Edge vs. m500 ???

  • 10 Odpowiedzi
  • 2659 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Edge vs. m500 ???
« dnia: Marzec 12, 2001, 20:19:00 »
Pojawiło się już wiele opinii i informacji o tych palmtopach. Jeden i drugi model to urządzenia z &







Pozdrowienia

*

Offline yaqui

  • 24
Edge vs. m500 ???
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2001, 21:19:00 »
Chyba wybiorę Visor Edge.










Edge vs. m500 ???
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2001, 21:53:00 »
Jeszcze nie mialem zadnego z nich w reku i wiele moze od tego zalezec, ale wolalbym Visora.  




Nowy oes Palma wcale nie jest rewolucja tylko powolna ewolucja os 3.5.




Na pewno ukaza sie moduly springboard do obslugi obslugi nowych "listkow pamieciowych" Palma, a czy bedzie odwrotnie? Watpie. I rozmiary samych modulow i polityka Palm Computing, ktory woli wspolzawodniczyc niz wspolpracowac z Visorem na to nie wskazuje.




Ponadto ciekaw jestem jak nowy Palm radzi sobie z transmisja   pecet-cradle przez port USB. Mowiac szczerze, sporym rozczarowaniem bylo dla mnie empiryczne stwierdzenie, ze moj Palm sciaga i przepycha dane z taka sama predkoscia niezaleznie od interfejsu. Moze tym razem bedzie lepiej?  









P.S. Wcale nie jest to kryptoreklama Visora. Obecnie mam Palma IIIxe.

*

Offline yaqui

  • 24
Edge vs. m500 ???
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2001, 23:02:00 »
Trzeba też pamiętać że palma wymyślili obecni właściciele




Handspringa.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Edge vs. m500 ???
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2001, 23:18:00 »
A może kolorowy Palm m505?




Kolor to bądź co bądź duże walory użytkowe i... koszmar dla baterii.





Edge vs. m500 ???
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2001, 11:08:00 »
Ja jestem za m505. Powód kolor, tylko to, juz od dluższego czasu maży mi sie wersje kolorowa wiec grzechem było by teraz z możliwości nie skorzystac

*

Offline yaqui

  • 24
Edge vs. m500 ???
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2001, 11:25:00 »
Masz tak wiele kolorych programów?










Edge vs. m500 ???
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2001, 12:48:00 »
Wystarczająco wiele z tendencja do pojawiania sie każdej wersji programu także w kolorze. Pamieta ktos jak to bylo z laptopami pare lat temu ? Tak samo a teraz kolor to standard

Edge vs. m500 ???
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2001, 15:09:00 »
Tak, kolor to fajna rzecz, ale ani Visor Edge and Palm 500 nie bedzie go miec. Kolorowe wyswietlacze zra baterie w tempie zastraszajacym (przypominaja mi sie dowcipy o radzieckich walkmanach), no i nie wiem jak poradzil sobie z tym kolorowy Visor ale Palm 3c daje rozmyty obraz jesli ogladac pod katem wiekszym od 3o stopni. Nie kwestionuje, ze kolor to fajna rzecz, ale niech konstrukrorzy jeszcze nad tym popracuja. Nie wiem jak wy ale jesli ja mam wybierac miedzy dobrym urzadzeniem monochromatycznym pracujacym 10 godzin a takim sobie ale kolorowym pracujacym 3 godziny, to wole monochromatyczne.




No i jeszcze zostaje kwestia ceny, kolor naprawde sporo kosztuje a jakos, poza grami, w gruncie rzeczy nie widze jakos przewagi kolorowych aplikacji nad monochromatycznymi.




Moje zdanie jest takie - dobre rozwiazanie na jutro, a na dzis dosc kosztowna i nie do konca uzasadniona zabawa.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Edge vs. m500 ???
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2001, 16:24:00 »
Kolor zapewnia spore wartości użytkowe w kwestii czytelności interfejsu aplikacji i czyni go bardziej intuicyjnym. Wzrok szybciej rozpoznaje kolorowe obiekty, niż w zbliżonych do siebie odcieniach szarości.




IIIc którego testowałem wyłączył się samoczynnie po ponad 6 godzinach pracy, z jasnością wyświetlacza na ~70%




Można w sumie uzyskać czas od 5 do nawet 15 godzin. Warto powiedzieć, że w warunkach półmroku, nowoczesne wyświetlacze mono są tragiczne - mało widać, gdyż słabe jest zewnętrzne oświetlenie, a podświetlanie ekranu jeszcze nic nie daje (wręcz przeszkadza). Kolor natomiast nie nadaje się zupełnie na zewnątrz w świetle słonecznym. Są wyświetlacze określane mianem "reflective" zapewniające świetną jakość na słońcu, choć są ciut ciemniejsze wewnątrz pomieszczeń niż zwykłe TFT - jednak stosuje je na razie jedynie Compaq.




Słyszałem pogłoski, że kolorowy m505 będzie miał możliwe, że taki właśnie ekranik, ale nie jest to potwierdzone.




Osobiście używam PDA kilka godzin dziennie (+ klawiatura) i moja cierpliwość do wyświetlaczy mono się kończy. Kolor znacznie mniej męczy oczy w sytuacjach słabszego oświetlenia zewnętrznego.




Choć rzeczywiście jest droższy i znacznie skraca czas działania baterii. Dlaczego nie ma dziś monitorów mono - przecież są tańsze. Ale wartości użytkowe są minimalne...

Choć rzeczywiście macie racje - obecne wyświetlacze kolorowe potrzebują jeszcze sporego dopracowania!





Edge vs. m500 ???
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2001, 09:34:00 »
Visor Edge ma pojawic sie w Polsce na początku Kwietnia, cena dla koncowego użytkownika jeszcze nie jest znana