Nokia Maps 3.08 11wk27 b01 (beta)

  • 0 Odpowiedzi
  • 15540 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Nokia Maps 3.08 11wk27 b01 (beta)
« dnia: Lipiec 08, 2011, 14:46:37 »
W Nokia Beta Labs ukazała się nowa wersja darmowej nawigacji Nokia Maps 3.08. Oprócz zmienionej nazwy z Ovi Maps na Nokia Maps pojawiło się sporo nowości. Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji 3.07 nawigacja jest kompatybilna tylko i wyłącznie z najnowszymi smartfonami Symbian^3.Nokia Maps 3.08.
Jakie zmiany w porównaniu do wersji 3.07?

    Unikanie korków na drogach dzięki funkcji Live traffic routing (dostępne w Niemczech, Francji, US, UK i Rosji).
    Możliwość włączenia funkcji Avoid traffic w Route Settings aby dostosować warunki drogowe podczas jazdy.
    Nowy wygląd nawigacji - ekran główny posiada przyciski Set destination, Drive home oraz Just drive.
    Just drive pokazuje aktualną prędkość, ostrzega o dozwolonej prędkości, przebyty dystans oraz rzeczywisty czas podróży.
    Nowy pasek informacji w Drive navigation oraz Drive assistance screens.
    Możliwość szybkiego przełączania pomiędzy szacowany czasem przejazdu a odległością do celu.
    Nowe menu opcji w Drive.
    Możliwość ustawienia kontaktu jako celu podróży.
    Łatwe zmienianie ustawień w trakcie nawigacji.

Dodatkowe ulepszenia w wersji 3.08

    Długie przytrzymanie ekranu daje teraz szybki dostęp do opcji Drive to, Walk to, Share i pozostałych list.
    Ustawienia przeorganizowane do trzech głównych opcji General, Maps & Walk oraz Drive.

Aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi smartfonami Symbian^3.

http://betalabs.nokia.com/apps/ovi-maps-for-mobile-v3-08

Połączone: [time]Lipiec 08, 2011, 17:30:49[/time]
Pierwsze wrażenia z mojego testu są takie ze zmiany idą w dobrym kierunku, choć nadal brakuje mi fundamentalnej rzeczy a mianowicie większej możliwość wpływania na to jak i jaką trasę wyznaczy mi program.

Po instalacji nowej wersji mamy jakby cztery rożne aplikacje (są cztery ikonki w menu), oddzielnie dla nawigacji pieszej i turystycznej, nawigacji samochodowej, aplikacji do dzielenia się innymi miejscem swojego pobytu i wrażeniami z podróżowania oraz jest wyodrębniony zestaw 9 przewodników w tym dwie nowe aplikacje: Map Reporter i Isight Guides.
Z ciekawostek: bez problemu udało mi się zarezerwować nocleg w hotelu Anders w Łodzi z poziomu aplikacji HRS Hotels.

Połączone: Lipiec 08, 2011, 18:17:45
No i mała ciekawostka, podczas moich testów na 20 minut (między 16.20 a 16.40) włączyła się samoczynnie funkcja Live Traffic Routing. W tym czasie ikonka na mapie (przekreślone dwa samochody) zmieniła kolor na czerwony, a klawisz "Ruch drogowy" w menu głównym podświetlił się na niebiesko. Program pobrał 102KB danych o czym informował na głównym ekranie nawigacyjnym.
Nie wiem niestety czy to efekt jakiś testów czy inne licho, bo nie udało mi się sprawdzić co takiego. Efekt pojawił się z resztą tylko jak wyznaczona trasa przebiegała autostradą A2 do Poznania, a na innych trasach testowych już to nie działało.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2011, 18:17:45 wysłana przez emisiu »