Autor Wątek: Programy do obsługi Wi-Fi  (Przeczytany 69418 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bigimot

 • Clubowicz
 • *
 • Wiadomości: 62
 • Sprzęt: SGS2
 • VIP Level: 100
Programy do obsługi Wi-Fi
« : Lipiec 16, 2009, 10:25:21 »
1.   Hitchhiker - Bezpłatny program, który pomoże Ci w podłączaniu PDA do sieci WiFi. Wystarczy kliknąć "Połącz", a program będzie starał się znaleźć najbliższy punkt dostępu WiFi. Program sam dokonuje potrzebnych ustawień i przeprowadza serię testów, aby sprawdzić, czy połączenie zostało pomyślnie, po czy zawiadamia o tym użytkownika. Wg danych producenta dla poprawnego działania aplikacji potrzebna jest poprawka .NET Compact Framework 2.0.
http://www.kasuei.com/Hitchhiker.ashx


2.   Wi-Fi Companion - Bardzo dobrze rozbudowany sniffer WLAN współpracujący z systemowym oprogramowaniem. Jest ładnie oprawiony graficznie. Przy jego pomocy możemy skanować i łączyć się z sieciami, sprawdzać adresy IP oraz ping, czy też korzystać z zaawansowanych wykresów.
http://www.socketmobile.com/ 


3.   WifiKnife - bezpłatny program do automatycznego łączenia się z sieciami WiFi, jak również sprawdzania statusu połączenia i wydawania zaleceń dla ich poprawy. W momencie połączenia może podawać informację o jakości połączenia i innych napotkanych problemów. Zintegrowany automatyczny skaner sieci WiFi (funkcja WZC - Wireless Zero konfiguracja powinna być wyłączona). Może być stosowany w połączeniu z TodayWarrior lub oddzielnie. Przy wyjściu z programu log jest zapisywany w katalogu \temp\WifiKnife.log. Fotki z dodatkowym programem / pluginem TodayWarrior.
http://personales.ya.com/beemer/indexEN.htm


4.   Sniffi - To zaawansowany menadżer sieci WiFi. Może być wykorzystywany do wyszukiwania sygnału WLAN oraz wyświetlania parametrów znalezionych hotspotów. Ciekawą funkcją jest radar ukazujący przybliżone położenie źródeł sygnału WiFi. Historię zmian na mapie możemy zapisywać do plików WPT/KML oraz później odczytywać.
http://pontisoftware.com/


5.   WiFiFofum - Jeden z najlepszych skanerów WiFi. W trakcie skanowania tworzy radar, z dostępnymi sieciami oraz pokazuje przybliżoną odległość. Jeżeli palmtop posiada moduł GPS, program stworzy mapę znalezionych punktów dostępowych.
http://www.aspecto-software.com/rw/


6.   Retina WiFi Scanner - Wykrywa wszystkie aktywne sieci dzięki technologii, która obejmuje narzędzie o nazwie Retina Network Security Scanner. Dodatkowo wyszukiwane są wszystkie połączenia w sieci. Po zainstalowaniu, na jakimkolwiek komputerze użytkownik otrzymuje szczegółowe raporty dotyczące zabezpieczeń oraz ma możliwość włączyć dodatkową ochronę sieci bezprzewodowej. Wykrywanie punktów dostępowych i przegląd usług są w tego typu narzędziach standardem. Ważna jest też opcja włączenia programu do różnorakich narzędzi systemowych Windows (konsol), aby zcentralizować zarządzanie siecią. 
http://www.eeye.com/


7.   Airscanner Mobile Sniffer - Mobilny odpowiednik popularnego programu dla PC'ów. Umożliwia przechwytywanie bardzo cennych informacji płynących z sieci WLAN. Skanuje i dekoduje pakiety UDP, TCP, Ethernet, DNS, i NetBios. Dostosowywuje filtry dla potrzeb miejsca docelowego sieci. Pokazuje aktualne statystyki, których rezultaty można zapisać do pliku a następnie głębiej przeanalizować na zwykłym komputerze. 
http://airscanner.com/


8.   pocketWinc - umożliwia połączenie z PDA z sieciami WiFi. Zdecydowanie uproszcza procedurę połączenia. Funkcje pocketWinc: 802,11 Network Detector, Analizator sieci WiFi (zawiera wiele informacji o sieci), dużo dodatkowych informacji (punkty dostępu, ich SSID, BSSID, siła sygnału, stan), diagnostyka sieci WiFi (nie ma śladu), zarządzanie kluczami WEP.
http://www.cirond.com/


9.   neoHunt - program do skanowania sieci WiFi i znajdowania punktów dostępu.
http://www.playseven.com/


10.   PeekPocket - jest małym i całkowicie darmowym skanerem sieci bezprzewodowych. W trakcie poszukiwań, program tworzy listę z widocznych sieci, jednocześnie wyświetlając informacje o nich (nazwę, kanał, siłę sygnału oraz sposób w jaki sieć jest zabezpieczona). Program może filtrować sieci zabezpieczone i typu ad-hoc. Ciekawą funkcją jest wyświetlanie sygnału wybranej sieci dużą czcionką. Dzięki temu możemy przykładowo łatwo sprawdzić w którym miejscu odbiór jest najlepszy. 
http://dzolee.blogspot.com/

11.   PocketPC WiFi Monitor - jest małym narzędziem, pozwalającym szybko zobaczyć bezprzewodowe sieci WLAN znajdujące się wokół nas i wyświetlać pożyteczne informacje o nich. Pokazuje SSID, poziom sygnału, kanał, rodzaj i informacje o zabezpieczeniach. Znalezione sieci można odpowiednio filtrować, aby na przykład nie wyświetlać zabezpieczonych połączeń.
http://www.exosyphenstudios.com/


12.   4Talk - komunikacja ze sobą za pomocą Wi-Fi. PDA można połączyć za pośrednictwem WiFi bez punktu dostępowego. Aplikacja 4Talk świetnie nadaje się do komunikacji na małych odległościach. Za pomocą oprogramowania można stworzyć małą sieć krótkofalówek, a za pomocą peceta można kontrolować to co dzieje się z dzieckiem. Deweloper dał również możliwość komunikacji nie tylko osobom z palmtopami i WiFi ale również tym, którzy korzystają z kabla a nawet Bluetooth. Program umożliwia połączenie na 16 różnych kanałach, stworzenie jednego kanału awaryjnego, praca w trybie Duplex (dla zestawów słuchawkowych), możliwość wysyłania sygnałów Morse`a.
http://www.4pockets.com/product_info.php?p=62


13.   WiFi Graph - to programik pozwalający wyszukiwać i monitorować parametry pracy sieci WLAN. Unikalną cechą tej aplikacji jest zdolność wyświetlania aktualizowanych co 2 sekundy wykresów siły sygnału nieograniczonej liczby punktów dostępowych jednocześnie. Z dodatkowych opcji warto wymienić możliwość zapisywania odebranych wartości pomiarowych do plików XML, w celu ich późniejszej analizy. Nowa wersja obsługuje także rozdzielczość VGA i tryb poziomy pracy ekranu.
http://www.kasuei.com/WiFiGraph.ashx

14.   Handy Sniffer - Aplikacja służąca do przechwytywania i analizy pakietów sieciowych. Jest łatwa w użyciu. Pozwala zapisywać raporty ze swoich skanowań w postaci plików .cap, .bin, .txt oraz później je odczytywać. Zapewnia pełną obsługę zarówno ekranów QVGA jak i VGA w orientacji pionowej i poziomej. 
http://winm-soft.atspace.com/


15.   WiFiIO - prosty przełącznik Wi-Fi. Przy instalacji tworzy ikonę na pasku zadań i włącza się tapnięciem. Program jest bezpłatny.
http://www.silentservices.de/

16.   WMWifi Router - Darmowa aplikacja, która umożliwi wykorzystanie naszego Pocket PC jako router, rozsyłający dostęp do Internetu przez WiFi. Aby tego dokonać, potrzebne jest połączenie z Internetem poprzez GPRS/UMTS/HSDPA, lub po prostu WLAN. Wtedy nasze urządzenie stanie się niewielkim przekaźnikiem sygnału. Łącze może być podzielone przez Bluetooth lub USB. WMWifiRouter natomiast pozwala udostępnić połączenie do internetu przez WiFi. Takie rozwiązanie umożliwia połączenie więcej niż jednego urządzenia do PDA. Nowa wersja otrzymała kompletnie nowy kod. Dodano możliwość dzielenia internetu przez BT i USB. Zwiększono energooszczędność programu. Do tego można włączyć NAT i skonfigurować jeszcze kilka zaawansowanych opcji.
http://www.wmwifirouter.com/


17.   PFScan - szuka bezprzewodowych sieci WiFi. PFScan jest przeznaczony dla wyszukiania bezprzewodowych sieci Wi-Fi i określenia czy są zabezpieczone czy nie (otwartego dostępu). Funkcje: lista sieci SSID, takie informacje jak intensywność sygnału z dostępnością sieci, kanał, rodzaj zabezpieczenia WEP (lub nieobecności), MAC, adres punktu dostępu, również sieci z najlepszym i najgorszym sygnałem, datą i czasem pierwszego i ostatniego kontaktu, szczegóły, szybkie połączenie z aktywną siecią, jak również wiele innych możliwości. Jest język polski.
http://www.pocketfleet.homeunix.com/pfscan.htm


18.   Wi-Fi radar - automatyczne wyszukiwanie i podłączanie do sieci Wi-Fi. Istotą programu jest automatyczne szukanie i łączenie się z wi-fi. Sposób użycia: idź na ulicę, nagle usłyszysz Ding-dong. Zobaczysz wówczas napis „……”. Absolutnie nie trzeba niczego ustawiać – to taki „WiFi for Dummies”. Szukasz połączenia internetowego? Easy WiFi Radar pomoże Ci je znaleźć i połączyć z nim. To darmowe narzędzie cały czas skanuje sieci w poszukiwaniu W-LAN, które są wyświetlane w okienku przypominającym radar. Jeżeli program wykryje chroniony hot spot, pojawi się czerwona kropka. Zielony symbol oznacza darmowe połączenie internetowe i natychmiast rozpoczyna się połączenie.
http://www.makayama.com/


19.   Wireless PowerToy - zarządzanie BT, Wi-Fi twardymi przyciski. Teraz można używać twardych przycisków do BT i WiFi lub ich włączania i wyłączania. (tam jest interesujący instalator do BT). Program bezpłatny.
http://www.pocketpcfreeware.com/en/index.php?soft=1222


20.   WiFi Profiles - jest programem, który umożliwia zapisanie rożnych konfiguracyj dla sieci WiFi (ip, dns, bramkę, itp). Program przyda się każdemu kto korzysta często z sieci WiFi w rożnych miejscach, ale nie ma możliwości zmiany konfiguracji routera by np. nadać sobie specjalny IP po MAC adresie, albo skorzystać z innego serwera DNS. Po zainstalowaniu programu, wystarczy stworzyć odpowiednie profile i w razie potrzeby przełączać się pomiędzy nimi. Obecnie autor pracuje również nad plug-inem do ekranu Today.
http://freewareppc.com/communication/wifiprofiles.shtml


21.   OzBT - to darmowy programik, przy pomocy którego możemy aktywować automatyczne włączanie lub wyłączanie modułów bezprzewodowych w zależności od aktualnie uruchomionych programów. 
http://www.firstloox.org/

22.   MiniStumbler - mocny skaner-analizator sieci Wi-Fi. Program do wykrywania sieci bezprzewodowych. Potrafi rozpoznawać producenta punktu dostępowego, rysuje wykresy poziomu sygnału do szumów w danej sieci, umie współpracować z odbiornikami GPS.
http://www.netstumbler.com/

23.   WifiLocations - Program WifiLocations włącza lub wyłącza moduł WiFi automatycznie w zależności od naszej lokalizacji. Nie wykrywa naszego położenia za pomocą odbiornika GPS, lecz wieży komórkowej, do której jesteśmy aktualnie podłączeni. Program po zainstalowaniu trzeba samemu uruchomić. Przy każdym resecie aplikacja sama się uruchomi i oczywiście na początku trzeba dodać nazwę jakieś wierzy z naszej okolicy.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448783


24.   vxSniffer - jak sama nazwa mówi to jest sniffer. Użytkownika może filtrować informacje, monitorować tylko potrzebne informacje, filtrowanie według źródła / docelowego adresu IP, MAC, port TCP lub UDP port, pokazuje podsumowanie i szczegółowości danych pakietowych, zapisuje śledzone pakiety do późniejszej analizy, wyświetla pakiety danych podczas nagrywania. Nie ma potrzeby, aby zatrzymać sniffera badając szczegółowo dane. Chroni także przed utratą krytycznych pakietów.
http://www.cam.com/vxsniffer.html


25.   WiFi Monster - jest prostym programem, który monitoruje poziom naładowania baterii, by po przekroczeniu pewnego poziomu wyłączyć moduł odpowiadający za WiFi. Aplikacja potrafi również odłączyć moduł po pewnym okresie bezczynności. Program przychodzi do nas prosto z forum XDA i w chwili obecnej nie jest jeszcze zbyt stabilny - oczywiście z czasem się to zmieni. Poniżej można obejrzeć film przedstawiający jego działanie.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=488566


26.   WirelessTime2 - jest małym narzędziem, służącym do automatycznego włączania i wyłączania połączenia GSM i Bluetooth, w zależności od profili czasowych.
http://www.freewareppc.com/communication/wirelesstime.shtml


27.   Odyssey Access Client - sniffer i program pomagajacy w polaczeniu sie do znalezionych sieci WiFi.
http://www.juniper.net/


28.   HTC Network Plugin 1.0 - Plugin dzieki któremu mozemy przeglądac mapowane w windowsie lub montowane w linuksie dyski sieciowe. Niestety działa tylko w jedną strone tzn. PDA widzi inne dyski w sieci, ale inne urządzenia np. PC nie widzą dysku PDA.  Do przeglądania najlepiej skorzystac z total commander'a (katalog "Network").
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-network-folder-plugin-v1-0.html


« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2009, 11:52:26 wysłana przez bigimot »

PDAclub.pl

Programy do obsługi Wi-Fi
« : Lipiec 16, 2009, 10:25:21 »
R E K L A M A:


Offline genek

 • Newbie
 • Wiadomości: 47
 • Sprzęt: Asus A639, Asus A6JM, Samsung Omnia
Odp: Programy do obsługi Wi-Fi
« Odpowiedź #1 : Lipiec 16, 2009, 18:22:34 »
Wielkie dzieki bigimot,

chyba czytasz mi w myslach od rana wlasnie staralem sie znalez jakies takie zestawienie.
Dobra robota  :ok:

proponuje przykleic


olmeca

 • Gość
Odp: Programy do obsługi Wi-Fi
« Odpowiedź #2 : Lipiec 16, 2009, 20:59:42 »
Od siebie dodam dla uzupelnienia jeszcze jeden program:

27. Odyssey Access Client - sniffer i program pomagajacy w polaczeniu sie do znalezionych sieci WiFi http://www.juniper.net


Offline Adi_

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 103
 • Sprzęt: HTC HD
Odp: Programy do obsługi Wi-Fi
« Odpowiedź #3 : Lipiec 17, 2009, 16:30:56 »
ha teraz który jest najlepszy ?!?!


Offline DeyWies

 • Clubowicz
 • *
 • Wiadomości: 85
Odp: Programy do obsługi Wi-Fi
« Odpowiedź #4 : Lipiec 18, 2009, 00:44:07 »
przydalyby sie jakies foty, pozatym dobra robota


Offline misieek

 • Clubowicz
 • *
 • Wiadomości: 89
 • VIP Level: 1
Odp: Programy do obsługi Wi-Fi
« Odpowiedź #5 : Lipiec 18, 2009, 20:10:22 »
A jest coś takiego jak SymSMB z Symbiana ale na WM6.1Pro?


Offline DeyWies

 • Clubowicz
 • *
 • Wiadomości: 85
Odp: Programy do obsługi Wi-Fi
« Odpowiedź #6 : Lipiec 19, 2009, 09:03:52 »
A jest coś takiego jak SymSMB z Symbiana ale na WM6.1Pro?


Jest Network Plugin, ale dziala tylko w jedna strone, tzn. tylko telefon widzi  foldery sieciowe


Offline pimpus sadelko

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 5146
 • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Programy do obsługi Wi-Fi
« Odpowiedź #7 : Lipiec 20, 2009, 13:48:04 »
swietne


Offline FoxHound

 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 566
 • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Programy do obsługi Wi-Fi
« Odpowiedź #8 : Styczeń 05, 2010, 22:54:44 »
Świetna robota  :ok:

ale... od kiedy WiFiRouter jest bezpłatny ? :O

Pozdrawiam
FoxHound

Offline MusX

 • Newbie
 • Wiadomości: 29
Odp: Programy do obsługi Wi-Fi
« Odpowiedź #9 : Maj 02, 2010, 20:41:27 »
kurde, sporo tego. wielkie dzięki  :mrgreen:


Offline Kimar

 • Clubowicz
 • *
 • Wiadomości: 60
Odp: Programy do obsługi Wi-Fi
« Odpowiedź #10 : Lipiec 22, 2010, 11:36:50 »
Próbował się ktoś może z was łączyć wyżej wymienionymi programami z komputerem za pomocą połączenia ad-hoc?