Asus P 750 wzmocnienie GPS

  • 3 Odpowiedzi
  • 3688 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sobekas

  • 2
  • Sprzęt: Asus P750
Asus P 750 wzmocnienie GPS
« dnia: Marzec 04, 2011, 10:28:14 »
Witam uprzejmie wszystkich. Z racji że często korzystałem i korzystam z zasobów tego forum, chciałbym i ja coś wnieść do niego.
Dokładnie chodzi mi o sposób jakim można ZDECYDOWANIE poprawić szybkość łapania sygnału GPS w tym świetnym telefonie.
Zaznaczam że testowałem to co teraz napisze i telefon łapie sygnał na otwartej przestrzeni jakieś najmniej 10-cio krotnie szybciej jak nie więcej. Poprzednio bez zmontowanej anteny w tym samym miejscu łapał sygnał około 2 -3 minut.
Teraz po dniu przerwy rano włączam telefon, uruchamiam Trawel og i mam sygnał z pozycją po około 7 s do 10 s..Naprawdę to działa.
Poniżej przedstawiam co zrobiłem.
Folie jaką zastosowałem to zwykła folia kuchenna do pieczenia i świetnie się dopasowała do korpusu telefonu. Sama robota jest wyjątkowo łatwa, trzeba tylko umiejętnie przylutować ją do już istniejącej anteny w tym PDA ...na zdjęciach widać co i jak...pozdrawiam i polecam bo różnica jest kolosalna. Z resztą wyraźnie widać po zdjęciu pokrywy telefonu ile tam jest miejsca na antenę GPS a ile zajmuje fabryczna antena, która jest kreseczką śmieszna raczej, teraz pod względem GPS mój Asus wygląda zupełnie inaczej.
Pozdrawiam Tomek.

*

Offline v3ct0r

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P750, MIO P560
Odp: Asus P 750 wzmocnienie GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2011, 14:40:46 »
jeszcze jak byś napisał jak zdjąć ten plastik żeby go nie połamać :ok:

*

Offline sobekas

  • 2
  • Sprzęt: Asus P750
Odp: Asus P 750 wzmocnienie GPS
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2011, 14:52:17 »
Rygle sa z prawej i lewej strony tego plastiku...trzeba leeko podwarzyć w miejscu styku z klapka barerii....
Póxniej pomału odginac i wyskocza te zatrzaski i bedziesz w domu..starej anteny nie demontuj tylko sie do niej wlutuj..działa rewelcja...widzi po 8 satelit i sygnał silniejszy jest o raz jeszcze..bez problemu do połowy krechy wskaznika...pzdr..

Odp: Asus P 750 wzmocnienie GPS
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2011, 17:36:51 »
lutowałeś tylko w jednym miejscy tak jak na zdjęciu ?