Do czego palm? Przyklady :)

  • 15 Odpowiedzi
  • 3113 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline stan

  • 18
Do czego palm? Przyklady :)
« dnia: Marzec 08, 2002, 14:45:24 »
Jako ze sam zaproponowalem ten watek ... to i zaczne :)

AutoMobil 1.5 - programik do kontroli wydatkow na samochod i przejechanych
kilometrow, mily, sympatyczny i latwy w obsludze, pozwala gromadzic informacje
o kilku samochodach. Dla kazdego z osobna wprowadza sie przy kolejnych
tankowaniach przebieg dzienny od ostatniego tankowania, ilosc wlanego
paliwa i jego cene a on sam aktualizuje licznik calkowity kilometrow, wylicza
zuzycia srednie, ostatnie, przejechany dystans, przyblizony roczny przebieg,
koszt miesieczny, koszt calkowity, koszt jednego kilometra. Co do wad to
trza sie troche nagimnastykowac zeby odkrecic cos jak sie pomylilismy, moze
tez przechowywac koszty napraw, ubezpieczen i inne we wlasnych lub
zdefiniowanych kategoriach ale raz sie odwazylem z tego skorzystac i jakos
mi nie wyszlo :) ale ogolnie z programiku jestem zadowolony!

Pozdrawiam  i Czekam na opinie innych uzytkownikow tego programu
lub opisy innych przydatnych "drobiazgow" na nasze "palmiatka"

*

Offline jdw

  • *
  • 73
    • www.palmsoft.boo.pl
Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2002, 11:38:45 »
Widzę że coś ten topik nie zabardzo si rozwija więc trzeba go rozruszać. Jak piasałem ten post był otwarty 44 razy i nikt nic nie powiedział. Piszcie cokolwiek nawet o systemowym notatniku :)

SilverScrean- Najlepszyz najlepszych programów dla palmów monochrymatycznych. Jest to zastępnik systemowego applications. Oferuje on wyświetlanie programów ale też ich baz danych czy poszczególnych plików. Dzięki temu możemu usunąć z pamięci pliki nieużywane przez rzaden program tylko zalegające w pamięci bo nie usunęły się razem z obsługującym je programem. Do zalet należy też barzo przejrzysty interfejs graficzny obsługujący 16 odcieni szarości, skiny oraz możliwość zmieniania ikon na ładniejsze ściągnięte z strony producenta (za frajer) lub z beemowane. Następnym udogdnieniem jest możliwość zorządzania programami za pomocą"drag and drop". Program oferuję wiele przycisków i skrótów pozwalających na szybszą zmianę np w preferences lub lista ostatnio uruchamianych programów. Ciekawą funkją jest jeszcze kosz znany z windowsów. Według mnie program nie ma sobie równych.

Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2002, 14:26:13 »
Jeśli chodzi o zastępnik systemowego applications to SilverScreen nie umywa się nawet do MegaLaunchera. Używałem SS przez pół roku ale jak tylko odpaliłem ML 3.2.2 (VIP) to już go nie wyłączyłem.
Po pierwsze SS działa wolniej od ML
Po drugie nie ma możliwości konfiguracji ilości ikon na ekranie, a ML ma
Po trzecie ML oferuje możliwość wyboru sposobu przemieszczania się pomiędzy kategioriami (lista czy tabs)
Po czwarte dłusze przytrzymanie piórka w ML na ikonie otwiera menu kontekstowe (kasuj, przenieś do kosza, kompresuj, zmień nazwę)
Po piąte aplikacje w ML można kompresować
Po szóste w ML można konfigurować menu dolne
Po siódme można łatwo zmieniać nazwy aplikacji (zmieniają się tylko w ML)
Po ósme ML ma możliwość wyświetlania w jednym momencie i godziny i pojemności baterii i wolnej pamięci (ma trzy pola konfigurowalne w górnym menu)
Po dziewiąte możesz wybrać czy kasujesz aplikację, czy przenosisz do kosza
I wreszcie w ML masz dwie dodatkowe małe ikonki (jedna do podświetlenia druga do wyłączenia palma)
A skiny ML ma tak samo jak SS. Jeśli zaś chodzi o drag&drop to ma go chyba każdy launcher pod PalmOs (oprócz systemowego)
Uważam, że jest nawet lepszy od Launcher3 choć czekam na LauncherX

Inny fajny program to datemate dzięki któremu nie zapominam o imieninach i urodzinach innych.

*

Offline jdw

  • *
  • 73
    • www.palmsoft.boo.pl
Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2002, 22:48:58 »
Zainstalowałme ML i zgadzam się w zupełności. O wiele lepszy ale nie miałem pojęcia wcześniej o istnieniu tego programu. Właśnie takie powinno być zadanie tgo forum by informowaćo programach bo zapewne jest jeszcze sporo programów i gierek:) o których nie słyszeliśmy al są godne uwagi.

*

Offline stan

  • 18
Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2002, 11:47:09 »
WOW!
Jestem pod wrazeniem! Mam nadzieje ze prowadzona przez nas
dyskusja bedzie nadla tak owocna jak jej poczatek!!!!! Mam w takim
razie prosbe do Admina moze by "nam" otworzyl nowy dzial w
Zastosowanich, zeby niepotrzebnie nie wydluzac postow. Mysle, ze
nawet jesli dyskusja ograniczy sie do kilku osob zainteresowanych
wymiana informacji o godnych uwagi programach to i tak warto!
Co na to Administratorzy?

I analogicznie do zwyczaju panujacego na liscie "homor" zeby post
nie byl stracony to TAX:

Programik IOUMate ver.2.0 firmy MobiMate bardzo fajne do
gromadzenia informacji co komu pozyczylem i co od kogo pozyczylem
mozna dzieki temu latwo zapamietac gdzie wybyly nasze rzeczy :)
do dyspozycji sa gotowe kategorie typu Money (bardzo wazna :) )
Books czy CD ale mozna dodac wlasne, jest wspolna lista dluznikow
wiec nie trza klepac za kazdym razem nazwisk, przeglad tez jes swietny
bo mozna przegladac po kategoriach i sortowac po poszczegolnych
polach. Uwazam ze jest to niezbedne narzadko dla ludzi, ktorzy w swej
dzialalnosci maja do czynienia z rzeczami pozyczanymi ale i dla
przecietnego zjadacza chleba moze byc przydatny.

A co do MegaLaunchera do zgadzam sie w 110% :) pytanko uzywam
wersji VIP 3.0.1 czy warto sie przesiadac na nastepne a jesli tak to na
ktora?

pozdrawiam i "jeszcze tu wroce" :)

Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2002, 18:58:40 »
Skoro dobrze mnie odebrano to dorzucę nowy ciekawy program tj THINK DB. Jest to program, który umożliwia nam tworzenie baz danych. Ja obecnie wykorzystuję go (kłopoty z pamięcią) do księgowania co i od kogo lub komu pożyczyłem i kiedy oraz czy już oddałem. Inne zastosowanie to baza kontaktów dla poszukujących pracy. Ja jej obecnie poszukuję i wpisuję w bazę do kogo i kiedy wysłałem CV i kiedy idę na rozmowę. Można powiedzieć, że taka baza danych może mieć wiele zastosowań. W programie tworzymy sobie kolumny o określonej nazwie i zawartości (text, data, liczby, notatka memo, zdjęcie) w które póżniej możemy wprowadzać kolejne pozycje. Uważam, że program tego typu to rewelacja.

*

Offline smuga

  • *
  • 66
Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2002, 21:39:30 »
List na forum:

wrzucę kamyczek do ogródka ze swojej strony, bo rzeczywiścic powolutku się temat rozwija :)

Numro une, Wordsmith, no to chyba oczywiste, po prostu Word na Palmie, synchronizacja w tę i z powrotem :) , dodatkowo program w orginalnym Wordzie tym na PC instaluje skrót do aplikacji palmowskiej, co okazuje się być bardzo przydatne.
File Box -programik który szukałem od dawna, a od niedawna mam w pełnej wersji, (thanx Paulo :), służy do przenoszenia plików PC-towych, innymi słowy PDA jako dyskietka o pojemności 8mega
Today -aplikacja która jest zerżnięta wprost z PocketPC, podczas uruchamiania Palma wyświetla monit o zaplanowanych spotkaniach, skrótową listę todo, listę przeczytanych i nieprzeczytanych maili oraz inne...
Fire Viewer -to przypuszczam wszyscy znają, noszę trochę szkiców koncepcyjnych no i mogę na nie zerkać jak przychodzi potrzeba.
ISilo -no comments, nie uwierzę że ktoś nie zna...
Secret -jak się ma trochę sprawek do ukrycia :)

no i na koniec 2 świetne gierki logićne :) Clickmania i Nono, tym razem bez komentarza

*

Offline jdw

  • *
  • 73
    • www.palmsoft.boo.pl
Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2002, 22:44:38 »
Apropo gierek to jest kilka naprawdę godnych uwagi:

AnotherBall - Arkanid na palma ale z grafiką na wysokim poziomie i możliwością sterowania "deską" za pomocą klawiszy alba rysika!

Zapp200! - strzelanka (może nie żadna rewelacja) ale wciąga i ma ładną grafikę(na co zwracam w gierkach dużą uwagę)

Monopoly - klon gry planszowej, ale poprostu rewelacja. Można bardzo funkjaonalnie zarządzać kasą, "nawet" myślący przeciwnicy, łatwy podgląd państ, multipalayer i wiele innych funkcji które sprawiają że się lepiej gra na palmie niż na dywanie :)

Bilard 3.0 - nazwa mówi sama za siebie + oczywiście niezła grafika

Bejeweld - Przestawianie kryształków tak by tworzyły linie po 3 sztuki. Możliwość gry na czas lub treningowo, nawet niezłe

NetWalk - rozrywka dla providerów sieci... musisz połączyć komputery z serwerem. Dodatkowo kilka poziomów tródności i nowe plnsze z netu. Ekstra na rozruszenie szarych komórek :)

*apropo tej grafiki to wszystkie gierki widziałem tylko na moim palmieV więc 16 odcieniach szarości i nie wiem jaka jest jakość w kolorze

Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2002, 10:00:26 »
Bardzo podoba mi się ten temat, aczkolwiek prosił bym o wymienianie wad. Dla mnie krytyczną informacją jest stabilność pracy palmy a np. z WordSmith-em miałem nieprzyjemne problemy :( (jest pewne prawdopodobieństwo że to od czegoś innego dlatego chętnie poznam wasze zdanie)

Mój kamyczek:
Acrobat Reader for Palm OS - podstawa zalet nie trzeba chyba tłumaczyć ale niestety kiepsko radzi sobie z grafiką (czasami w ogóle) i niestety nie każdy dokument da się przetworzyć na format czytelny dla palma :( Pomimo tego program zdecydowanie jest warty umieszczenia w plamie.

Do Worda i Excela (a tak o podanych wyżej programach to b. wiele można uzyskać poprzez rozsądnie zaplanowany dokument w Excelu) używam DokumentsToGo - wad ma wiele i dokumenty edytowane w nim (bo w mojej wersji 3.0 nie można ich tworzyć) muszą być poddane obróbce na Maszynie Stacjonarnej(MS);) (np. w Excel-u trzeba wprowadzić funkcje na MS i dopiero po synchronizacji palmiątko potrafi policzyć (do tego nie wszystko co wymyślisz, ale daje się na ogół obejść to na około, większą iliścią funkcji i ich kombinacją). Word z koleji ma wyjątkowo małe możliwości edycji (nijak nie umywa się pod tym względem do WordSimith-a), Natomiast niewątpilwym plusem jest stabilność - do tej pory nie miałem żadnych problemów.

Chciałbym także poprzeć wniosek stan -a o umieszczeniu tej dyskusji w jakiś sprytny sposób, bo ma szansę stać się głównym wątkiem na PalmPage.

Jeszcze raz proszę o trzeźwą ocenę programów.

*

Offline stan

  • 18
Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2002, 10:35:51 »
Panther ma racje, uwazam ze skoro zdecydowalismy sie ten watek
dyskusji ciagnac to zeby nie spowszednial powinnismy wiecej uwagi
poswiecac omowieniu proponowanego programu niz tylko ze jest "fajny"
i moze wspominajac do czego sluzy. To nie jest zarzut pod adresem
Smugi, ale jakbys byl taki dobry i wpisal pare linijek o tych programach
to bylbym zobowiazany, zainteresowaly mnie te ktore wymieniles
ale niestety :( za malo o nich napisales.

Co do przeniesienia dyskusji to zostawilem posta w dziale dla
Adminow i ... czekam na dlaszy rozwoj wypadkow :)

Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2003, 23:54:21 »
A oto zestaw programów które po długim czasie szukania i testowania uważam za udane i warte uwagi.
1 .Isilo (każdy wie)
2.Tiny sheet -poprostu excel w palmie , możliwość synchronizacji z windowsowkim excelem)
3.Billards - bilard w palmie bardzo fajna gra (można grać na 2 osoby )
4.C4Me - mistrzowski kalkulator (można wpisać całe działanie z nawiasami potęgowaniem itp i co najfajniejsze można skopiować sobie  jakiś fragment działania i później gdzieś wkleić.)
5.Keyboard Hack -hack który odkrywa przed nami całą klawiature (widać ją tak jak PC towska nei trzeba przełączać między abc /123 )
6.yanoff -do czytania grup dyskusyjnych
7.Drunk! -oblicza czy możemy jechać samochodem po upojnej nocy
8. FastCPU -przyśpiesza nam działąnie palma
9.Omni Remote -można zrobić pilota do radia czy TV z palma
10. RoadLingua -słownik pol/ang i ang/pol  (trzeba zgrać odpowiedznią baze słów są chyba też inne języki)
11. Przewodas - no to to podstawa dla osób poruszających sie komunikacją miejską , rozkłady jazd)
12.RifleSlugs - PC towa gra Worms na palmOS
13. WorldMate -fajny program który pokazuje czas w każdym zakątku świata , potrafi zsynchronizować naszego Palm`a z atomowym zegarem , pozatym mozna się dowiedzieć o pogodzie w wybranym mieście na kilka dni , i można zobaczyć  w jakim miejscu na ziemi jest noc a gdzie dzień o aktualnej godzinie :) warto mieć tą aplikacje
14 .Race Fever -wyścigi samochodowe z bardzo ładną grafiką

To jest taki podstawowy pakiet który zawsze posiadam w moim Palmiku

*

Offline pablo

  • **
  • 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N311, Samsung I5700
Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2003, 12:16:08 »
Witam !

Na początek wyrażę swoje zadowolenie , że powstał taki wątek . Już sobie spisałem kilka programików i będę je testował .

A oto moja propozycja z zupełnie innej beczki .

Program planetarium - to dla miłośników astronomii . Wyświetla całą mapę nieba po której bardzo łatwo można się poruszać za pomocą rysika . W swojej bazie zawiera kilkadziesiąt tysięcy obiektów astronomicznych które program wskazuje po wyborze z listy lub wskazuje opis po zaznaczeniu na mapie . Posiada funkcję kompasu wskazując strony świata na podstawie położenia słońca , księżyca lub innych obiektów astronomicznych . Posiada możliwość sterowania kilkoma typami teleskopów , zaznaczasz jakiś obiekt rysikiem i teleskop naprowadza się na niego . Można dodawać swoje notatki z obserwacji . Dzięki temu programowi obserwacja nieba stała się dla mnie (całkowitego amatora) dziecinnie łatwe . Planetarium można ściągnąć stąd  http://www.aho.ch/pilotplanets/

Pozdrawiam

Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2003, 12:24:00 »
Wszystko super, ale ja bym jednak wolal programy FREEWARE. Mozecie takie polecic i podac namiar lub ewentualnie przeslac mi je na maila. Wielkie dzieki. :)

Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2003, 18:38:20 »
Proponuję przy każdej pozycji podawać źródło i rodzaj licencji (freeeware, shareware, trial ...).  moje 3y grosze:
na pewno wielu znanym: Noah Lite (v0.65) FREEWARE; http://www.arslexis.com/ - słownik ENG-ENG z całkiem sporym (jak na program darmowy) zasobem słownictwa.

Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2003, 09:43:05 »
Z tych co jeszcze nie wymieniono

2. Fahrplan (polaczenia kolejowe w calej Europie - freeware na stronie www.bahn.de)
3. Woman - to dla mojej kochanej do sledzenia kiedy mozna a kiedy nie ))))
4. Timesheet do sledzenia przepracowanego czasu na roznych projektach
5. Amusement Park - zestaw 10 prostych gier na wzmocnienie mozgu :)
6. Daynotez - prosty pamietnik jednak bardzo uzyteczny...

*

Offline Rafer

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X30H, Kaiser
Do czego palm? Przyklady :)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2003, 15:33:18 »
Do kontroli wydatków samochodowych dobry jest też TealAuto (shareware). Podobne funkcje jak AutoMobil + możliwość poprawiania przeszłości, podróże, przypominanie o zbliżających się serwisach, ubezp. itp, eksport raportów (raporty trochę zagmatwane ale "obfite"), wykresy, nawet alarm o kończącej się opłacie parkingowej. Niestety nie za darmo :(