co nie chodzi w PalmOS 4

  • 16 Odpowiedzi
  • 1333 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

co nie chodzi w PalmOS 4
« dnia: Maj 23, 2001, 20:35:00 »
Przeczytalem artykul "Pierwsze spojrzenie na..." i naszla mnie mysl aby podzielic sie doswiadczeniem co nie chodzi w tym oesie (tak aby inni na wszelki wypadek wiedzieli). Tak wiec na pewno sa to:




SilverScreen 1.98, Jack Flash 2.02 i Jack Back 1.5, FlashPro 1.10 (po przerobkach dziala), tak samo ZioGolf i SixShooter. Niektore z aplikacji maja problemy np. Eudora nie "przewija sie" stylusem (glowny ekran)ale klawisze dzialaja. Aha, w artykule  zabralo jednej rzeczy ze w OS4 nie ma "Expense" (w kazdym razie w mojej kopii). Plakac po tej aplikacji nie bede :) Moze ktos jeszcze zna jakies "niechodliwe programy"?

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2001, 21:04:00 »
Interpilot nie chce mi sortowac wg polskich znakow w Address Book. Musze sie temu jeszcze dokladniej przyjrzec

co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2001, 21:32:00 »
Rzeczywiscie, u mnie jest podobnie. Myslalem, ze Interpilot 2.2beta dziala prawidlowo poda wywalaniem komunikatu o bledzie po warm resecie i komunikatu "Unknown OS version" przy pozniejszym manualnym zalaczaniu, ale niestety tak nie jest :(.

*

Offline Cezex

  • ***
  • 493
    • RedFish
co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2001, 08:53:00 »
U mnie Interpilot 2.2 chodzi bez problemu (poza komunikatem o niezgodnosci z OSem i sortowaniem), wykrzacza sie natomiast BocianIII a takze spora ilosc pluginow do HackMastera. Niestety czesc programow nie jest przystosowana do OS4 i dostaje komunikat "Fatal exeption" ale mysle ze to tylko kwestia czasu kiedy pojawia sie nowe przystosowane wersje.

co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2001, 11:27:00 »
Czy os 4 ktorego uzywacie sciagaliscie ze str. Palma? To juz dziala, bo nie rozumiem historii z premiera tego systemu w lecie tego roku! (skoro juz jest dostepny).Pozdrawiam

co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2001, 17:55:00 »
Moge mowic tylko za siebie, ale mysle ze bedzie to calkiem miarodajne :). Oficjalna premiera OS4 rzeczywiscie bedzie miala miejsce latem. Na necie sa juz dostepne ROMy OS4. Sa to OS4EFIGS (kolor i bw, obsluga wielu jezykow, rozmiar 3,4 mega wiec nie da sie zainstalowac na starszych  Palmach), ich anglojezyczne odpowiedniki (1,6 mega, mozna flashowac bez klopotu). Jest tez wersja ktora moge nazwac "Lubak edition" z wywalonymi funkcjami ktore nie znajda zastosowania w starszych Palmach (np. obsluga kart pamieciowych), co zostawia wiecej miejsca dla innych aplikacji:). Radze pogrzebac w www.pilot.sk. Po slowacku ale calkiem zrozumiale :).

co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2001, 19:15:00 »
Tak, czesc hackow nie dziala, albo dziala nieprawidlowo. Przykladem moze byc tu 3AlarmHack. Sa tez programy do przyspieszania Palma (mam na mysli QuickBits) ktore nie zadzialaja bo OS4 ma juz "wszyte" te same procedury optymalizacyjne co ww. program. Tak wiec nie trzeba go wiecej instalowac.

*

Offline BAD

  • 23
co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2001, 17:25:00 »
PiLoc 2.14 coś dziwnie działa - brak funkcji "category" w menu głównym a także wybranie czegokolwiek - beam, info, delete jeśli jest włączona translacja wywołuje Fatal Exception.




Ale trzeba przyznać że chociażby ta funkcja automatycznej blokady jest teraz sensowna.




Robert





co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2001, 22:23:00 »
PiLoc 2.15 bedzie wspierac OS4. Wersja rosyjska zostala wypuszczona wczoraj, co oznacza ze polska bedzie za jakis miesiac.

*

Offline Badi

  • 26
co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2001, 20:10:00 »
Do Yakuzony; czesc mala poprawka w artykule jest napisane ze nie ma Expence cytuje:









 "W nowym systemie zabrakło jednak miejsca na znaną wszystkim użytkownikom aplikacje "Expense", a jej miejsce ma zastąpić nowa aplikacja "All money" dostarczana niestety jako osobny i niezależny produkt."









Zastanawia mnei fakt dlaczego nie ma jej w tych romach jak jest w palmach m505 ale tu chyba bedziemy muszeli poczkeac do lata....










*

Offline Badi

  • 26
co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2001, 20:16:00 »
Co do nie dzialajacych aplikacji:









a) Interpilot w moim przypadku dzialal popranie o ile strona kodowa bylo Windows, po wlaczeniu ISO dzie wysietlaja sie nie ktore znaki np symbol euro.









b) Piloc: trzeb apoczekac na nowa edycje tak jak wspominal Yakuzona, jak narazie nei radze instalowac go na OS 4 gdyz na kalwiatuze i tak nie ma polskich znakow diaktrycznych co dospolszczeni systemu, zostaje spolszczone tylko to co bylo w OS 3.5 reszta zostaje bez zmian









c) Flash Pro wogule nie dziala nie dlugo ma wyjsc nowa wersja.














d) ZAP 2000 idzie ale wyswietla ze nie jest to ten os itp...














e) Multimail dziala ale przy wybieraniu nemeru dostepowego moze sie wywalic, nalezy wtedy w conections zminjszyc szybkosc przesylu przez irde















*

Offline Badi

  • 26
co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2001, 20:18:00 »
Co do Interpilot 2.1 dziala bez wiekszych problemow

co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 28, 2001, 21:56:00 »
Badi, napisalem ze Flash Pro i pare innych aplikacji wymaga pare przerobek po ktorych ktory dziala z OS4. Wiem, ze niektore gry tez ale nie mam ani czasu ani umiejetnosci aby robic "reverse engineering" (nie mowiac o wzgledach prawnych). W razie czego moj priv to yokozuna@poczta.fm.









Aha, wyszla nowa wersja 3Alarm (ver 2.1) ktora dziala poprawnie z nowym oesem.

co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2001, 03:49:00 »
No i jeszcze nastepne 3 grosze, troche off topic. Jesli "All Money" bedzie takim niewypalem jak "Expense" to wole pozostac przy "SplashMoney". Nie znam jeszcze nikogo kto by uzywal Expense....

*

Offline Badi

  • 26
co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2001, 11:50:00 »
Jak mozesz yokuzona napisz dokladniej co zmieniles lub gdzie sa zmiany opisane jestem ciekawy co trzeba zmienic

*

Offline Badi

  • 26
co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 29, 2001, 11:53:00 »
co do silverscrena 1.9.8 dziala mi bez problemu i nie wymagal zadnych przerobek

co nie chodzi w PalmOS 4
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2001, 16:30:00 »
Jasne, w pliku FlashPro.prc pod adresem 1966 trzeba zmienic wartosc 0350 na 0400. Analogiczna operacja musi byc zrobiona w pliku FPSetup.prc pod adresem 1EF0. Wszystko to robilem  na wersji 1.09. Jesli chcesz to ci wysle rezultaty mojej pracy, oczywiscie w celach pokazowo-edukacyjnych, aby pokazac ze wszystko pieknie dziala pod OS4. Moj priv to yokozuna@poczta.fm Wiecej nie dlubalem bo ani czas, ani umiejetnosci :(