Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu

  • 13 Odpowiedzi
  • 20226 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dong

  • 32
    • Alfa Romeo
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2
Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« dnia: Luty 25, 2012, 15:10:02 »
1. 3G ciągnie dużo baterii
2. Poza internetem się do niczego nie przydaje (chyba?)

Poszukuję jakiegoś programiku, który włącza 3G dopiero wtedy kiedy następuję próba połączenia z internetem. Zna ktoś coś takiego?
Regulamin forum do poczytania !!

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2012, 14:00:45 »
To by była rewelacyjna aplikacja, ale niestety nigdy na coś podobnego nie trafiłem...

*

Offline dong

  • 32
    • Alfa Romeo
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2012, 14:03:00 »
Ty skrobel haker to może napiszesz? Wydaję się, że to nie byłoby nic skomplikowanego. Wystarczy np. w comm manager powiązać data connection i 3g. Nie wiem czy są zródła do tego programiku?
Regulamin forum do poczytania !!

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2012, 14:09:45 »
Jest napewno taki program bo jakies miesiac,dwa temu widzialem na HD2.Jak sobie przypomne nazwe albo strone to zamieszcze.

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2012, 14:30:51 »
Ty skrobel haker to może napiszesz? Wydaję się, że to nie byłoby nic skomplikowanego. Wystarczy np. w comm manager powiązać data connection i 3g. Nie wiem czy są zródła do tego programiku?
Hehe... taki ze mnie haker, że sam się boję, żeby mnie nie zamknęli :E

Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, ale podstawowy problem polega na czasie takiej operacji. Zauważcie, że jak się przełącza z 2G na 3G to moduł telefonu na chwilę zupełnie się rozłącza i loguje do sieci jeszcze raz. U mnie na Rhodium cała operacja trwa jakieś 10 sekund.
Zrobiłem parę eksperymentów z Operą, E-mailami i Google Maps. Włączyłem program po czym jak najszybciej zmieniłem pasmo w ustawieniach. Za każdym razem program odwarknął, że nie może się połączyć z siecią zanim nowe pasmo zrobiło się dostępne.
Teraz załóżmy, że jesteśmy w stanie zrobić Handler, który pojawi się wtedy kiedy któraś aplikacja "poprosi" o połączenie internetowe. Trzeba jeszcze znaleźć sposób na to, żeby ta aplikacja czekała te 10 czy ileś tam sekund aż to połączenie otrzyma.
Ten sam problem jest z WiFi. Na początku miałem telefon skonfigurowany w ten sposób, że WiFi łączyło się automatycznie kiedy jakaś aplikacja potrzebuje połączenia. Ale zanim telefon zdążył się połączyć z dostępną, skonfigurowaną oczywiście wcześniej siecią, telefon otwierał też połączenie GPRS bo czas oczekiwania aplikacji był za krótki.
Zatem jeśli mądrzejsze głowy z HTC nie dały rady zrobić tego z WiFi, to jak ja - początkujący - miałbym dać radę zrobić ten trigger?

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X

*

Offline dong

  • 32
    • Alfa Romeo
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2012, 18:18:57 »
mourning - już mysłałem, że nie działa :D Dopiero potem wyczytałem, że trzeba zrobić soft restart i działa na Jackos Evo i Rhodium wyśmienicie :)

Polecam wszystkim :D Po co marnować prąd i węgiel :)
Regulamin forum do poczytania !!

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2012, 18:53:37 »
Malo ze dziala to jeszcze jak odpalisz jakis program ktory korzystac z neta a nie ma go w opcjach to sam doda ten program do ustawien.Jak masz automape z trafficiem-Miplo to odpal aktualizacje traffica i od razu dostaniesz komunikat jak ma byc ustawiony traffic

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2012, 22:35:22 »
Super! Nazwa jest trochę mało intuicyjna i chyba dlatego nigdy jej nie znalazłem.
Szkoda, że na PDAC nie ma opcji "podziękuj" bo tutaj byłaby na miejscu.

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2012, 15:32:32 »
Nie wiem jak u was koledzy i kolezanki ale ja u siebie przeprowadzilem maly test.Test zrobiony na HTC Kaiser.
Pierwszy test.Urzadzenie bez zainstalowanego programu WMLongLife,siec ustawiona na 3G,urzadzenie pozostawione w trybie czuwania( z czego 10 godzin na wlaczonym wyswietlaczu),brak jakichkolwiek uruchomionych programow a tyle.Urzadzenie wytrzymalo 42 godziny.
Drugi test.Zainstalowany program WMLongLife,wylaczony tryb 3G,urzadzenie pozostawione na trybie czuwania(podobnie 10 godzin na wlaczonym wyswietlaczu),rowniez brak uruchomionych aplikacji w tle(z wyjatkiem WMLongLife) i urzadzenie wytrzymalo 44 godziny.
Tak wiec moje spostrzezenia sa takie ze sam program bardzo fajny ale nie wyzdluza zywotnosci baterii.Dodam ze urzadzenie pozostawione w tym samym miejscy zeby sila zasiegu byla taka sama.Do przeprowadzenia tego testu sklonilo mnie to ze po zainstalowaniu na HTC HD2 telefon czasami nie potrafil wytrzymac 24h.Zdziwilo mnie to bo wczesniej nie mialem raczej z tym problemu.Odkad odinstalowalem program wytrzymuje spokojnie 2 dni(fakt ze bez 3G).

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2012, 15:53:10 »
Ja na Rhodium nie odczułem różnicy w działaniu baterii po zainstalowaniu programu. Ani wydłużenia ani skrócenia. Tak więc używam WMLongLife głównie do tego, żeby ograniczyć niektórym programom dostęp do sieci 2G/3G, a wymusić używanie tylko WiFi.

*

Offline dong

  • 32
    • Alfa Romeo
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2012, 16:00:54 »
To skąd się biorą takie różnice jeśli ma się włączone/wyłączone 3G? U mnie bez 3G Rhodium trzymał dwa razy dłużej.
Regulamin forum do poczytania !!

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2012, 16:05:16 »
U mnie też jak wyłączam 3G na stałe to bateria trzyma sporo dłużej... Ale WMLongLife najwidoczniej sam zajmuje trochę czasu procesora i być może stąd marne wyniki...

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X
Odp: Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2012, 16:12:16 »
To skąd się biorą takie różnice jeśli ma się włączone/wyłączone 3G? U mnie bez 3G Rhodium trzymał dwa razy dłużej.

Wytrzymal dluzej bo widocznie nie bylo programu ktory by zjadal baterie co w przypadku mojego testu mialo miejsce(WMLongLife po prostu na Kaiserze zjadal baterie).Tak naprawde zeby zobaczyc czy faktycznie program tez jest pradozerny trzeb by przeprowadzic jeszcze pare testow na innych urzadzeniach.Ja moglem zrobic to tylko na Kaiserze bo nie uzywam go stad mogl sobie lezec bezczynnie.Na HD2 nie zrobie bo sluzy codziennie tak wiec test nie bylby miarodajny.Jeden fakt nie niepodwazalny ze sam program jest fajny bo mozna sobie ustawic jaki program z jakiej transmisji danych i po czym ma korzystac.Malo tego nawet jak sie odinstaluje program i ponownie zainstaluje to program przywraca ustawienia programow takie jak byly przed odinstalowaniem.Nie wiem jak ale gdzies pewnie nawet po odinstalowaniu zapisuja sie(pewnie w rejestrze) ustawienia.