Autor Wątek: Debugowanie  (Przeczytany 2020 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ninik

  • Clubowicz
  • **
  • Wiadomości: 113
    • http://www.dominik.chmaj.net
Debugowanie
« : Maj 28, 2006, 14:25:15 »
Hej

Mam kilka pytań z tym związanych:
1. ściągnąłem z strony handspringa debugger i garść narzędzi, udało mi się skonfigurowaćdebugger tak, że reaguje na palma - dokładniej na jego komendę do debugu: zawijas.1 - wszystko jest w porządku tak właściwie, jednak nie zawsze jest do dyspozycji pole grafiti. Wraz z narzędziami był mały programik o nazwie debugPrefs, który również ma w opcjach wprowadzenie urządzenia w stan debugowania, podoba mi się szczególnie opcja do robienia tego przy odpowiednim przycisku, np power off. działa to jednak przy ARM debug tylko :/ Czy jest jakaś aplikacja która umożliwia wprowadzenie do trybu debugowania po naciśnięciu jakiegoś przycisku ale w tryb debugowania 68K?

2. No właśnie dlaczego 68K debug...  Niestety nie wiem jak zabrać się do debugowania ARM, na to drugie działa za to właśnie palm debugger, ładnie łączy się przez USB i mogę śledzić wszystko z komputera. W lewym dolnym rogu pojawia się migający punkt świadczący o tybie debugowania. Za to w przypadku ARM debug jest pozioma linia na górze ekranu, ale niestety debugger od palma nie działa, nie reaguje na to i jedyne co mogę zrobić to reset. Jaką aplikacją mogę wejść w ten właśnie debug?

3. Chciałbym w aplikacji zabronić Debug, da się to zrobić - podczas testów udało się mi znaleźć coś takiego więc teraz interesuje mnie to... jak? Jaką komendę musi wysłać program żeby zerwać z debugiem? Działało to w przypadku 68K debug, nie wiem jak jeśli chodzi o ARM, do którego nie udało mi się wejść (a domyślam się że to inny tryb debugowania jakoś i może potrzebuje innych programów). Wiem że 484e włącza debug, ale jak z niego wyjść w swoim programie? Można na pewno zabronić zawijasa z jedynką, pomijam aplikacje ktore zrobią to przy jakimś przycisku (tylko jakie?).

4. Znalazłem aplikację RaNo dotdot do włączania trybu debugowania. Jest okej, ale czy można włączać ten tryb jakoś z grafitti poza zawijasem kropką jeden?

może ktoś wie coś o tym..


PDAclub.pl

Debugowanie
« : Maj 28, 2006, 14:25:15 »
R E K L A M A: