Ovi Maps Free - mini prezentacja

  • 17 Odpowiedzi
  • 35787 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Ovi Maps Free - mini prezentacja
« dnia: Styczeń 24, 2010, 11:45:21 »
Trochę screenów do zapoznania się z Ovi Maps:
Uwaga! Aby obejrzeć screeny z załączników trzeba być zalogowanym na forum.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 19:38:51 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2010, 16:11:01 »
Dodatki online (działają też z WiFi):
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 16:13:04 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2010, 16:17:07 »
I gorsza strona medalu, błędy map ( i programu):
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 10:02:17 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:30:44 »
Witam.
Drobne wpadki ma każdy program.
Mi AM na autostradzie z Berlina do Olszyny dwa razy kazała wykonać dziwne manewry na wiaduktach przecinających autostradę. Oczywiście u mnie wywołała tylko drobny uśmiech, ale może ktoś tak by i pojechał.

A zrób tak>

Głogów , Al. Wolności - Start,
Głogów, Daszyńskiego - Stop.

I tu wychodzi głupota !!!.
AM, każe zawrócić w miejscu, gdzie tylko czeka policja - a i by to zrobić to trzeba by mieć małe autko i mocne nerwy, lub pustą ulicę.

Pozdrawiam.

Krzysztof

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2010, 22:57:22 »
Nie chciałbym żeby to był kolejny wątek Ovi kontra AM, już taki jest w dziale AM.
Pozwól więc, że tu nie będę rozwijał wątku w tę stronę, a jak chcesz o tym pogadać to zapraszam tam.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2010, 17:59:13 »
W Ovi jest jeszcze asystent pasa ruchu i drogowskazy z miejscowościami,  na które trzeba się kierować. Ale tylko na główniejszych drogach.
We wcześniejszej wersji była opcja symulacji trasy, teraz tego nie ma, chyba że w tej wersji 3.03, tak że nie mam tego jak pokazać, musiałbym być w tych miejscach fizycznie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 18:01:52 wysłana przez Mindzik »

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2010, 23:43:38 »
Wygląda to bardzo dobrze. Szkoda, że przewodnik Michelin nie działa w Polsce. Widać, że chcą stworzyć coś więcej niż nawigację i może się to uda. Jak dla mnie to idealnie byłoby połączyć bazę firm z mapami - ostatnio chciałem znaleźć sklep z farbami - gdyby nawigacja miała takie dane byłoby wspaniale :)

Co do błędów w mapach - były, są i będą. Ovi Maps nie jest tutaj żadnym wyjątkiem.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:38:24 »
Oczywiście że są na każdej mapie, pytanie tylko ile i jakiego kalibru przypada na 1km kwardatowy mapy.
Te które pokazałem, to wynik moich dwu pierwszych krótkich tras po mieście z Ovi.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline shoovar

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC DHD, Nokia 5800, GoClever 5066FMBT, AM EU
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2010, 22:29:15 »
No trochę tego znalazłeś, ale z drugiej strony ja w ciągu dwóch tygodni jazdy z OVI Maps po Wrocławiu i dolnośląskim miałem tylko jeden problem, i to na nowiutkim osiedlu na którym drogi istnieją tylko umownie więc można wybaczyć wybryki nawigacji.
Kolejna sprawa to pytanie czy fakt, że nawigacja prowadzi inaczej niż można pojechać (pokazują to któreś w twoich zrzutów) to błąd?

Dwa minusy które osobiście znalazłem w OVI Maps to:
Numeracja budynków. Nawet jeśli OVI Poprowadzi do we właściwe miejsce to i tak kończy nawigować 50, 100m za numerem, a w wielu przypadkach prowadzi do numeru zupełnie nie tam gdzie numer faktycznie się znajduje. Osobiście mam wrażenie, że OVI ma wbudowany jakiś algorytm który na podstawie istniejącej numeracji uzupełnia numery których nie posiada. No i fakt, że numery nie są pokazywane na mapie
Całkowity brak możliwości (w rozsądny sposób) zarządzania punktami POI i ich edycją

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2010, 00:12:24 »
Jeśli chodzi Ci o screen z ulicą Józefowską (chyba jedyny, który można uznać za dwuznaczny
tylko oglądając trasę na sucho), to tam tego może nie widać,
ale trasa zjeżdża w lewo z drogi, która jest jednocześnie szybsza, krótsza i główniejsza,
czyli wybiera trasę, która jest dłuższa, wolniejsza i trudniejsza (dodatkowy manewr),
trudno uznać to za zaletę.
A co do adresów, to już przy trzecim, który wybrałem (K-ce, Dulęby 7)
Ovi 'wysadził mnie' w miejscu z którego AM pokazywała jeszcze 290m do celu (i tyle do niego było)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline shoovar

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC DHD, Nokia 5800, GoClever 5066FMBT, AM EU
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2010, 20:04:15 »
A co do adresów, to już przy trzecim, który wybrałem (K-ce, Dulęby 7)
Ovi 'wysadził mnie' w miejscu z którego AM pokazywała jeszcze 290m do celu (i tyle do niego było)

A próbowałeś może nawigować do numerów których AM nie ma? Jestem ciekaw czy u Ciebie OVI zachowa się tak jak u mnie, czyli wyznaczy drogę do miejsca gdzie wydaje jej się, że numer powinien być  :mrgreen:

*

Offline wic1234

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N97
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2010, 15:56:44 »
Moje wrażenia z Darmowych Map Ovi.

Minusy:
1. Chce mnie prowadzić przez kładkę dla pieszych która biegnie nad torami w mojej okolicy 0_o
2. Obliczanie trasy - Do domu śmiało mnie prowadzi drogą przez pole, która jest na mapie ale już dawno tak zarosła, że jej nie widać podczas gdy mogła mnie prowadzić asfaltówką, która biegnie 200 metrów dalej.
3. Widzi jakąś dziwną ulicę która wiedzie na pole potem w kawałku znika  a  potem znów się pojawia w szczerym polu ;)
4. Punkty POI są dość biedne.

Plusy:
- za darmo
- dość dokładna a czasami nawet tak bardzo, że ma drogi których jeszcze/już nie ma albo nie da się tam wjechać nie zostawiając zawieszenia na wjeździe :)
- łatwa w obsłudze

Przez Polskę można na tym jechać ale nie wiem 'po czym' bym jechał gdybym pojechał za granicę :P
Np Chorwacja ma biedne pokrycie i jak zjechałem z drogi głównej to Automapa już traciła pokrycie np w miejscowościach ale dało się jechać. Mając powyższe na względzie boję się jak by to wyglądało na mapie Nokii.
Treo 600  ->  XDA1> XDA 2> Nokia E90 > Nokia 6300 / N97

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2010, 17:18:26 »
Pamiętaj że inne państwa należy dograć np. Ukrainę też było licho widać, dopiero jak dograłem jest lepiej.

Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2010, 09:27:43 »

Np Chorwacja ma biedne pokrycie i jak zjechałem z drogi głównej to Automapa już traciła pokrycie np w miejscowościach ale dało się jechać. Mając powyższe na względzie boję się jak by to wyglądało na mapie Nokii.
Jeśli chodzi o Chorwację, to w tym roku mapa wygląda dużo lepiej niż przed rokiem. Rok temu jeździłem korzystając z Nokia Maps i brakowało dróg, teraz jest ich więcej. Ideał to nie jest, ale na wakacje doprowadzi :)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2010, 10:52:45 »
Drobne wpadki ma każdy program. Mi AM na autostradzie z Berlina do Olszyny dwa razy kazała wykonać dziwne manewry na wiaduktach przecinających autostradę.

Również ja, jadąc po prostej drodze, kilka razy usłyszałem komunikaty aby skręcić za kilka metrów, lub wręcz zawrócić. Jednak rzut oka na mapę w dość dużym powiększeniu podczas jazdy chyba wyjaśnił ich przyczynę - wydaje mi się że wynika to z nałożenia się dwóch elementów:
1. Program bardzo szybko rozpoczyna rekalkulację trasy - wydaje się, że wystarczy aby pozycja różniła się o kilkanaście metrów od oczekiwanej, a rozpoczyna się wyznaczanie nowej trasy.
2. Mapy są szczególowe, ale czasami rzeczywisty przebieg drogi jest przesuniety względem tego na mapie - np jadąc wyznaczoną trasą (DK), widzę na mapie, że według programu jestem na parkingu, lub drodze osiedlowej biegnącej równolegle do głownej drogi. Oczywiście powoduje to rekalkulację trasy i "dziwne" komunikaty.

*

Offline wic1234

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N97
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2010, 14:17:23 »
To jak masz gwarancje na telefon to przejdz sie z nim do serwisu. Moja E90 robila takie jazdy z GPSem i podlegalo to 'naprawie' :P

Z tym ze miedzy blokami moze i jakies przeklamania moga byc ale u mnie na drodze pod golym niebem oszukiwala.
Treo 600  ->  XDA1> XDA 2> Nokia E90 > Nokia 6300 / N97

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2010, 14:26:23 »
Moja E90 robiła takie jazdy z GPSem i podlegalo to 'naprawie'

Muszę się temu przyjrzeć dokładniej. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że to po prostu mapa jest o kilka metrów przesunięta względem rzeczywistego położenia - wskazania pozycji wg GPS są raczej stabilne. Korzystając z tego samego odbiornika GPS (wbudowany w 5800XM) i innych programów nawigacyjnych nie widziałem abym jechał "obok" drogi na mapie.

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Odp: Ovi Maps Free - mini prezentacja
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2010, 09:51:51 »
1. Program bardzo szybko rozpoczyna rekalkulację trasy - wydaje się, że wystarczy aby pozycja różniła się o kilkanaście metrów od oczekiwanej, a rozpoczyna się wyznaczanie nowej trasy.
Tez to zauwazylem. Wydaje mi sie, ze rozpoczecie i sama kalkukacja jest duzo szybsze, niz w Automapie. Raz tylko Ovi Maps nie nadazylo - jak jechalem kolo 60tki i nastepna droga byla ze 20-30m za ta wybrana przez Ovi i damski glos krzyknal "skrec w prawo" w srodku skrzyzowania  :mrgreen: