SuperMemo, polskie ogonki, eksportowanie baz, itp.

  • 0 Odpowiedzi
  • 1781 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SuperMemo, polskie ogonki, eksportowanie baz, itp.
« dnia: Marzec 30, 2007, 21:05:38 »
Posiadam supermemo 2004 na pc a takze supermemo ce 4.  0 na pockety. 
Ostatnio wyeksportowalem baze pl-eng do xml po czym importowalem na pda. 
Niezmiernie sie ucieszylem iz importowane zostaly nie tylko pytania i odpowiedzi lecz rowniez aktualny proces nauczania wraz z powtorkami. 
Jednak nie jest tak rozowo jakbym oczekiwal.   Problem pojawia sie przy polskich ogonkach. 
Gdy podczas eksportu z wersji PC nie zaznaczam opcji "Converrt OEM character set to Unicode" zamist polskich znakow mam krzaczki.   nie pomglo wgranie pl fontow, ktore np w isilo dzialaja prawidlowo.   W SM CE  4.  0 zmiana fonta w opcjach nic nie daje niestety.   Zmiana Unicode na Convertet Unicode rowniez. 

Gdy eksportuje z PC baze zaznaczajac opcje Unicode, pl znaczki w SM CE pojawiaja sie, nawet bez fontow dodatkowych.   Jednak jest problem z enterami.   Jesli np w odpowiedzi sa dwa wyrazenai jedno pod drugim, przy Unicode pokazuje je obok siebie. 
Da sie temu jakos zaradzic? Ja juz nie mam pomyslow.   Przy bazie basic english jeszcze jestem w stanie to przebolec, az takiego znaczenai entery nie maja.   Jednak przy bardziej skomplikowanych bazach, wolalbym sie skupic na nauce wyraznien a nie domyslaniu sie czy cos traktowac jako calosc czy moze jako alternatywe. 
A moze jakies osobne programy istnieja konwertujace bazy z pc na pda? Juz niekoniecznie z aktualnym procesem nauki. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2007, 21:07:18 wysłana przez airmoss »