Bazy danych

  • 17 Odpowiedzi
  • 1200 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bazy danych
« dnia: Lipiec 16, 2001, 16:55:00 »
Kiedyś pisałem, abyśmy zrobili sobie bazy danych na palma (choć nie tylko). Zrobiłem bazy z bankomatami PKO BP i Euronetu w całej Polsce. Niedługo postaram się je udostępnić.









A tak przy okazji. Sam przeglądam je przy pomocy JFile Pro. Może jest coś lepszego (choć ten program jest naprawdę dobry moim zdaniem). Lepszego to znaczy darmowego.









pozdrawiam




Jacek Szpyrka

Bazy danych
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2001, 17:45:00 »
Witam!




Razem z mlf zaczeliśmy sabotaż;) i produkujemy baze danych dla thinkDB restauracji i pubów (Łódź, W-wa), Ja posiadam jeszcze baze bankomatów PEKAO SA (na razie tylko W-wa). Udostępnie jak w bulach urodze nową stronę www ;)

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Bazy danych
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2001, 19:40:00 »
Kochani, doceniam Wasza dobra wole i swietna prace, jednak prosze, zdecydujcie sie na 1 format i _przede wszystkim_, aby program sluzacy do odczytywania tresci byl darmowy! - dzieki temu kazdy, w zgodzie z prawem i wlasnym sumieniem :) , bedzie mogł to obejrzec. To tylko taka sugestia.

Bazy danych
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2001, 20:17:00 »
No przecież jest jeden format, tekst rozdzielany przecinkami lub tabulatorami. Można go zimportować prawie do wszystkiego.









pozdrawiam




Jacek Szpyrka

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Bazy danych
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2001, 20:36:00 »
Chodzilo mi tylko o Reader na palma. Myslalem ze przygotowujesz od razu w formacie palma, do wykorzystania z konkretna aplikacja, dlatego sugerowalem standardowy i darmowy program. To nie bylo tylko do Ciebie zreszta, np. ThinkDB nie jest darmowy - przecietny uzytkownik bedzie wiec musial albo korzystac z komercyjnej wersji, albo samemu konwertowac na inny format.

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Bazy danych
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2001, 20:39:00 »
Moj tok myslenia opiera sie na tym, aby tworzone przez Was bazy mozna bylo obsluzyc 1 programem. Po co nosic kilka programow (zajmujacych miejsce) tylko dlatego, ze kazda baza jest w innym standardzie...

*

Offline Zagi

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Bazy danych
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2001, 01:42:00 »
Witam!!




Jestem sklonny do stworzenia bazy o bankomatach i restauracjach w Krakowie tylko dajcie mi znac pod jaki program.




Pozdrawiam PioZ




« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 16:10:04 wysłana przez Zagi »

*

Mastertext

Bazy danych
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2001, 01:43:00 »
Witam




Może nie całkiem zgodnie z sumieniem ale prawie:) Jest taki program InfoView on jest darmowy. Edytor do baz danych jest płatny ale można pobrać 15-day trial. (http://www.handtop.com/)




Pozdrawiam TS

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Bazy danych
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2001, 02:24:00 »
A moze MobileDB. Jest darmowa wersja lite (tylko ogladanie baz) oraz komercyjna (rowniez edycja). I jest konwerter na PC...

Bazy danych
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2001, 13:39:00 »
Ja juz mam wykonana baze 24 bankow w calym kraju. Byla w formacie MobileDB lecz brakuje temu programowi jednej ciekawej opcji ktora ma JFile Pro i dlatego skonwertowalem cala moja baze do formatu tego programu. Jesli jest jakas darmowa baza danych to dajcie znac jaka i czy jest nadal rozwijana... ja jestem w stanie dac te 30 dolcow na JFilePro. Lecz jesli jest cos darmowego to dlaczego by tego nie uzywac :)

Bazy danych
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2001, 13:40:00 »
tzn. myslac o bankach mialem na mysli bankomaty tych bankow ;)

Bazy danych
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2001, 13:45:00 »
Masz bazę wszystkich bankomatów 24 banków? Jeśli tak to bomba^2. Podzielisz się?









pozdrawiam




Jacek Szpyrka





Bazy danych
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2001, 14:24:00 »

Bazy danych
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2001, 16:17:00 »
Kilka spraw robić można dowolnym programem, ważne by można było czytać darmowym programem. Nie jestem specjalistą w tym temacie dlatego nie mogę się wypowiadać jednak trzeba poszukać czegoś na  wzór iSilo tylko że bazodanowego.

Bazy danych
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2001, 19:56:00 »
Jeśli mogę trochę zamieszać to proponuje spróbowanie programu thinkDB v.2.0.0 - ta wersja jest free! Jeśli nie zależy Wam na jakimś odpowiedniku accesa to to jest mój typ. Nie wiem czy na PalmGear jest jeszcze ta wersja - jeśli ktoś ma ochote to prosze o info na priv`a (prezes@wp.pl) - prześle thinkDB i część baz jaką wykonałem. Tylko empiryczne doświadczenia pomogą nam ocenić, który program ma szanse na bycie uniwersalną przeglądarką naszych baz.




Pozdrawiam.

Bazy danych
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2001, 10:13:00 »
A ja mogę przygotować te wszystkie bazy w formacie dla przeglądarek WAP i WWW na Palma. Tylko musiałbym to dostać w jakimś sensownym formacie. Np. w plikach tekstowych wraz z opisem struktury bazy i relacji.




Wszelkie info: notman@wpg.pl

Bazy danych
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 19, 2001, 10:16:00 »
green3d: mógłbyś wyeksportować te bazy do pliku tekstowego, tak, żeby dało się to czytać na pececie?

Bazy danych
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2001, 10:45:00 »