Programistów nie ma ?

  • 9 Odpowiedzi
  • 5524 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Programistów nie ma ?
« dnia: Marzec 20, 2001, 17:52:00 »
Czy nasi rodzimi programiści są na tyle genialni że nie muszą z nikim rozmawiać o swoich problemach czy też nikt nie pisze programów na PalmOS ?

Programistów nie ma ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2001, 18:51:00 »
są są ale jesli chodzi o palmy to jestem poczatkujacy. Chce ale nie moge :):)


Wszystko przez kompilator:


$ make


m68k-palmos-gcc -o HelloWorld main.c -palmos2


m68k-palmos-gcc: installation problem, cannot exec `cpp': No such file or direct


ory


make: *** [HelloWorld] Error 1


$


JAk ktos moze mi pomoc to odwdziecze sie piszac darmowe aplkacje na Palma.

*

Offline DejWi

  • 13
Programistów nie ma ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2001, 15:09:00 »
Programisci sa. Z programowaniem Palma generalnie nie ma problemow z uwagi na genialne API. A jesli sa juz problemy, to jest zawsze pomoc techniczna od Palma czy Handspringa.





Jesli chodzi o problem z kompilacja - to musisz miec jakies problemy z GCC. Ja instalowalem komplet (PRC-tools, Headers, Cygwin) ze strony Handspringa bez zadnych zmian w konfiguracji i nie mialem z nim zadnych problemow.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Programistów nie ma ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2001, 15:18:00 »
Ja na razie jestem potencjalnym programistą, ponieważ nie miałem czasu się zabrać za Palmiki, poza tym, nie mam Palma (ten problem wkrótce załatwię), emulator to duże dobrodziejstwo :)

Programistów nie ma ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2001, 23:37:00 »
Problem Bugi'ego: nie masz ustawionych sciezek wyszukiwania (autoexec.bat, PATH=) do katalogu BIN (Prc-tools), gdzie masz kompilatory. Dobry opis, jak to wszystko skonfigurowac widzialem na tej stronie.

*

Offline bkz

  • 1
Programistów nie ma ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2001, 23:27:00 »
Ja mam Palma dopiero od konca lutego... wiec jeszce duzo nie zdzialalem. Mam prc-tools , sdk35 i pilrc pod linuxa - wszystko dziala bezproblemowo. Na razie w wolnych chwilach przygladam sie "przykladom" (http://www.palmopensource.com)...

*

Offline tm

  • 11
Programistów nie ma ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2001, 14:28:00 »
Ze tak powiem chyba przydaloby sie podac (moze na stronie PalmPage) info gdzie mozna znalezc caly komplet softu do tworzenia aplikacji. Sam bylbym zainteresowany pisaniem aplikacji dla Palm'a...

Programistów nie ma ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2005, 09:21:58 »
Tu mozna znalezc swietne info i odp. linki:
http://trzewik.neostrada.pl/hubzone/palmOS/programowanie.html

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Programistów nie ma ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2005, 10:28:28 »
Gratuluję - wykopałeś prawdziwie zabytkowy wątek. ;) Hubson napisał swego czasu artykuły odnośnie programowania Palm OS, są one także tutaj, na PDAclub, np. ten.

Programistów nie ma ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2005, 16:44:44 »
Rodzimi programisci sa i pisza soft ale nie rozmawiaja bo jest duza rywalizacja na tym rynku... co wiesz to twoje ;)