Pęknięcie obudowy

  • 202 Odpowiedzi
  • 56541 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DRiKu

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P750 8GB SanDisk + HTC HD2 "Leo"
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2008, 17:18:00 »
Jest odpowiedz!!! Mam spakować sprzęt i wyslac kurierem do serwisu w Koszalinie... Zastanawia mnie tylko jedno - a mianowicie Serwis telefoniczny mówi wszystkim konsekwentnie NIE a tu jest dla odmiany zgoda... no chyba ze to.... ehhh lepiej nie wywolywac wilka z lasu  :proud: Pozdro.

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 01, 2008, 17:37:07 »
A czytałeś uważnie zasady wysyłki?

Wysyłasz na ich koszt, natomiast w przypadku stwierdzenia, że jest to usterka z Twojej winy, zostaniesz obarczony kosztami wysyłki, naprawy i wymiany.


Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2008, 20:42:31 »
Cytuj
Podobne pęknięcia jak w linku powyżej (to koło kamery identyczne) , zgłosiłem jako naprawę gwarancyjna na stronie asusa po zarejestrowaniu się na stronie vip.asus.com. zaznaczając że pęknięcia identyczne jak u innych użytkowników tego modelu.

A teraz czekam na odpowiedź (ma być w ciągu 24 godzin, ale że dziś piatek wieczór tak wiec pewnie poczekam do poniedziałku) .

O tym jak sprawa dalej się potoczy będę informował was w tym wątku. Zobaczymy na co stać serwis


No i przyszła odpowiedź.
Mam spakować sprzęt kuriererem i wysłać do asus-sa do Koszalina oczewisćie na koszt firmy Asus bo został mi podany numer klienta. 
Tak wiec pakuję i wysyłam i czekamy co będzie dalej :) W opisie zaznaczyłem że to peknięcia więc trzeba być dobrej mysli  jak przyjeli tą usterkę na gwarancji :)

Ja tez zglosiłem mailowo problem i tez kazali wysłać.
Sprawa jest innego rodzaju....E-mail który dostałem jest moim zdaniem wysyłany z automatu. I nie koniecznie znaczy uznanie roszczeń (moim zdaniem).Może nie byc problemu a może być.....To sie dopiero okaże.
Acer n311 /WM6/
HTC Touch-Elf/WM6/ (juz wymieniony na... to co poniżej)
Asus P750 /WM6/

*

Offline DRiKu

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P750 8GB SanDisk + HTC HD2 "Leo"
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2008, 07:28:23 »
Hmmm może to i racja sp4ubw... Może to jestem troszkę przewrażliwiony ale przeczytaj uważnie post powyżej i dodam jeszcze fragment odpowiedzi jaka dostałem od Asusa cyt. "Prosze pana trudno mi jednoznacznie ocenic czy naprawa to zasotanie uznana przez nasz serwis za naprawe w ramach gwarancji.
Jedynym sposobem bedzie wyslanie tego sprzetu na serwis.
Procedura wysylki sprzetu na serwis wyglada nastepujaco :
Prosze o wypelnienie formularza zgloszenia sprzetu do naprawy RMA:
www.asus-polska.pl/serwis..." A boje sie tego typu obrotu sprawy ze: po oględzinach stwierdza ze gwarancja nie obejmuje naprawy tego typu wad czyli dokładnie to co mowil pan z serwisu.  :(  Pozdro.

*

Offline PaDo

  • **
  • 240
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Chat B5330
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2008, 07:56:48 »
jak ja wysylalem 2 raz Asusa do serwisu (brzęczący głośniczek) to dostałem raport mailowy z tekstem "usterki nie wykryto". myslalem, ze bede musial zaplacic za przesylke i ekpertyze (mimo, ze problem naprawde istnial), ale paczka przyszla i nic nie placilem...pech chcial, ze na drugi dzien przypadkowo przeczytalem na necie o pekajacych obudowach  (wtedy problem zauwazyla dopiero 1 osoba (maj 2008)) i przerazilem sie bo i moj p750 byl popekany z kazdej strony!
wscieklem sie niesamowicie, ze wydalem 2 tys na bubla i zaczalem moje boje z ASUS Polska. Napisalem pismo do kierownika wsparcia technicznego Asusa z opisem usterek , pismo wyslalem tez do serwisu w Koszalinie (oczywiscie totalna olewka na pismo). Potem zadzownilem do Asusa osobiscie, aby sie upewnic ze pismo doszlo (mail i faks) i na drugi dzien mialem juz decyzje o zwrocie pieniedzy... mialem szczescie, albo i pecha, bo byl to juz drugi sprzet po etenie m700 za ktory zwrocono mi pieniadze- plus byl taki, ze etena mialem pol roku za darmo, a asusa 3 miesiace... eten zwrocil pieniadze n drugi dzien, a u asusa trwalo to 5 tygodnii!!! a to dlatego, ze asus ma dziwna polityke- zwraca pieniadze dystrybutorowi, dystrybutor zwraca sprzedawcy, a sprzedawca zwraca klientowi...na kazdym z tych ogniw dochodzi oczywiscie do opoznien... z moim sprzedawca rozliczylem sie bezgotowkowo- wzialem HTC Kaisera...i problemy sie skonczyly (odpukac).............
jedno jest pewne: nigdy nie kupiue juz sprzetu, ktory jest na rynku krocej niz pol roku...nie chce byc juz krolikiem doswiadczalnym  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 08:01:33 wysłana przez PaDo »

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 02, 2008, 15:59:22 »
Miałem to samo - pęknięcie obudowy powyżej przedniej kamerki. 100% bez jakiekolwiek ingerencji z zewnątrz. Postępowałem zgodnie z zaleceniami dla napraw gwarancyjnych. Wysłałem moje P750 kurierem w poniedziałek a już w piątek kurier był u mnie ze sprzętem z wymienioną obudowa. Zastrzeżeń więc do serwisu nie mogę mieć.
Ale teraz najlepsze, w tydzień po naprawie zauważyłem prawie takie samo (może trochę mniejsze) pęknięcie w tym samym miejscu. Na razie nic z tym nierobiłem, bo jest praktycznie niewidoczne. Sadząc po poprzednich postach jest to wada fabryczna.

*

Offline PaDo

  • **
  • 240
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Chat B5330
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 02, 2008, 20:20:20 »
widze, ze problem chyba bedzie dotyczylniedlugo kazdego posiadacza p750... to sie nadaje chyba juz do rzecznika praw konsumentow...a moze poproscie PDAClub, zeby tez zadzialal w tej sprawie...mysle, ze ASUSowi nie bedzie zalezalo na zlej opini na portalu, wiec moze cos pomoze....ot takie luzne przemyslenia...

*

Offline DRiKu

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P750 8GB SanDisk + HTC HD2 "Leo"
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 04, 2008, 17:04:07 »
Panowie !  :P  :P  ale jaja  :grin:  :grin:  :grin: he he albo mi sie wydaje abo juz jestem przewrażliwiony http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=13816 liczac od góry patrzcie na 4 duże zdjęcie (5 począwszy od zdjatka klawiszy numerycznych) widać jakiś cień .... jakby to nasze felerne pękniecie   :E  :E Pozdro.
 
Mój popękany asusek jest od wczoraj w serwisie w Koszalinie i od rana ma status: Final Testing() a i dostałem odp. na moja skargę dotyczaca "zawyżonych kompetencji" w telefonicznym serwisie cyt: "...Przepraszam pana za osobę która wprowadziła Pana w blad i mam nadzieje ze nie będzie to rzutowało na dalszy kontakt i współprace z nasza firma.

W razie jakichkolwiek pytań i watpliwosci zachecam do kontaktu majlowego lub osobistego przez centrum pomocy technicznej."


 Poprawka!!! TO JEST PEKNIENCIE! dobrze widoczne na jeszcze jednym zdjatku niżej. Pozdro

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 05, 2008, 22:11:39 »
Witam witam po przerwie:)
Wlasnie moj laptop wrocil z serwisu asusa, i chyba powoli czas na p750, pekniecie jest jak dzwon w tym momencie sa juz przegrani:)

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 06, 2008, 01:00:51 »
Mam P750 od 28.08.2008 i niestety po 3 dniach mam pęknięcie, mail na vip.asus (z zapytaniem czy to zostało poprawione w nowych obudowach) nie dostałem odp. tylko maila do serwisu chyba juz wiedza o usterce fabrycznej a mimo to dalej sprzedaja co wiąże sie z utajona usterka przez producenta.( nie pamiętam dokładnie który to paragraf KC). Mam nadzieje ze maja juz rozwiązanie problemu a nie wymiana na taka sama.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2008, 16:09:45 wysłana przez jaro666 »

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 08, 2008, 17:16:38 »
Dzisiaj, własnie przed chwilą Asus pojechał kurierem na "operację" Jak otrzymam jakąś wiadomośc to dam znać.
Acer n311 /WM6/
HTC Touch-Elf/WM6/ (juz wymieniony na... to co poniżej)
Asus P750 /WM6/

*

Offline DRiKu

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P750 8GB SanDisk + HTC HD2 "Leo"
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 08, 2008, 18:53:27 »
Dzisiaj moja mama odebrała mojego asuska od kuriera który przywiozl go z serwisu. Jak twierdzi pekniec żadnych nie widzi i nie pobrali tez kasy za transport i ekspertyze. Z tego wnoszę ze uznano mi te reklamacje! JEST TYLKO JEDEN BOL! Żadnej dokumentacji ze tel. był w serwisie oraz co w nim zostało zrobione - w przesyłce nie było :(  Trochę to dziwne ale... Zastanawiam sie, co zrobić z tym fantem? Może zajmę sie tym po przyjeździe do kraju na urlop  :E  :E  :E  Pozdro! 

*

Offline PaDo

  • **
  • 240
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Chat B5330
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 08, 2008, 19:06:50 »
dokumentacja naprawy przychodzi na maila.....

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 09, 2008, 12:03:45 »
Szanowni,

przez przypadek znalazłem ten wątek. Mam ten sam problem. Sprzęt wysłałem do serwisu, czekam aż wróci. Zanim posłałem p750 wysłałem do asusa zdjęcia i otrzymałem taką odpowiedź:
"Po obejrzeniu zdjęć serwis wstępnie kwalifikuje tą usterkę jako podlegającą naprawie gwarancyjnej, jednak jeśli serwis stwierdzi jakiekolwiek ślady świadczące o możliwości powstania usterki w wyniku uderzenia bądź upadku, serwis poinformuje Pana o zaistniałej sytuacji. "

Mam zatem nadzieję, że mi wymienią obudowę. Nie rozwiązuje to jednak faktycznie problemu.
Poprosiłem też mailowo człowieka z serwisu asusa o komentarz w tej sprawie. Jak coś dostanę to też tu zamieszczę.

-PiotReq-

*

Offline DRiKu

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P750 8GB SanDisk + HTC HD2 "Leo"
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 09, 2008, 13:51:10 »
Zwracam honor serwisowi ASUS"a. Jest! dokumetacje tez dostalem tak jak napisal PaDo - na maila. Wiec czeka mnie teraz mily i spokojny urlop.  :D  :D  :D Pozdrawiam wszystkich!

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 09, 2008, 15:43:25 »
U mnie też wygląda na to, że naprawili (status na www jest już "Repair Finished"). Zatem czekam na przesyłkę.

A oto info jakie dostałem od człowieka z Asusa:
"Urządzenie zostało wczoraj przyjęte do naprawy. Dłuższy czas wyświetlania statusu Final Testing mógł być związany np. z opóźnieniem odświeżania bazy danych. W tym momencie widzę już że naprawa została zakończona. Jeszcze dzisiaj przesyłka powinna wyjść z serwisu.
 
A co do obudowy to są one wymieniane na nowe części w których zaistniała sytuacja nie powinna się powtórzyć."

Ciekawe czy te nowe obudowy są trwalsze?

-PiotReq-

*

Offline flesiek

  • 49
  • Sprzęt: Asus P750
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 12, 2008, 12:24:43 »
dzis zauwazylem to samo!!! :(:(:(

*

Offline Rybson

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC LEO, HTC ONE m8
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 12, 2008, 13:35:08 »
Asusa kupiłem 18.06.2008 rok . Po około  2-ch tygodniach wystapiło pęknięcie w lewym górnym rogu. Zgłosiłem sprzęt do naprawy. Kurier przyjechał do mnie we wtorek. Z tego co wiem sprzęt pojechał do naprawy do Koszalina. W następnym tygodniu w poniedziałek kurier zwrócił mi sprzęcik. Telefonicznie kontaktowałem sie z serwisem, facet stwierdził, że jest to wada fabryczna obudowy, po zmienie której nie ma już takiego problemu. Od tego czasu wszystko śmiga jak należy

Bez żadnego problemu naprawiają takie usterki i wcale długo się nie czeka!
Rybson

*

Offline flesiek

  • 49
  • Sprzęt: Asus P750
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 12, 2008, 13:44:35 »
a gdzie zglosiles???

*

Offline Pułkownik

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: AsusP750 AM3,4,5, iGo
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 12, 2008, 14:03:38 »
a gdzie zglosiles???

Najlepiej skontaktować się telefonicznie, przynajmniej ja tak zrobiłem... Później gość dał mi maila na ktorego miałem wysłać fotki i odpisał że "prawdopodobie" będzie to uznane jako gwarancyjne. Kazał się zarejstrować w serwisie Asusa http://www.asus-polska.pl/serwis/ poczekać na numer RMA, zamówić kuriera i wysłać! Ja właśnie czekam na kuriera :) Wszystkie dane dotyczące przesyłki przychodzą w mailu :). Pozdrawiam!

*

Offline flesiek

  • 49
  • Sprzęt: Asus P750
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 12, 2008, 14:19:16 »
ok wypelnilem zgloszenie!
zobaczymy czy cos ruszy! pewnie dopiero w poniedzialek!
napisze co i jak! ;)
nawet sie powolalem na nasze forum ze nie jestem sam i te wade ma wilu uzytkownikow tego modelu!! ;)

*

Offline blu84

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE Z520i  :mrgreen:,N900, MDA-PRO, Asus P565
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 12, 2008, 14:29:20 »
teraz wychodzi na to ,że jak się zakupi P750 to można spokojnie liczyć się z wysyłką do serwisu...ehh /jeszcze się zastanowię nad kupnem/

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 15, 2008, 12:23:48 »
No i asusik juz w domu ..... (równo 7 dni :-)))))Własnie odebrałem od kuriera i wyglada,że jest ok....Chociaz z tego co widze obudowa (ta srebrna taśma opasujaca go) jest inna niz byla przedtem. Z boku jest napis "P750 3,5G pda phone" i tego napisu własnie nie kojarzę... spasowanie tez jest trochę "nie halo" większy odstęp pomiędzy klawiszm start pomiędzy obudową niz był kiedys i lekko przechylony-wystajacy własnie ten klawisz. Chociaż wszystko raczej działa bez zarzutu.Na razie nic z tym nie robię.Poczekam...
Acer n311 /WM6/
HTC Touch-Elf/WM6/ (juz wymieniony na... to co poniżej)
Asus P750 /WM6/

*

Offline alexjaslo

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S i poczciwa Łomnia
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 15, 2008, 13:37:03 »
No i asusik juz w domu ..... (równo 7 dni :-)))))Własnie odebrałem od kuriera i wyglada,że jest ok....Chociaz z tego co widze obudowa (ta srebrna taśma opasujaca go) jest inna niz byla przedtem. Z boku jest napis "P750 3,5G pda phone" i tego napisu własnie nie kojarzę... spasowanie tez jest trochę "nie halo" większy odstęp pomiędzy klawiszm start pomiędzy obudową niz był kiedys i lekko przechylony-wystajacy własnie ten klawisz. Chociaż wszystko raczej działa bez zarzutu.Na razie nic z tym nie robię.Poczekam...

Ja mam ten napis od poczatku,wiec nie wiem dlaczego ty nie miales ? Mozesz zalaczyc jakies foto tego odstajacego klawisza ?
Pozdro

*

Offline flesiek

  • 49
  • Sprzęt: Asus P750
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 15, 2008, 14:32:43 »
ja rowniez mam napis od poczatku!

*

Offline Rybson

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC LEO, HTC ONE m8
Asus p 750 pękająca obudowa
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 16, 2008, 11:53:52 »
Mam pytanie !
Kupiłem Asus p 750 . W ciągu ostatniego miesiąca sprzęt był dwa razy w serwisie w Koszalinie. Raz pękła obudowa przy kamerce, następnie metalowa listwa biegnąca na około obudowy. Naprawiono . Po tygodniu stwierdziłem że kolejny raz pękła obudowa przy kamerce to już trzeci raz. Wysłałem juz info do Asusa  czekam na kuriera. :-(

moje pytanie

 z tego co wiem asus wymienia sprzęt na nowy jeżeli w ciągu trzech miesięcy jest trzy razy usuwana  taka sama wada
czy to dotyczy  także  telefonów , pytam ponieważ facet w serwisie powiedział mi że tylko w grę wchodzą notebooki
Rybson

*

Offline flesiek

  • 49
  • Sprzęt: Asus P750
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 17, 2008, 13:34:05 »
ok przyslali mi nr zgloszenia i zamawiam kuriera!
zobaczymy co dalej!
dam znac!

*

kajetanpg92

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 17, 2008, 16:30:26 »
u mnie to wygląda tak  http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/pknita-obudowa-asusp750 pęknięcie jest przy rysiku.  :mad:

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 17, 2008, 17:06:57 »
A u mnie tak wygląda próba obejrzenia Twojego pęknięcia:

www.k750i.republika.pl/asus/wirus.jpg


Ściągnąłem i wrzuciłem tutaj: www.k750i.republika.pl/asus/DSC02987.JPG

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 17:11:53 wysłana przez sp4ubw »

*

Offline flesiek

  • 49
  • Sprzęt: Asus P750
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 17, 2008, 23:19:30 »
damn!!!!
przy twoim mojego nie ma!!! :P