PDA jako WiFi dongle i nie tylko

  • 52 Odpowiedzi
  • 53880 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
PDA jako WiFi dongle i nie tylko
« dnia: Wrzesień 01, 2008, 00:16:19 »
Szperając w internecie znalazłem świetny programik ICS Control za pomocą którego można przekierowywać internet. Działa na zasadzie płatnego WMWiFiRouter ale znacznie lepiej i do tego jest całkowicie za darmo. Palmtop zamienia się w bramkę, która umożliwia kombinowane przekazywanie internetu.
wif do usb, bt
bt do wifi, usb
gsm do wifi, bt, usb
itd...

Na moim Aximie x51v sprawdziłem połączenie wifi do usb i działa rewelacyjnie. Axim x51v ma wifi w standardzie B i uzyskałem transfery z i do laptopa na poziomie 450KB/s czyli około 5Mbit podczas gdy łącze zapewnia 20Mbit. Zapewne gdyby Axim miał wifi G nie było by problemu z pełną prędkością.

Do działania ICS Control, który można pobrać tutaj wymagany jest system wm5 i wyżej z zainstalowanym Internet Sharing. Jeśli go nie ma to instalator jest do pobrania tutaj. Gdy już mamy komplet oprogramowania to wchodzimy w ustawienia USB to PC i upewniamy się, że jest włączony tryb sieciowy dla ActiveSync. Chodzi o to aby komputer widział PDA jako kartę sieciową.



Następnie upewniamy się, że dla kart sieciowych jest wybrane połączenie do The Internet oraz dla Remote-NDIS Host (czyli karty sieciowej na USB) jest wybrane przyznawanie adresu przez serwer.





Uruchamiamy ICS Control i klikamy w Set All Defaults na samym dole. Następnie w polu Public Interface czyli skąd będzie pobierany internet wpisujemy nazwę sterownika karty wifi. W Aximie nazywa się on ODIM\TIACXWLN1. W polu Private Interface czyli tam gdzie będzie przekazany internet wpisujemy RNDISFN1, który powinien być taki sam dla wszystkich PDA. Set Private IP odznaczamy, włączamy Auto Connect to Network dla The Interent. Funkcję Allow Suspend Mode można wyłączyć. Na niektórych PDA może działać ale u mnie powoduje to brak możliwości wybudzenia PDA i pozostawał tylko reset. Chociaż co ciekawe uśpiony Axim dalej przekazywał internet.







Po ustawieniu wszystkich tych opcji klikamy Save w celu zapisania ustawień i łączymy się przez wifi do AP. Włączamy przekierowywanie klikając Start ISC. Na komputerze ubijamy ActiveSync poprzez Menedżera Zadań i podłączamy kabel USB. Potem wystarczy sprawdzić czy w połączeniach sieciowych dla karty sieciowej serwer DHCP na PDA przyznał adres i bramę dla komputera. Jeśli brakuje bramy to powinno pomóc naprawienie. Jeśli wygląda to tak jak na poniższym obrazku to możemy się już cieszyć internetem na komputerze :).




« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2011, 16:27:25 wysłana przez ziele »
Are you shpongled?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: PDA jako wifi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2008, 00:44:40 »
hmm... wyglada ze poznalem wlasnie solucje na padajaca czasem neostrade :D
wiem, ze to nieladnie, ale mam w okole siebie 2 niezabezpieczone sieci wifi...

dzieki :ok:

*

Offline DjAbra

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gadżeciarz
  • Sprzęt: Smasung Galaxy S5
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2008, 02:24:52 »
wygląda smakowicie. będe testował na kaiserce + k750i
Historia: Ericsson PF768, Ericsson T10s, Nokia3310, Nokia5510,
Motorola V50, Nokia8310, SonyEricsson K750i, HTC TyTN II, Samsung Omnia i900,
Samsung Galaxy S Plus, Galaxy S3, Galaxy S5

*

Offline ozziuss

  • **
  • 130
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2008, 17:35:27 »
mi to nie chce działac :/ Podłaczam USB jest łącznośc ale wtedy nie mogę włączyc Wi-FI w PDA - pisze że jest niedostępne. A w Managerze bezprzewodowym jest wyświetlany tylko Bluetooth.
Potrzebna zgoda, Regulamin !!

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2008, 06:08:35 »
mi to nie chce działac :/ Podłaczam USB jest łącznośc ale wtedy nie mogę włączyc Wi-FI w PDA - pisze że jest niedostępne. A w Managerze bezprzewodowym jest wyświetlany tylko Bluetooth.

zaznacz w pecetowym AS opcję "Zezwalaj na obsługę połączeń bezprzewodowych przez urządzenie, gdy jest ono podłączone do komputera stacjonarnego"

*

Offline ozziuss

  • **
  • 130
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2008, 08:55:16 »
zaznacz w pecetowym AS opcję "Zezwalaj na obsługę połączeń bezprzewodowych przez urządzenie, gdy jest ono podłączone do komputera stacjonarnego"
zamiast AS mam Mobile Device Center. Tam w ustawieniach jest do zaznaczenia "Zezwalaj na połączenia transmisji danych w urządzeniu podczas połączenia z komputerem" - czy o to chodzi?
Potrzebna zgoda, Regulamin !!

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2008, 09:05:42 »
pomyśl sam, ja mam AS i nie wiem jak to wygląda w WMDC

*

Offline ozziuss

  • **
  • 130
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2008, 10:22:21 »
i mam już wyświetlane w połączeniach sieciowych "Połączenia lokalne".  Jest ono wykrywane jako "Microsoft Windows Mobile Remote Adapter", stan "włączone" ale internetu nie ma dalej.
Potrzebna zgoda, Regulamin !!

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2008, 21:24:40 »
Jeśli chodzi o Viste to sprawdzałem na świeżo zainstalowanej i działa... podłączyłem pda, sterowniki same się zainstalowały i od razu był net bez ustawiania czegokolwiek w Viscie. Sprawdź czy we właściwościach przydzieliło adres ip i bramę. Oczywiście AS nie trzeba ubijać bo tutaj go nie ma.
Are you shpongled?

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2008, 11:43:00 »
Ja mam problem chyba z konfiguracją sieci, a dokładnie z serwerem DHCP (taki zresztą otrzymuję komunikat na PDA). Połączenie PDA z AP (to działa) i PDA z lapkiem jest nawiązane, adresy niby przydzielane ale jakaś lipa następuje z bramką - brrr. U mnie sieć WiFi ma sztywne adresy IP czyli żadne urządzenie, nie pełni tej funkcji bo adresy są przypisane na stałe do każdej maszyny.  Ziele – patrzyłeś może czy działało u ciebie w takiej sieci?
Przestawienie mojej sieci na dynamiczne IP z serwerem DHCP (w tym wypadku router by ją pełnił) trochę mnie zniechęca, mam za dużo urządzeń w tym drukarki (szczególnie jedna jest upierdliwa w konfiguracji lanowskiej )
Chociaż opcja dongla USB w czasach kiedy każdy laptop ma wbudowaną kartę WLan jest trochę na wyrost to jednak warto sprawdzić jak to działa (nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać). Bardziej by się zdała opcja udostępniania netu z GPRS/EGDE/3G i rozdział poprze WiFi (czyli zrobić z PDA router WiFi).
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline dokch

  • 20
  • Sprzęt: Mio P560 | Omnia I8000
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2008, 15:55:39 »
Testowałem na mio P560, wszystko śmiga, komputer rozpoznaje pda przez usb jako sieć "Windows Mobile-based device", dostaje ip i internet :)
Dla mio, w Public Interface trzeba wybrać "bgftce1" ;)

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 18, 2008, 13:42:06 »
Mnie interesuje GSM to wifi ... probowalem sie bawic ustawieniami, ale chyba z aglupi na to jestem ... ;)

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2009, 20:12:59 »
Próbowałem zmusić Tośkę g900 do pracy jako nadajnik WiFi, ale bez skutku. Szedłem ściśle według opisu i pewnie dlatego ;) Da się w ogóle wykorzystać ten program w ten sposób, że Tośka podpięta jest do kompa stacjonarnego, który ma połączenie z netem i ma za zadanie udostępnić ten net do laptopa? A jeśli tak, to jak to skonfigurować?
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2009, 22:03:34 »
a jak jest połączona z kompem a jak z laptopem?

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2009, 22:32:57 »
Z kompem po kablu, z laptopem chciałbym po WiFi.
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2009, 07:54:25 »
a opis Ziele wg którego ściśle szedłeś dotyczy odwrotnej sytuacji - palmtop połączony jest z Internetem przez wifi i przekazuje go do komputera po kablu usb

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2009, 17:59:29 »
Na to sam w końcu wpadłem :P Widać to choćby po moim pierwszym poście w tym temaccie. Sęk w tym, że nie mam pojęcia, co zrobić w takim razie. Zmiana miejscami wpisów Public i Private Interface (czyli to co w instrukcji jest jako Public dałem jako Private i odwrotnie) nie pomogła.
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline ozziuss

  • **
  • 130
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2009, 14:42:48 »
jak się połącze z kompem to na pda dostaje komunikat że nie może połączyc się z serwerem DHCP, o co może chodzić?
Potrzebna zgoda, Regulamin !!

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2009, 15:30:34 »
PDA nie może się połączyć? Przecież to PDA ma być serwerem DHCP dla kompa. Na pewno ubiłeś ActiveSync?

*

Offline iemen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA IV  Samsung B2100
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 11, 2009, 23:39:16 »
Shiryu udało Ci się z tym programem? router mi ostatnio niedomaga więc liczyłem ,że mój telefonik troszkę za niego popracuje

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2009, 07:55:21 »
No niestety :( Za cienki jestem w te klocki... Wszyscy twierdzą, że się da, ale jakoś nikt nie chce się podzielić instrukcją... Szkoda :(
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2009, 22:25:33 »
a nie wiecie może jak wykombinować sytuację odwrotną? tzn chce z robić z mojego PDA router WiFi - biore net z kompa przez USB i do laptopa udostępniam z WiFi z PDA?

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2009, 14:45:56 »
Jakbyś przeczytał 5 (sic!) ostatnich postów tego tematu, to byś wiedział, że takie pytanie już zadałem i w odpowiedzi zapadła głucha cisza :-|
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline Obeebok

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2009, 13:15:46 »
Pytanie może niekoniecznie w temacie, ale też związane z netem.
Mam kompa stacjonarnego podłączonego do neta przez kabel. Podłączam do kompa PDA i chcę mieć w nim neta ciągniętego przez USB z kompa. Jak to zrobić? Kombinuję i kombinuję, ale telefon ciągle ciągnie mi z GPRSa.

Połączone: Luty 20, 2010, 17:25:50
Router z naszego PDA, żeby udostępnić przez wi-fi internet lecący z kabla, zrobi aplikacja WMWifiRouter. Jest dziecinnie łatwa w obsłudze, jeśli ktoś zna angielski.

Żeby działała opcja USB->wi-fi, trzeba na kompie wejść we właściwości połączenia sieciowego, przejść do zakładki zaawansowane i zaznaczyć opcje w polu "Udostępnianie połączenia internetowego" (jakby go tam nie było, to najpierw podłączcie PDA do kompa, tak żeby w połączeniach sieciowych mieć połączenie ze swoim PDA).

W WMWifiRouter klikamy, żeby zrobiło połączenie USB->Wi-fi i wszystko się robi samo. Potem można już się łączyć i mamy neta w całym domu  :mrgreen:

PS: po w/w zmianach ustawienia połączenia na kompie przestanie działać opcja 3G->wif-fi.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 17:25:50 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
:-[

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:10:31 »
mógłby ktoś wrzucić link do tego ICS? nie mam konta na xda a trzeba sie zalogowac zeby to sciagnac...
..

*

Offline Glaniu

  • **
  • 235
    • www.pagla.pl
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 21, 2009, 13:48:27 »
Hej
Prosze nie bijcie  :) ,ale czy da sie zrobic tak by pocket byl samodzielnym routerem tz z karta GSM ,ktora ma internet. Po kabelku to caly czas moge miec na lapie fakt ze tylko na jednym ,ale dobrze jak by pocket lezal na polce i rozdzielal internet .

Da sie tak?


Pozdrawiam

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 21, 2009, 13:59:04 »
Akurat coś znalazłem, na xda już nad tym myślą, poczytaj

http://wmpoweruser.com/?p=5889

lub TUTAJ (po polsku)
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 08, 2009, 22:28:26 »
Przepraszam, a będzie działać może tak:

W domu mam router wifi i przez niego neta. Mam lg ks20 a tato nokie n70, da się tak przekierować neta:

n70 łączy się przez bt do mojego LG > przez wi fi od lg ma dostęp do internetu

Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 22, 2009, 20:52:17 »
a czy mozna wykorzystac ppc jako zwykla karte/klucz wifi, zeby po podlaczeniu do kompa, mozna bylo z poziomu komputera wyszukiwac sieci tak jak przy pomocy karty sieciowej?

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: PDA jako WiFi dongle i nie tylko! :)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2009, 19:20:29 »
Witam

Przede wszystkim chciałem podziękować autorowi wątku za jego utworzenie oraz moderatorom za przyklejenie ;)

Właśnie przetestowałem swojego Asuska A696 jako routerek WiFi->USB, a potem jako WiFi->Bluetooth.

Przy czym odnośnie połączeń WiFi->USB:
- nie musiałem "ubijać" ActiveSync. Wystarczyło, że w ustawieniach połączenia AS odhaczyłem "zezwalaj na połączenia USB",
- Public interface - dla WiFi w A696 to karta CF8385PN1
- najlepiej mi to wszystko startowało, jeżeli najpierw w PDA uruchamiałem połączenie z siecią zewnetrzną (WiFi), potem odpalałem ICS Control, a na końcu podłączałem kabelek USB do PC-ta.

Odnośnie zaś WiFi->BT. W ogóle zabrałem sie za to, ponieważ mój stacjonarny pecet stoi na skraju zasięgu WiFi (ale akurat ma dongla BT), postanowiłem zatem PDA położyć w miejsu dobrego odbioru sieci, a łącze "przedłużyć" o kilka metrów bez kabelków po BT.
- Konfiguracja ICS Control niemal taka sama jak dla WiFi->USB.
- Private interface dla BT w A696 ustawiłem na BTCEPAN1. Musiałem jednak zaznaczyć opcję Set Private IP i przydzielić jakiś adres z klasy nieroutowalnej w internecie (oraz niekolidujący z adresami przydzielanymi przez AP WiFi) - wybrałem 10.0.10.1.
- z poziomu peceta oprogramowaniem od BT łączę się do PDA do usługi Dostęp do sieci.
- łącze "dawca", do którego jest podpiety router-punkt dostepowy WiFi (a do którego podłączony mój A696+ICSC ;)) ma 2Mbit/s. Ja po przejściu przez BT osiągam na pececie ok. 1,5Mbit/s co uważam za wynik bardzo dobry.

Do sprawdzania stanu interfejsów, poprawności przydzielanych adresów, itp. w pececie (pod windą) polecam również systemowe polecenie ipconfig lub ipconfig /all . Natomiast w PDA polecam np. darmowy Dotfred's Task Manager, w którym oprócz innych przydatnych opcji znajdziemy także ipconfig.
http://www.dotfred.net/TaskMgr.htm

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 19:30:12 wysłana przez stanley_p »