Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy

  • 19 Odpowiedzi
  • 16211 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2010, 22:36:54 »
Prawie sto tysięcy pobrań dziennie - to robi wrażenie. Ciekawe jak długo tak pociagną?
Infrastrukturę muszą mieć po byku, bo mimo takiego obciążenia mapy się ściągają
pełną przepustowością łacza :ok:

*

Offline errorx

  • 16
  • Sprzęt: E71 & HTC Universal
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2010, 10:52:52 »
Wszystko fajnie ale szkoda że właściciele wcale nie słabych telefonów bez fp2 zostali zostawieni na lodzie. Wg mnie nielogiczny ruch, mogli opanować większość rynku a tak mają "tylko" bardzo popularną nawigację.

Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2010, 11:31:37 »
Wszystko fajnie ale szkoda że właściciele wcale nie słabych telefonów bez fp2 zostali zostawieni na lodzie. Wg mnie nielogiczny ruch, mogli opanować większość rynku a tak mają "tylko" bardzo popularną nawigację.
Cierpliwości, przecież napisali że sukcesywnie będą dodawać kolejne modele telefonów. Zobacz co by się działo jakby wypuścili też na N95, E71 i N82 w tym samym momencie, było by z 5 mln pobrań :) w ciągu tygodnia.

*

Offline errorx

  • 16
  • Sprzęt: E71 & HTC Universal
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2010, 20:13:30 »
Cierpliwości, przecież napisali że sukcesywnie będą dodawać kolejne modele telefonów. Zobacz co by się działo jakby wypuścili też na N95, E71 i N82 w tym samym momencie, było by z 5 mln pobrań :) w ciągu tygodnia.

Moja wypowiedz opieralem na wywiadzie z jednym z waznych ludzi w nokii ktory stwierdzil ze nie bedzia wspierac urzadzen bez fp2.
Poczekamy zobaczymy, popytalem dzisiaj googla i przewija siecos o marcu wiec chyba jest nadzieja.

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2010, 02:05:54 »
dzisiaj sciągnąłem Ovi  (  v3,01wk44)  do N95 zainstalwałem  tylko że licencje pokazuje na siedem dni ważna
i jest opcja kupna
to nie rozumie co jest, czy tylko na wybrane modele (te z www menu ovimaps) mapy są za darmo, to by było dziwne
wie ktoś coś na ten temat??
a może licencje zawsze będzie pokazywać na 7dni?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 02:11:54 wysłana przez malik »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2010, 11:12:09 »
Darmowa licencja jest z Ovi v3.03 10wk01.

Tutaj masz modele, chociaż Twojego nie widzę.

http://maps.nokia.com/ovi-services-and-apps/ovi-maps/downloads?lid=nav_navq1_link_getthelatest_other_na&ca=navq1&t=nav&intc=nokiacommaps-fw-ilc-na-acq-na-europenokia-g0-19-getthelatest_101#/default/

PS. Ja mam xm5800 ale też m nie chodziło póki nie zaktualizowałem oprogramowania telefonu do najnowszego.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2010, 11:24:20 »
dzisiaj sciągnąłem Ovi  (  v3,01wk44)  do N95 zainstalwałem  tylko że licencje pokazuje na siedem dni ważnai jest opcja kupna, to nie rozumie co jest,

Darmowa jest dopiero wersja 3.0.3 :!:
Na stronie Ovi pisze wyraźnie, że jest obecnie dostępna dla 11 modeli telefonów:
Nokia X6, Nokia N97 mini, Nokia N97, E72, E55, E52, Nokia 6730 classic,
Nokia 6710 Navigator, Nokia 5800 Xpressmusic, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5230

Lista modeli ma być w najbliższych tygodniach rozszerzona,
ale nie podają ani kiedy dokładnie, ani o jakie modele.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2010, 11:35:54 »
żeby nie dali do n86 to już są jaja
a wydawało by się że nokia zmieniła podejście, a oni dalej jakieś chore triki stosują


*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2010, 21:17:02 »
Kolego, sprawa jest banalnie prosta :)
Jakby dali do wszystkich Nokii to ilość ściągnięc na raz rozwaliłby ich system. Cierpliwosci. Na razie dodają do najnowszych. Myslę, że potem będzie i do starszych ;)

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2010, 01:03:57 »
jeśli tak by było to fajnie , ale dlaczego nie ma potwierdzenia
że np w niedługim czasie, albo pracujemy na wersjami do tel ........
a tu nic z ich strony

Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2010, 10:58:21 »
jeśli tak by było to fajnie , ale dlaczego nie ma potwierdzenia
że np w niedługim czasie, albo pracujemy na wersjami do tel ........
a tu nic z ich strony
Są takie słowa z ich strony, że na kolejne modele pojawi się wkrótce.

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2010, 14:38:41 »
Przedstawiciel Nokii przekazał mi raczej niewesołą wiadomość, że Nokia rozszerzy ilość telefonów obsługujących najnowsze mapy, ale o... nowoprodukowane aparaty. Nie będzie wspierać starych modeli.
Mam jedynie nadzieję, że ta plotka się nie potwierdzi

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2010, 15:06:28 »
Witam.

Zainstalowałem sobie Ovi Maps zgodnie z instrukcją na stronie Nokii (wybór telefonu, sms z linkiem itd. ). Tyle, że w managerze aplikacji mam Ovi Maps ale też mam Nokia Maps, które były wcześniej a nie mogę ich znaleźć w aplikacjach. O co z tym chodzi?

Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2010, 05:35:42 »
dzisiaj sciągnąłem Ovi  (  v3,01wk44)  do N95 zainstalwałem  tylko że licencje pokazuje na siedem dni ważna
i jest opcja kupna
to nie rozumie co jest, czy tylko na wybrane modele (te z www menu ovimaps) mapy są za darmo, to by było dziwne
wie ktoś coś na ten temat??
a może licencje zawsze będzie pokazywać na 7dni?

Dziś jest 25.02. a więc 14 dni od twojego wpisu - pytanie: działa ci nadal nawigacja za free?

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2010, 09:48:32 »
Dziś jest 25.02. a więc 14 dni od twojego wpisu - pytanie: działa ci nadal nawigacja za free?

Raczej nie będzie działać. Poprzednie wersje map (czyli wszystko poniżej v. 3.03) działają tylko przez określony czas od pierwszego uruchomienia nawigacji, tzn. trasę można sobie wyznaczać do końca świata, ale jak rozpoczniesz jazdę, to od tego momentu masz zdaje się 10 dni na darmowe korzystanie z navi - potem owszem, możesz korzystać, jak zapłacisz. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się, że nawigacja piesza nie miała takiego ograniczenia.

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2010, 11:49:21 »
Przedstawiciel Nokii przekazał mi raczej niewesołą wiadomość, że Nokia rozszerzy ilość telefonów obsługujących najnowsze mapy, ale o... nowoprodukowane aparaty. Nie będzie wspierać starych modeli.
Mam jedynie nadzieję, że ta plotka się nie potwierdzi
to ja w takim razie wstrzymuje sie z kupnem n86 , zresztą już mi się nie podoba to ich mieszanie i niestawianie sprawy jasno , jaja sobie robią z użytkowników/klientów czy co?? na pewno to mi nie wygląda na profesjonalne podejście  :evil:

Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2010, 12:50:48 »
Przecież oni chcą jak najwięcej zarobić, a jak CIę zmusić do kupna nowego telefonu, skoro stary nadal dobrze dzwoni.
Robią to w ten sposób, że do nowych produktów dodają przysłowiową marchewkę  w postaci darmowej nawigacji, bo w zasadzie poza tym jakichś znaczących nowości obecne telefony Nokii nic nowego nie wnoszą, w zasadzie odsmażane kotlety w nowych obudowach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2010, 11:43:24 wysłana przez Mindzik »

Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2010, 17:59:01 »
Dzwoniłem dziś na infolinię Nokii i okazuje się, że dla mojej E66 na chwilę obecną oczywiście nie ma bezpłatnych map ovi, więc jeśli mam kaprys nawigować telefonem, to muszę sobie wykupić abonament. Podobno Nokia szykuje aktualizacje dla kolejnych "około 15 modeli", ale nie wiadomo do jakich. Nie mogę Nokii przebaczyć, że naciągnęli na zainstalowanie i konfigurację tego całego badziewiastego ovi, który nie jest mi do niczego potrzebny i tylko marnuje zasoby mojego notebooka. Szczytem bezczelności tego bełkotu reklamowego jet to, że posiadacze "innych kompatybilnych telefonów" są linkowani do dalszej instalacji ovi bez uprzedzenia o konieczności opłaty abonamentu.

obecne telefony Nokii nic nowego nie wnoszą, w zasadzie odsmażane kotlety w nowych obudowach.

Jak dla mnie, to jeśli navi dla mojej E66 zostanie płatna, to jest to z całą pewnością mój ostatni fiński kotlet.

Odp: Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2010, 11:57:46 »
jeśli tak by było to fajnie , ale dlaczego nie ma potwierdzenia
że np w niedługim czasie, albo pracujemy na wersjami do tel ........
a tu nic z ich strony
Są takie słowa z ich strony, że na kolejne modele pojawi się wkrótce.
No i z tymi dodatkowymi starszymi modelami Nokii(N95, N82) chyba nie będzie tak różowo i wkrótce nie zostaną dodane do darmowej nawigacji.
Jedyny plus to ze spadła cena abonamentów i teraz 30 dni kosztuje 11.99 zł, a rok 40.99 zł.