Fossil Abacus AU 5005 - zastosowanie, czyli ile da się z niego wycisnąć

  • 5 Odpowiedzi
  • 20811 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
W końcu po latach spełniło mi się jedno z marzeń dzieciństwa ;) - udało mi się dorwać zegarek Fossil Abacus.

Tak jak za młodu albo nie dało rady ich dostać, albo nie było kasy żeby kupić, w końcu szczęścia stało się zadość i w ciągu miesiąca trafiłem okazję na zakup aż dwóch egzemplarzy :D Choć przemyślawszy sytuację, stwierdziłem, że z jednym spokojnie mogę się rozstać i poszedł na aukcję. Drugi jednak dzielnie służy każdego dnia i ciągle staram się wycisnąć z niego jeszcze więcej.
Obecnie służy mi za zegarek, książkę adresową, szachy, pasjansa, sapera, kalendarz, przypominacz synchronizowany z outlookiem i budzik. To wciąż mało. Może są na forum jacyś użytkownicy tego cacka i podzielą się wiedzą do czego jeszcze można użyć fossila. Może nie-użytkownicy podsunęli by pomysł do czego taki gadżet Jamesa Bonda mógłby się jeszcze przydać.
Czytanie książek trochę mogło by być uciążliwe, gry na monochromie 160x160 też w pewien sposób są ograniczone. Gdzieś widziałem zdjęcie z jakąś stronką internetową - wyglądało to trochę jak WAP z pierwszych komórek, czyli tekst + hiperlinki i trochę prostej grafiki, może ktoś kojarzy co to mogła być za aplikacja i jak sparować z kompem Fossila, żeby mieć net udostępniony? Irda? USB?
Marzeniem byłoby odbieranie poczty, czy grup dyskusyjnych w jakimś czytniku, po irdzie sparowanej z telefonem komórkowym, może jakieś pomysły?
Drugie marzenie ściętej głowy - klawiatura podłączona przez Irde
...

*

Offline vivid2

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PalmOne Treo 650 (4ever) + ZTE Blade
Odp: Fossil Abacus AU 5005 - zastosowanie, czyli ile da się z niego wycisnąć
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2011, 23:46:44 »
odgrzewane, ale co tam. Myślę że do zabawy o jaką ci chodzi bardziej sprawdzi się SONY ERICSSON LIVE VIEW. Ja osobiście zraziłem się do wykonania tej zabawki i kupiłem MBW 150. Powiem że jestem zadowolony, aczkolwiek nie ma tylu możliwości jak live view. Co do twojego sprzętu to można go traktować jako rodzaj zabawki, chyba nic więcej z tego się nie wyciśnie.
PalmIIIXE-->Clie PEG T-65-->Treo 650-->Treo 750v-->HTC Hermes-->Toshiba G900--Toshiba G910-->HTC Hermes-->Acer F-900-->ZTE BLADE-->SGS

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Fossil Abacus AU 5005 - zastosowanie, czyli ile da się z niego wycisnąć
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2011, 23:48:56 »
Dużo można z niego wycisnąć, osobiście tego Fossila po prostu nie trawię, najgorsze urządzenie z PalmOS, ale jeśli eMCej09 jeszcze go ma, to mogę conieco napisać na temat jego przykładowych zastosowań...

Odp: Fossil Abacus AU 5005 - zastosowanie, czyli ile da się z niego wycisnąć
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2011, 00:11:53 »
napisz prosze, z checia poczytam :) lubie takie klimaty.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Fossil Abacus AU 5005 - zastosowanie, czyli ile da się z niego wycisnąć
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2011, 15:26:05 »
Ja stosowałem w jednym celu... zdać z niemieckiego  :E No ale w końcu wyszło  :wink:

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fossil Abacus AU 5005 - zastosowanie, czyli ile da się z niego wycisnąć
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2011, 00:28:03 »
ja polowałem na niego swego czasu tez ze względu ale nikt nic nie mial  :(
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780