Wysyłanie SMS z PC via Bluetooth

  • 5 Odpowiedzi
  • 4841 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wysyłanie SMS z PC via Bluetooth
« dnia: Marzec 28, 2010, 03:10:22 »
Witam.

Jestem od niedawna posiadaczem słynnego Kaiserka ;)

Jako, że mam na swoim "zadupiu" kiepski zasięg w plusie, to telefon stoi na szafce, na której ma zasięg i jak przychodzi sms, to odpisuję za pomocą dotykowej klawiatury na ekranie.
Jak można się domyślić, sprawa jest niewygodna, upierdliwa, zużywająca powierzchnię dotykadła ;), itd.

Kiedyś gdy byłem szczęśliwym posiadaczem SE k750i, to problem rozwiązała aplikacja, która po połączeniu z moim telefonem via Bluetooth synchronizowała sobie sms, kontakty (i całą resztę) i pozwalała mi na komponowanie sms na PC'cie i wysłanie tej wiadomości bez dotykania telefonu (czyli nie zabierania go "z zasięgu").

Chciałem zapytać czy ktoś spotkał się z taką aplikacją na Kaisera (WM 6.1), ponieważ jedyną rzeczą jaką udało mi się znaleźć, to taka aplikacja, ale na MAC'a, a reszta, to tylko takie, które instaluje się na Kaiserze i można z niego poprzez BT wysyłać sms z innych telefonów (co też jest ciekawym rozwiązaniem w sumie ;D ale nieprzydatnym dla mnie ;/).

Z góry dzięki za odpowiedź ;]

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Wysyłanie SMS z PC via Bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2010, 09:59:30 »
Podłączam się do tematu bardzo ciekawy :). Dlaczego nikt nie odpowiada?
I chciałem zapytać jak działa połączenie bluetooth z PC nie ma problemu z komunikacją (zasię wiadomo zależy od przekaźników)?? Czy np korzystanie z neta jest tak samo szybkie jakby kaiser był podłączony kablem?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2010, 10:02:21 wysłana przez sever321 »
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Wysyłanie SMS z PC via Bluetooth
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2010, 11:44:36 »
Bo to zły dział, przenoszę.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline analfabeta

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: spv m5000
Odp: Wysyłanie SMS z PC via Bluetooth
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:50:19 »
http://www.maxprograms.pl/plik,880.html

jeyo mobile companion miał też chyba taką funkcję

*

slotwik

Odp: Wysyłanie SMS z PC via Bluetooth
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2010, 08:44:40 »
Jeszcze chyba nowy Resco Contact ma taki dodatek ale nie testowalem. Z ich strony mozna sciagnac triala.

*

Offline analfabeta

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: spv m5000
Odp: Wysyłanie SMS z PC via Bluetooth
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2010, 14:01:19 »
i to na pewno nie są jedyne takie programy- wystarczy poszukać (inna sprawa, że czasami trzeba sporo różnych kombinacji słownych spróbować zanim trafi się na takie programy  :-? )