu zaskoczeniu, zaden sprzedawca w salonie nie odmowil mi wykonania testu kieszeniowego - bralem sprzet z pulki i chowalem w jeansy - a potem.. a potem oddawalem.. ;)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
HandEra 330
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2001, 02:46:00 »
Fakt - rozmiary, to jedyna rzecz przez którą wyczuwam zakłócenia Mocy. :) Deluxe nosiłem w lewej kieszeni koszuli i było nieco ciężko, dlatego szala (trójramieniowa:) ) się przechyla w stronę m505, ale nie kupię dopóki nie zobaczę, a zobaczę pewnie nieprędko :)




Chamer - we wtorek


Również powtórzę za mlf, bo trafnie ujęła - wow (albo w polskiej wersji językowej - łał)! :)

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
HandEra 330
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2001, 11:53:00 »
Rzeczywiscie sporo osob zastanawia sie nad kompatybilnoscia Softu. Praktycznie wszystko powinno chodzic - palmtop umozliwia 2 tryby uruchamiania softu: okolo 95% aplikacji moze pracowac po przeskalowaniu do nowego wyswietlacza, czym zajmuje sie juz palmtop. Bedzie tez mozliwosc pracy w okienku 160x160 pikseli dla aplikacji ktore sobie z tym nie radza. Podobniez ma istniec mozliwosc ustawiania, ktore programy w jaki sposob beda uruchamiane...




Pozdrawiam

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
HandEra 330
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2001, 09:03:00 »
HandEra 330 jest logiczna odpowiedzia na mozliwosci Win Ce.




Jesli w tej cenie bedzie w Polsce ?? to ma spore szanse powodzenia.

HandEra 330
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2001, 19:09:00 »
Ja bym chcial tylko wtracic swoje 3 grosze :) Chodzi mi to to nad czym ollie sie tak bardzo zachwycal - mianowicie obracanie ekranu. Otoz istnieje taki Hack (FlipHack), ktory umozliwia przekrecenie ekranu o 90,180,270 stopni. To tylko tak, na dokladke. Pozdrawiam.

*

Offline Aleksander Kapica

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
HandEra 330
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 24, 2001, 21:43:00 »
XeoN - a powiedz jaka to różnica jeśli przekręcisz obraz w rozdzielczości 160x160? Możesz sobie kręcić do woli, i tak nic więcej nie uzyskasz. Bajer w tym że 330 ma w jednym kierunku więcej pikseli do zagospodarowania i przestaje być to niepotrzebnym dodatkiem a staje się dużym plusem tego modelu.









pozdrawiam wszystkich

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
HandEra 330
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2001, 21:58:00 »
Ollie - racja

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
HandEra 330
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2001, 00:40:00 »
Zgadzam się z dwoma poprzednikami :)