Przyporządkowanie funkcji przyciskom zielonej i czerwonej słuchawki.

  • 2 Odpowiedzi
  • 3177 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline deyot

  • *
  • 69
  • Sprzęt: Samsung i5700
Witam.
Od kiedy mam MDA Compact irytowało mnie, że przyciski zielonej i czerwonej słuchawki są wykorzystywane tylko do jednego. Irytowało mnie na przykład, że żeby zamknąć aplikację lub otworzyć Menu Start muszę wyciągać rysik. Szczególnie irytujący był dla mnie sposób poruszania sie po ekranie Kontaktów, którym po prostu nie da się posługiwać jednoręcznie, bez korzystania z patyka. Są co prawda dostępne różne programy służące do mapowania przycisków, ale nawet bodaj najlepszy z nim AEBPlus nie do końca mi pasował (np. przypisanie funkcji przyciskowi zielonej słuchawki uniemożliwia odbieranie rozmów telefonicznych) Nie mówiąc już o tym, że czasami, bez wyraźniej przyczyny po prostu przestawał działać.
Dlatego postanowiłem napisać własny.
Program stworzyłem z uwzględnieniem własnych preferencji dlatego przyciski przyporządkowane są na sztywno. Jeśli najdzie mnie kiedyś ochota, to może przekształcę go w button mapper z prawdziwego zdarzenia.
- zielona słuchawka - wywołanie Menu Start
- czerwona słuchawka - Przycisk OK/X
Program nie przeszkadza w prowadzeniu rozmów telefonicznych. W razie wykrycia nadchodzącego połączenia i w jego trakcie, na ekranie dialera i w Kontaktach przyciski wracają do swojej domyślnej funkcji (W Kontaktach tylko przycisk zielonej słuchawki).
Program był pisany z myślą o MDA Compact. Nie wiem jak zadziała na innych PDA, ale po to między innymi go publikuję aby się o tym przekonać.
Zapraszam do testów.
Program do ściągnięcia stąd
Instrukcja instalacji w pliku ReadMe.txt
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2007, 09:29:50 wysłana przez deyot »

*

Offline darecki81

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SM-G388F
Odp: Przyporządkowanie funkcji przyciskom zielonej i czerwonej słuchawki.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2007, 09:38:11 »
coś nie mogę tego ściągnąć  :(
tak jakby nie było tam tego programu

*

Offline deyot

  • *
  • 69
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: Przyporządkowanie funkcji przyciskom zielonej i czerwonej słuchawki.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2007, 12:23:46 »
Wrzuciłem jeszcze raz tutaj.
Chyba skasowali, bo nie było chętnych. Niestety.  :(