Śledzenie telefonu z GPS na żądanie

  • 5 Odpowiedzi
  • 16267 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Śledzenie telefonu z GPS na żądanie
« dnia: Październik 17, 2013, 16:19:47 »
witam
Chcę pozostawić telefon z gps włączony w samochodzie (24/7) z programem który będzie wysyłał informacje o położeniu pojazdu - na moje żądanie. Coś jak Glimpse, ale uruchamiane smsem, dzwonkiem, jakimś poleceniem z netu. Mologogo wyglądał obiecująco, podczas konfiguracji poległem. o ile widzę/rozumiem działa on na paru urządzeniach motoroli - na innych telefonach już nie. Czy możecie mi pomóc? Wydaje mi się ze warto by było napisać taki program i sprzedawać!

Tomasz

*

Offline mpxxl

  • ****
  • 596
  • Sprzęt: xda flame, e51,hx2110, hx2755, N900, 810f, es400
Odp: Śledzenie telefonu z GPS na żądanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2013, 16:48:57 »
Nie napisałeś konkretnie jakiego urządzenia chcesz używać...ale sądząc po dziale to raczej coś na wm.
Odnośnie samego programu to na tej platformie już raczej szału nie zrobi (z góry mówię, że nie mam nic do wm i czasem używam!), a na androida jest np cerberus.
Więc czy taki program sie sprzeda? :ohreally:

Odp: Śledzenie telefonu z GPS na żądanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2013, 19:23:29 »
Oczywiście hardware to telefon z WM i GPS. DLaczego? bo przechodzone modele można dostać za mniej niz 100zł. Tak więc hardware za 100, sim z orange z 6gb netu za 40 na rok, i program. chętnie zapłacę. Ładowarka na 12 V i na stałe do auta.  Tak czy owak - temat z androidem też wart sprawdzenia

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
Odp: Śledzenie telefonu z GPS na żądanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2013, 20:59:48 »
nie wiem jak na robocie, ale sporo starszych urządzeń na WM ma gniazdko dodatkowej anteny GPS taki mio a701 np :ok: tel schowany gdzieś może mieć problem z lokalizacją, a tak drut na dach i masz tą dokładność kilku metrową
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

*

Offline mpxxl

  • ****
  • 596
  • Sprzęt: xda flame, e51,hx2110, hx2755, N900, 810f, es400
Odp: Śledzenie telefonu z GPS na żądanie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2013, 22:02:36 »
Oczywiście hardware to telefon z WM i GPS. DLaczego? bo przechodzone modele można dostać za mniej niz 100zł.

podejrzewam, że z androidem także zmieścisz sie do 100 zł

Odp: Śledzenie telefonu z GPS na żądanie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2013, 08:08:02 »
1. telefon z WM już mam, nawet dwa... na portalu aukcyjnym omnia poszła za 150zł, mojej szkoda mi sprzedać. Ten drugi telefon jest jeszcze tańszy.
2. telefon zamontuje pod obudową kokpitu, pod przednią szybą. Na pewno będzie miał zasięg
3. telefony z andkiem też tanieją, tylko że nr1 jest taki że aby osiągnąć pełną funkcjonalność preya, cerberusa trzeba mieć system jakiś tam lub większy i root. Programiści androidowi w większości nie słyszeli co optymalizacja, i redukcja wysyłanych danych. No i kumatego i uczciwego sprzedawce też ciężko trafić.
4. energia. telefon z wm leżący i nic nie robiący wytrzyma tydzień. z androidem połowę tego czasu. A ja bym wolał, żeby ładowanie baterii telefonu działało tylko podczas jazdy.
Tomasz