Polski T9 - Asus P750

  • 8 Odpowiedzi
  • 5591 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Polski T9 - Asus P750
« dnia: Maj 09, 2008, 23:05:24 »
Czy mógłby ktoś wrzucić tutaj pliki z katalogu windows, które mają w nazwie T9? Interesują mnie z polskiej wersjji WM6. Brakuje mi PL T9 w moim systemie, a różne inne kombinacje z tym słownikiem, nie chcą za bardzo działać. Natomiast widzę, ze sporo ludzi ma ten model z PL i może pomóc.

*****************************

Pliki jakie są potrzebne, dla tych co mają WM po polsku:

Wszystkie pliki znajduja sie w katalogu: WINDOWS i maja atrybut: ukryty. Do
zgrania polecam Total Commandera 2.5 - darmowy.

Nazwy plików:

eT9.SQR.Polish.kdb


Drugi plik może mieć dwie nazwy z literą s lub bez niej, na końcu nazwy
oraz w środku nazwy niekoniecznie musi byc litera s, w innych językach jest
też litera b.

PLlsUN_xt9.ldb lub PLlsUN_xt9s.ldb

Więc najlepiej wyszukać wpisując po prostu : xt9 i wybrać plik z PL na
poczatku nazwy.

Ostatni trzeci plik to mapowanie klawiatury:

plhpd.kdb lub 12.plhpd.kdb

Też lepiej wpisać albo plhpd albo samo rozszerzenie i wybrać plik z PL w
nazwie.

Pomóżcie z nimi, ja już sam zrobię caba, zeby instalator automatycznie dodawał wpisy w rejestrze. :) Brakuje mi tylko tych pliczków i pewnie wiele osób na nie czeka.

Pisałem też w tej sprawie i dzwoniłem do asusa w Warszawie, lecz niestety, nie są chętni do współpracy. Zobaczcie co asus Polska na to - po uprzednim dokładnym wyjaśnieniu po co mi te pliki, do czego, czemu ich nie mam oraz, że mam legalnie zakupionego P750 w sklepie z gwarancją etc.:

Cytuj
Witam,

Zwróciłem się z tą sprawą do Product Managera urządzeń PDA/mobile i
niestety kategorycznie zabroniono mi takich plików przekazywać. Otarło się
to o niezgodność z licencją a także o konflikt interesów, ponieważ
sprzęt z angielską wersją językową nie pochodzi z oficjalnego kanału
sprzedaży w Polsce, a jako sprzęt sprowadzany w taki czy inny sposób z
zagranicy "psuje sprzedaż w Polsce".

Dlatego też niestety nie mogę pomóc w tej sprawie, a co przepraszam.

Pozdrawiam / Best Regards,

 

Artur Mariański
Technical Support Engineer
Tel: +48 22 571 80 40 | Fax: +48 22 571 80 41
Email: artur_marianski (@) asus com

Website: http://pl.asus.com

Fakt, że może i nie z Polski ale do jasnej cholery, w końcu to produkt tej samej firmy. Tak w ogóle to nie rozumiem, dlaczego w WM nie ma od razu wrzucanych słowników wielu tylko kilka. Powinna być powiedzmy cała Europa i luz.

Rozpisałem się ale mam nadzieję, ze spośród przeglądających w końcu ktoś zareaguje i znajdzie 10 minut czasu aby podzielić się potrzebnymi plikami :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2008, 23:11:24 wysłana przez sp4ubw »

Odp: Polski T9 - Asus P750
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2008, 08:22:11 »
Witam
zadałem to samo pytanie  na Asus Polska nawet zarejestrowałem się na  Vip.asus.com ale jeszcze inaczej zostałem potraktowany :

odp. z 2008-05-09 08:31

"Witam

Na chwile obecna, nie ma jeszcze aktualizacji polskiego firmware'u.
Jeśli jednak chodzi Panu o zmiane wersji jezykowej oryginalnie zainstalowanego oprogramowania w urządzeniu na jązyk polski to informuje, ze niestety nie ma takiej mozliwosci.

Pozdrawiam,

Krzysztof Kilis
Technical Support Engineer L1

ASUS Poland Sp. z o.o. | Al. Jerozolimskie 200 | 02-222 Warszawa |
Tel.: +48 22 571 80 40 | Fax.: +48 22 571 80 41
"

mam nadzieję ze znajdzie sie dobra dusza i   udzieli rad jak zdobyć polskiego Firmwara
lub przynajmniej podeśle pliki  o które  prosi przedmówca

Pozdrawiam

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: Polski T9 - Asus P750
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2008, 13:33:09 »
Widzę, ze nikt nie ma tych plików. Na razie żeby nie denerwować się angielskim Xt9 zainstalowałem ten CAB od HTC (był już w temacie o łatce VGA).

Po zainstalowaniu domyślnie pierwszy jest tryb abc, zamiast xT9. Przynajmniej nie trzeba zmieniać trybu pisania po wejściu w odpisywanie SMSa.

Domyślny tryb abc

Natomiast ciągle warto zrobić polski T9 :)


Odp: Polski T9 - Asus P750
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2008, 15:49:38 »
Dzięki za wstawkę CAB'a  od HTC .

liczmy  ze  zjawi się ktoś  pomocny i wstawi  pliki z polskim T9 lub lepiej całym ROM'em

Pozdrawiam

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: Polski T9 - Asus P750
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2008, 20:09:16 »
Sprawdzilismy z alexjaslo, ze w WM 6 PL jest taka struktura T9 jak w Asusie P525, czyli nie pasuje to do mojego ROMa. Natomiast powinnien pasować CAB podany w innym temacie od P525. Ja dalej nie mam więc T9 w PL i chyba tak zostanie :)


Odp: Polski T9 - Asus P750
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2008, 18:11:49 »
Witam
To ja dodam w temacie, że posiadam ASUSA P527 kupionego LEGALNIE w "SATURNIE" - posiada polski WM6 ale NIE POSIADA POLSKIEGO T9! Ciekawym jak to się ma do cytat: "konflikt interesów, ponieważ sprzęt z angielską wersją językową nie pochodzi z oficjalnego kanału sprzedaży w Polsce, a jako sprzęt sprowadzany w taki czy inny sposób z zagranicy "psuje sprzedaż w Polsce"." - koniec cytatu. Również dzwoniłem do Asusa - dostałem tylko wykrętną odpowiedź że "ten typ nie posiada" polskiego T9 (ciekawe, że w każdym rankingu jest, że posiada).  Mam trochę czasu i zapału a także trochę wiedzy - i chciałbym takowy T9 zbudować ew "dowalić" słowa do angielskiego T9 - byłoby to coś - bo mija się z celem zakup pda z klawiaturą sprzętową której nie można wykorzystać. Poradźcie drodzy forumowicze - może razem coś wymyślimy?
Pozdrawiam
Paweł

*

Offline s7h

  • 5
  • Sprzęt: P750
Odp: Polski T9 - Asus P750
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2008, 19:23:48 »
Jaki masz ten T9? Ten badziewny z wersji lokalizowanych (wpisujac wyraz pokazuje sie najpierw na dole, potem przenosi) czy ten eT9 z wersji WWE?

*

Offline szqudii

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2
Odp: Polski T9 - Asus P750
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2008, 22:50:38 »
Podpowiem, jest coś takiego jak xT9 i T9, ten drugi jest oryginalnie w polskim romie z asusa, a xT9 miałem m.in. w sorgu pochodzenia ruskiego, czytałem co nieco na ten temat, i z tego co wywnioskowałem to xT9 jest programem z zewnątrz przerobionym na potrzeby P750 tak żeby można było korzystać z klawiatury sprzętowej, niestety miałem tylko angielski ale wyczytałem że można dodać inne języki, był gdzieś jakiś przykład jak dodać jakiś język, musimy mieć m.in. pliki z oryginalnego romu danego języka, są one bez problemu do zdobycia odkąd asus wypuścił rom pl, ale musiał by ktoś poczytać jak to zrobić bo ja nie mam kompletnie czasu, chyba żebym spać nie poszedł. Także może ktoś coś poradzi coś w tym kierunku, życzę powodzenia.

Przygoda z Windows Mobile... | Mio A701 | Asus P526 | Asus P750  | HTC Touch PRO | HTC HD 2 ... będzie Windows Phone od HTC ;)

Odp: Polski T9 - Asus P750
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2011, 20:20:34 »
Witam.
Odkopie troche temat. Wgrałem ost ROMa z tej str do swojego Asusa P750 z WM 6.5 Manila ze startem na dole i j/w nie w nim PL T9 Jest tylko EN i RU. Przeszperałem internet i nie znalazłem takiego który by działał. Znalazłem jeden co mi pasował, ale po kliknieciu lietrki 5 razy tel stawał dęba i tylko reset pomagał. Może ma ktoś jakiś działający? Wszystkie słowniki jakie pobierałem i rom o którym mowa jest na moim "Chomiku" /emanuel33/ wystarczy wybrac zakładke " Programy do Smartfonów".
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 20:48:17 wysłana przez emanuel33 »