Ovi Maps v3.04

  • 80 Odpowiedzi
  • 59920 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 16, 2010, 23:17:34 »
a dwa to po takim producencie jak NOKIA spodziewałbym się czegoś więcej nież od reklamy producenta proszku czy jakimś chińskim producencie , widać czasy już się kompletnie zmieniły...

A ja się nie spodziewam więcej (a nowych Nokii trochę miałem w rękach) i masz rację - czasy się kompletnie zmieniły.

no i właśnie o tym mówie i tu się zgadzam w 100%, stąd właśnie moje rozczarowanie że NOKIA to już nie ta super NOKIA tylko kolejny producent fonów jak samsung LG czy HTC a może nawet gorszy.
Reasumując do poważnej nawigacji OVI Maps i Nokia się nie nadaje , weekendowy wypad za miasto ok, ale wyjazd do np Francji to już brawura ;)

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 17, 2010, 13:26:55 »
Reasumując do poważnej nawigacji OVI Maps i Nokia się nie nadaje , weekendowy wypad za miasto ok, ale wyjazd do np Francji to już brawura ;)

No i tutaj możesz się zdziwić. Jeździłem trochę właśnie z Ovi (jeszcze poprzednia wersja 3.03) w Niemczech i nigdy mnie nie zawiodła, więc jeżeli sam nie testowałeś tych map za granicą, to raczej nie powinieneś się w tym temacie wypowiadać. Obsługa nawigacji sama w sobie jest faktycznie niedopracowana (może w kolejnych wersjach coś zmienią), routing w Polsce też pozostawia wiele do życzenia, ale akurat za granicą sprawdza się rewelacyjnie. Poza tym weź pod uwagę, że (powtarzam to już któryś raz z kolei) jest to produkt darmowy, bez konieczności wykupywania corocznych licencji, więc można mu trochę wybaczyć. A jeżeli kupowałeś telefon tylko i wyłącznie dlatego, że dawali coś darmowego, a nie dla samego telefonu, to gratuluję poczucia humoru. Aha i jeszcze jedno. Pamiętaj, że tutaj masz nawigację (szczególnie pieszą) na cały świat, więc jak się wybierzesz gdzieś na wycieczkę, to możesz sobie wcześniej załadować mapy danego kraju i masz zawsze pomoc "w ręku". Moim zdaniem, to wielki pozytyw Ovi.

*

Offline jagga68

  • **
  • 187
  • Sprzęt: NR460 + AM EU, Nokia E52 + Ovi Maps, HTC Desire S
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 17, 2010, 15:26:40 »
Reasumując do poważnej nawigacji OVI Maps i Nokia się nie nadaje , weekendowy wypad za miasto ok, ale wyjazd do np Francji to już brawura ;)

Wręcz dokładnie na odwrót, wyjazd do Francji ok, weekendowy wypad za miasto to brawura  B)

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 18, 2010, 09:37:58 »
Załadowanie map=załadowanie POI  :wink:

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 18, 2010, 09:45:23 »
Załadowanie map=załadowanie POI  :wink:

Nowe mapy - zdeycdowanie więcej POI
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 23, 2010, 10:55:16 »
Dostałem kilka dni temu od Nokii dziwnego smsa z linkiem, pod który jeszcze nie odważyłem się kliknąć  :mrgreen: o następującej treści:
Chcesz przyspieszyć działanie nawigacji Ovi Mapy? Pobierz nową aktualizację ze strony www.nokia.mobi/maps/mn1 i zyskaj szybsze działanie oraz pozycjonowanie.
Czy ktoś dostał podobnego smsa ? Myślałem, że wszelkie nowości będą udostępniane oficjalnie na stronie Nokii, jako nowa wersja programu, ale sprawdzałem i na stronie nic takiego nie ma.

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:50:19 »
też takiego dostałem, ale ja sprawdziłem przez aplikacje 'akualizacja oprogramowania' i nic nowego nie ma , dajcie spokój z tą nokią!
ostatnio z gliwic do chorzowa przez katowice mnie poprowadziła, w końcu przy zjeździe na 1000lecie nie wytrzymałem i zjechałem, bo ona dalej mnie do centrum prowadziła, tak żebym postał w korkach. Najlepsza jest opcja informacji o ruchu LOL
Polecam pojeździć na tym szajsie po znanych rejonach, to się wtedy człowiek dowiaduje ile warte jest to coś

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 23, 2010, 13:14:43 »
Polecam pojeździć na tym szajsie po znanych rejonach,

Chyba jednak nie za bardzo orientujesz sie do czego służy nawigacja samochodowa. Osoba, która zna okolice dobrze wie czego sie moze spodziewać i nie ma takiej nawigacji, ktora bedzie prowadzila Cie lepiej lub nawet tak samo dobrze po znanym Ci terenie. Nawigacja sluzy do dojechanie w miejsce, ktorego nie znamy - moze bedziemy dluzej jechali, ale glownym zadaniem jest samo dojechanie do celu. Lepiej, jesli bedzie to sie odbywac szybkimi drogami, ale to tylko program komputerowy. Nie istnieje zaden program, ktora bedzie Cie prowadzil tak jak bys sobie tego zyczyl ze znajomoscia charakterystyki miasta. Zrob sobie bardzo prosty eksperyment - jak bedziesz jechal do miejsac ktorego nei znasz, to sprobuj dojechac do niego szybciej nie z uzyciem nawigacji.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 13:16:54 wysłana przez temp333 »

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 23, 2010, 13:34:56 »
Polecam pojeździć na tym szajsie po znanych rejonach,

Chyba jednak nie za bardzo orientujesz sie do czego służy nawigacja samochodowa. Osoba, która zna okolice dobrze wie czego sie moze spodziewać i nie ma takiej nawigacji, ktora bedzie prowadzila Cie lepiej lub nawet tak samo dobrze po znanym Ci terenie. Nawigacja sluzy do dojechanie w miejsce, ktorego nie znamy - moze bedziemy dluzej jechali, ale glownym zadaniem jest samo dojechanie do celu. Lepiej, jesli bedzie to sie odbywac szybkimi drogami, ale to tylko program komputerowy. Nie istnieje zaden program, ktora bedzie Cie prowadzil tak jak bys sobie tego zyczyl ze znajomoscia charakterystyki miasta. Zrob sobie bardzo prosty eksperyment - jak bedziesz jechal do miejsac ktorego nei znasz, to sprobuj dojechac do niego szybciej nie z uzyciem nawigacji.

masz racje, nawigacji używam od chyba ponad pięciu lat ale pewnie wogóle nie wiem do czego służy.
fajnie że mi wytłumaczyłeś :D

a tak poważnie , to chyba każdy zdaje sobie sprawę z tych oczywistych rzeczy o których piszesz. Mi chodziło o to że jak jeździsz po znanym terenie właśnie wtedy możesz ocenić trafność wytyczania trasy przez algorytmy nawigacji. Oczywiście żadne nie poprowadzi cię skrótami które znasz we włsnym mieście, ale będziesz wiedział jak cię prowadzi, które są główne drogi, czy były takie same ale szybsze itd itp

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 23, 2010, 14:38:39 »
malik: a nie szkoda twoich nerwów na tak błahy temat jak nawigacja Nokii ? :mrgreen: Odpuść sobie i jak nie chcesz z nią jeździć, to nie jeździj. Trochę więcej luzu  :ok:

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 23, 2010, 14:49:29 »
no co Ty , ja się nie denerwuję :)
po prostu opisuję co mi w niej przeszkadza w pewnym stopniu ku przestrodze dla innych, nie wieszam psów na tej Ovi Maps, i nadal jej używam, ale piszę jak jest, bo jeśli jakiś produkt chce się nazywać nawigacją, a za nawigację uważam TT, iGo , AM , to trzeba oddać szacunek regularnemu oprogramowaniu do nawigacji i jasno powiedzieć że Ovi Maps nawigacją nie jest, koniec kropka  .

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2010, 16:01:29 »
masz racje, nawigacji używam od chyba ponad pięciu lat ale pewnie wogóle nie wiem do czego służy.
fajnie że mi wytłumaczyłeś :D

a tak poważnie , to chyba każdy zdaje sobie sprawę z tych oczywistych rzeczy o których piszesz. Mi chodziło o to że jak jeździsz po znanym terenie właśnie wtedy możesz ocenić trafność wytyczania trasy przez algorytmy nawigacji. Oczywiście żadne nie poprowadzi cię skrótami które znasz we włsnym mieście, ale będziesz wiedział jak cię prowadzi, które są główne drogi, czy były takie same ale szybsze itd itp

Pewnie, że są lepsze i gorsze programy, ale z praktyki wiem że tam gdzie jeden spisuje się dobrze inny spisuje się źle i odwrotnie. Mówisz, że dla Ciebie nawigacjami są Automapa czy IGO - owszem, Ja też używałem tych dwóch programów i każdy z nich przynajmniej po kilka razy prowadził mnie dość dziwnymi jak dla mnie ścieżkami. Ovi Maps na codzień nie używam, ale po prostu nie chce mi się wierzyć że w jakiś naprawde szczególny sposób odstaje od reszty programów. Ja podchodze do nawigacji z dystansem, bo jak narazie nie spotkałem programu któy byłby idealny i prowadził mnie zawsze tak jak ja chce.

Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 30, 2010, 23:24:24 »
Wręcz dokładnie na odwrót, wyjazd do Francji ok, weekendowy wypad za miasto to brawura  B)

witam wszystkich
dokładnie!
ovi nie wymiata jak automapa, ale telefon jest głównie do telefonowania, jeśli ma navi to już bonus

rok temu ovi maps poprowadził mnie bezbłędnie po francji i szwajcarii - tylko dzięki temu znalazłem po ciemku swój hotelik gdzieś w jakimś wygnajewie francuskim - jedyna wada to długie szukanie fixa na początku - potem jest już idealnie jak na darmową usługę-ale narzekanie to nasza narodowa cecha przecież :)

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 30, 2010, 23:36:53 »
Wręcz dokładnie na odwrót, wyjazd do Francji ok, weekendowy wypad za miasto to brawura  B)

witam wszystkich
dokładnie!
ovi nie wymiata jak automapa, ale telefon jest głównie do telefonowania, jeśli ma navi to już bonus

rok temu ovi maps poprowadził mnie bezbłędnie po francji i szwajcarii - tylko dzięki temu znalazłem po ciemku swój hotelik gdzieś w jakimś wygnajewie francuskim - jedyna wada to długie szukanie fixa na początku - potem jest już idealnie jak na darmową usługę-ale narzekanie to nasza narodowa cecha przecież :)

pierwsze to nie darmowa, tylko wkalkulowana już w cene telefonu, a newet jak darmowa to nie ma tu nic do rzeczy w ocenie jej funkcjonalności

po drugie czasy kiedy telefon był do telefonowania skończyły się kilka lat temu, chyba że mamy dzisiaj 2000 rok ;)

poza tym w pełni się zgadzam z Tobą, używac się jej da ale ....., ma sporo ale i wierz mi to nie narzekactwo tylko konkretna ocena z porównaniem do innych tego typu produktów


*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 01, 2010, 12:14:22 »
pierwsze to nie darmowa, tylko wkalkulowana już w cene telefonu, a newet jak darmowa to nie ma tu nic do rzeczy w ocenie jej funkcjonalności

Dla niektórych albo darmowa albo prawie darmowa.

po drugie czasy kiedy telefon był do telefonowania skończyły się kilka lat temu, chyba że mamy dzisiaj 2000 rok ;)

Ja jeden z telefonów używam tylko do dzwonienia. Zresztą do niewielu innych rzeczy się on nadaje...


używac się jej da ale ....., ma sporo ale i wierz mi to nie narzekactwo tylko konkretna ocena z porównaniem do innych tego typu produktów

W Polsce również używam AM, ale juz na Bałkanach OVI jest chyba bliżej do IGo i pochodnych niż do AM...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 01, 2010, 15:31:22 »
Ciekawe jakim cudem skoro mają mapy od tego samego dostawcy :ohreally:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 02, 2010, 13:19:09 »
Ciekawe jakim cudem skoro mają mapy od tego samego dostawcy :ohreally:

Nie wiem... Być może w momencie porównania mapy były jednak inne... W każdym razie liczbą POI w ostatnich mapach OVI jestem wręcz zaskoczony, przynajmniej w niektórych miejscach...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 31, 2010, 16:02:04 »
Pojawiła się nowa wersja aplikacji: 3.04 10wk32 b03, dostępna z poziomu aktualizacji oprogramowania w telefonie... Wersja ta m.in. poprawia działanie metody pozycjonowania: Wi-Fi/Sieć i jest przygotowana do wprowadzenia nowych usług w ramach Ovi Maps...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 16:58:48 wysłana przez adamdziaduch »

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 01, 2010, 09:44:01 »
Teoretycznie można również zrobić tą aktualizację przez Ovi Suite, ale u mnie pokazuje "Błąd połączenia z siecią" i dodatkowo "Nie można połączyć się z serwerem aktualizacji oprogramowania urządzenia". Tzn. samą aktualizację widać, ale podczas próby instalacji pokazuje się ten komunikat. Ktoś wie może dlaczego ? Czyżby się Nokii serwery przegrzały ? :wink:

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 01, 2010, 11:12:36 »
Z serwerami Nokii jest mniejszy, bądź większy problem od 4 miesięcy, do czego przyznaje się sama Nokia... A co do aktualizacji przez Nokia Ovi Suite, to, nie wiem z czego to wynika, ale zawsze są one dostępne z pewnym opóźnieniem w stosunku do aktualizacji z poziomu telefonu... U mnie takie komunikaty, jak u Ciebie się nie pojawiają, ale Ovi Suite nie wykrywa, iż jest dostępna aktualizacja Ovi Maps... Ale możesz też pobrać aplikację z angielskojęzycznej wersji strony Nokii (na "polskiej" stronie Nokii jeszcze przed chwilą dostępna była tylko poprzednia wersja aplikacji): http://europe.nokia.com/support/product-support/maps-support/compatibility-and-download
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 11:22:25 wysłana przez adamdziaduch »

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 01, 2010, 11:44:03 »
Wczoraj sprawdzałem na angielskiej stronie, ale jeszcze nie było. Dzięki za info. Dodatkowo zauważyłem, że dodali obsługę większej ilości modeli telefonów.

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 01, 2010, 12:04:34 »
...  Dodatkowo zauważyłem, że dodali obsługę większej ilości modeli telefonów.
Nie do końca tak jest, jak piszesz - to są tylko "zebrane w kupę" wszystkie (większość) modele telefonów, przy czym dla tych, dla których nie było wcześniej Ovi Maps z "darmową" nawigacją, nadal jej nie ma - jest możliwość pobrania poprzedniej wersji aplikacji (3.01), do której licencję nawigacyjną trzeba dokupić...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 12:10:12 wysłana przez adamdziaduch »

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 02, 2010, 10:02:39 »
A ja naiwny myślałem, że skoro prowadzi tam odnośnik do "darmowych map", to obejmuje już te wszystkie telefony  :S
A tak na marginesie to chyba nie ma jakichś rewolucyjnych zmian w tej wersji ?

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 02, 2010, 11:10:41 »
... A tak na marginesie to chyba nie ma jakichś rewolucyjnych zmian w tej wersji ?
Istotnych dla użytkownika zmian nie ma, no może poza tym, że usunięto (ponoć) parę błędów zawartych we wcześniejszej wersji... Tu masz trochę więcej informacji na ten temat: http://www.allaboutsymbian.com/news/item/12052_Ovi_Maps_34_gets_a_minor_updat.php
A w komentarzach do tego artykułu znajdziesz również takie, które dotyczą poruszonego przez Ciebie problemu aktualizacji przy pomocy Ovi Suite (m.in. kumunikat o błędzie połączenia sieciowego)...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2010, 11:14:18 wysłana przez adamdziaduch »

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 02, 2010, 11:31:05 »
No to czekamy na 3.05 - jak na razie kombinują chyba z jakąś betą. Może w nowej wersji poprawi się trochę wyznaczanie tras w Polsce (za granicą jest rewelacyjnie) i dojdą np. możliwości wgrywania swoich POI (i przy okazji np. konwersji z miplo)... ale się rozmarzyłem  :grin:

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 02, 2010, 11:57:12 »
No to czekamy na 3.05 - jak na razie kombinują chyba z jakąś betą. Może w nowej wersji poprawi się trochę wyznaczanie tras w Polsce (za granicą jest rewelacyjnie) i dojdą np. możliwości wgrywania swoich POI (i przy okazji np. konwersji z miplo)... ale się rozmarzyłem  :grin:
Ja czekam na nową wersję aplikacji, ale bardziej na nowe mapy - jak w Ovi Maps pojawią się te, aktualnie prezentowane na stronie Navteq, to, z pewnością, poprawi się też wyznaczanie tras... Zresztą teraz powinno być już tylko lepiej, bo Navteq, w końcu, na poważnie, zabrał się za Europę Centralną i Wschodnią - niedługo pewnie i sieć dróg i ich kategoryzacja, i dane adresowe będą znacznie dokładniej odwzorowane, niż dotychczas, i pojawią się, w końcu, od dawna zapowiadane informacje o ruchu drogowym...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2010, 12:00:26 wysłana przez adamdziaduch »

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 02, 2010, 12:52:01 »
Informacje o ruchu drogowym ? Ciekawe skąd mieliby je wziąć, przecież nie działa u nas TMC, a jeżeli będą się opierali na danych od użytkowników, jak to ma miejsce w AM, to nie wyjdzie z tego nic dobrego. Ale, pożyjemy, zobaczymy. Trzeba mieć nadzieję, że będzie to coś w miarę sprawnego i odzwierciedlającego rzeczywistość.

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 02, 2010, 12:59:26 »
Informacje o ruchu drogowym ? Ciekawe skąd mieliby je wziąć, przecież nie działa u nas TMC, a jeżeli będą się opierali na danych od użytkowników, jak to ma miejsce w AM, to nie wyjdzie z tego nic dobrego. Ale, pożyjemy, zobaczymy. Trzeba mieć nadzieję, że będzie to coś w miarę sprawnego i odzwierciedlającego rzeczywistość.
One już istnieją i są zawarte zarówno w mapach Navteq, jak i mapach Nokii, a obsługuje je firma Mediamobile Nordic (wcześniej Destia Traffic)... A TMC działa w Polsce już oficjalnie od kilku miesięcy i jest dostępne w niektórych modelach Navigona i Garmina... Inna sprawa to jakość zawartych w nim informacji... Tu masz link do informacji na ten temat: http://www.destiatraffic.pl/site/index.php?os=100&lan=pl&news=3711dfa8-ed9f-4ea3-990a-4ff6b63fdb5e&year=2010
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2010, 13:13:49 wysłana przez adamdziaduch »

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 02, 2010, 14:33:41 »
Jesteś pewien, że dla Polski też mają info o ruchu drogowym ? Poniżej wyciąg z instrukcji dla Ovi Map:

Aby łatwiej podróżować samochodem, korzystaj z aktualizowanych na bieżąco informacji o ruchu drogowym, asystenta pasa ruchu oraz ostrzeżeń dotyczących ograniczeń prędkości (dostępność zależy od kraju lub regionu).

A jeśli chodzi o TMC to zgadza się to co piszesz... że jest. Pytanie właśnie jak działa, gdzie działa i na ile są to dane wiarygodne. Druga sprawa to odpłatność za korzystanie z tej usługi. W Niemczech jest to zdaje się bezpłatne, ale już w innych krajach nie wszystkie informacje są przekazywane za darmoszkę. Dlatego też napisałem, że u nas jeszcze tego nie ma. To zresztą wygląda chyba podobnie do Traffica AM. Ale nie będę marudził ... jak wprowadzą je do Ovi Maps i jeszcze raczą o tym poinformować na polskiej stronie Nokii, to będzie można wypróbować.

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Ovi Maps v3.04
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 02, 2010, 19:26:06 »
Jesteś pewien, że dla Polski też mają info o ruchu drogowym ?... A jeśli chodzi o TMC to zgadza się to co piszesz... że jest. Pytanie właśnie jak działa, gdzie działa i na ile są to dane wiarygodne. Druga sprawa to odpłatność za korzystanie z tej usługi.
Tak, jestem pewny... A poniżej załączam "źródła" mojej pewności (2 obrazek dotyczy map Ovi Maps w wersji najnowszej, czyli 24.114)... A samo TMC działa "tak sobie" - w dużych miastach lepiej, poza nimi gorzej, ale biorąc pod uwagę, że Mediamobile to firma o uznanej marce (próbkę swoich możliwości prezentuje m.in. tu: http://www.v-trafic.com/ ), można mieć nadzieję, że i w Polsce będzie chciała podtrzymać dobrą opinię o swoich "produktach"... Co do odpłatności, to w tej chwili jest to usługa "dołączana" do wybranych modeli Navigona i Garmina, a w 2 połowie przyszłego roku ma stać się komercyjnym źródłem danych o ruchu drogowym dostępnym dla większości nawigacji, oczywiście po uprzednim wykupieniu subskrypcji na usługę. W przypadku Nokii (Ovi Maps) jest zupełnie inaczej - Nokia jest właścicielem Navteq, w tym i jego produktu zwanego Navteq Traffic, a dane przekazywane przez Mediamobile Nordic, dotyczące informacji o ruchu drogowym w krajach nadbałtyckich, są "częścią" Navteq Traffic - tak więc nie ma żadnego powodu, aby sądzić, że informacje o ruchu w Polsce będą udostępniane na innych zasadach, niż ma to miejsce obecnie, na przykład, w Niemczech, Francji, Finlandii itd... A, jak zapewne wiesz, tam są one udostępniane bezpłatnie...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2010, 19:56:07 wysłana przez adamdziaduch »