Nowy P750?

  • 1 Odpowiedzi
  • 2681 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline GISman

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P535, Asus 639, GSmart 1205, MobileMapper 10
Nowy P750?
« dnia: Październik 25, 2011, 20:36:44 »
Jakoś nie mogę się doszukać stosownego topicu...
P750 to już leciwy model, prawie 4 lata, ale nadal wartościowy - oparcie na ostatnim dobrym WM [bez zboczenia w stronę fono-palucho-manii], prawie kompletne wyposażenie [brak tylko FM i minijacka], przydatny soft w zestawie. Po ostatnim rozczarowaniu z DualSIMowym GSmartem, który okazał się taką-sobie komórką z wepchniętym na siłę WM, rozważam powrót do Asusa, bo niestety w P535 powoli wysiada zasilanie. Wiadomo że model od dawna nie jest produkowany, ale być może u dystrybutorów zostały jakieś "przeterminowane zapasy". Np. czy ktoś się zetknął z tym:
http://allegro.pl/nowy-asus-p750-wm-6-5-qvga-destinator7-sklep-i1882306890.html
Czy to tajwański orginał czy "poprawiony" po sąsiedzku w Chinach? Czy ze sklepu przychodzi pudełko ze sprzętem, czy ścinkami gazet? Cena jest dość atrakcyjna, w momencie wejścia na rynek było dwa razy drożej - oczywiście trzeba brać poprawkę że to "staroć" ;)
CzareK

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: Nowy P750?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2011, 21:38:46 »
Że staroć to jedno. Ten fonik ma jeszcze inne wady do najgorszych należy niestety pękająca obudowa w narożnikach. Pęka zupełnie bez przyczyny po prostu kruszy się. Na swoim miałem dwie, z czego pierwsza oryginalna zaczęła pękać już chyba po 3 miesiącach. Wysłałem fona i wymienili mi na gwarancji obudowę jednak na wymienioną dostałem już tylko 1 czy 3 m-ce gwarancji. Oczywiście po 3 m-cach nowa obudowa zaczęła w narożnikach się rozpadać. Kolejną wadą jest niestety mała pamięć RAM bo tylko 64MB co wystarcza dla samego fona i jego aplikacji, ale jak wgrasz już AM to niestety bywają zwisy i to w najmniej odpowiednich momentach :D. Wgranie S2U2 do blokowania ekranu również zabierało trochę RAM-u więc generalnie jest to trochę kłopotliwe.

Poza tymi rzeczami w sumie byłem zadowolony z tego fonika. Świetne jest połączenie klawiatury telefonicznej z dotykowym ekranem co bardzo mi odpowiadało. No i umiejscowienie rysika jest super. Samsungi jakoś nie wpadł na to by zrobić tak samo i swój rysik dają bimbający na sznureczku.

Ale jest to moja opinia i nie każdy może się z tym zgodzi. Tak czy siak mój P750 w sumie ze względu na obudowę przeszedł po 4 latach na emeryturę.